Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6,8 és 11 éves gyerekeim...

6,8 és 11 éves gyerekeim vannak, napi 1 óra tabletezés sok szerintetek? Ti mennyit engedtek meg és mikor?

Figyelt kérdés

Máriót , kirakót, cukorkás gyűjtögetőst, focis játékot játszanak rajta, a lányom kifestőt, lóetetést stb. A nap többi részében természetesen mozognak (foci bicaj medencézés), társasoznak, kártyáznak, szerepjátékoznak.

A tabletezés mindig délután vagy napközben van, este nem.

Érdekes az ismerősök hozzáállása, mert legtöbben azt mondják, hogy na az ő gyerekük aztán soha... (közben kiderült, a kislány jobban ismeri mit kell csinálni a lóval, mint az én lányom , amikor átjöttek hozzánk :)))

A közvetlen (és talán igazat mondó ) barátainknál 2-3 órát is tabletezik a két gyerek, bár ők 10-12 évesek, kicsit nagyobbak mint az enyémek.

Másik barátnőm egyáltalán semmilyen kütyüzést nem enged, csak ha együtt néznek meg vmi letöltött filmet.

Harmadik barátnőmnél nincsen még gyerek.



2018. aug. 15. 15:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk néha 20 perc, néha 2 óra. És nem erdekel a barátok, osztálytársak, netezők hogy csinálják. Szép is lenne, a nevelés minden szegmensét másokhoz igazítani....ennél felnőttebbek vagyunk. Szerintem te is. Te ismered a gyerekeid, neked kell tudnod mennyi nem viszi el őket negatív irányba.
2018. aug. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csak érdekel.Főleg mert mint írtam, olyan sokan nem is válaszolnak rá őszintén. Ezért kérdeztem, hogy ez ciki vagy gáz, akármennyit is tabletezik?
2018. aug. 15. 15:24
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

5 és fél éves fiam a családi tabletet nézheti reggel mert ő nagyon korán kel, csendben elvan a szobájában, ez kb 1 óra. Most a 40fokban ovi után hűsölünk a szobában 6-ig, akkor is előveszi kb 1 órát, ha nincs ez a 40 fok akkor estig elő sem kerül a tablet, este meg tv-ben néznek mesét fürdés után. Volt, hogy megunta és 1 hónapig a fiókomban figyelt a kütyü. Nem aggódom mert bármi mást is szívesen csinál tablet helyett.

Kérdésedre válaszolva 1-3 órát tabletezik, sok tényezőtől függ (időjárás stb...) és időszakonként megunja.

2018. aug. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%
Nálunk ilyen korban nincs kütyüzés.
2018. aug. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mármint milyen korban? 6 évesen se és 11 évesen sem?
2018. aug. 15. 15:40
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
4 éves a lányom, szint mindennap tabletezik mesét néz, kb 1 órát! és nem érdekel más véleménye!
2018. aug. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%

4-es vagyok.

6 és 8 évesen nincs tablet. 11 évesen, feladathoz kapcsolódóan ill. fél órás ez-az megnézésére igen, másra nem.


Játékot, kifestőzést stb. a valóságban csinálnak, nem ülve egy képernyő előtt.

2018. aug. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek zöld kezet nyomtam nem tudom ki pontozgatja le :(
2018. aug. 15. 16:04
 9/13 anonim ***** válasza:
96%
Nekem a hugom 13 eves es EGESZ nyaron a sotet szobajaban ult es tabletezett! Kb 10 evesen kapta a tabletet, azota egyre tobbet engedik hasznalni a szuleim neki. Amugy vittek egesz eleteben programokra, nyaralasokra. Iden kozolte, hogy utalja a nyarat, a kertet, a vizet, a programokat, es bezarkozott a tabletjevel. Van hogy reggeltol estig ezt csinalja! Amikor ezt irom, itt van egy baratnoje, kb 5 oraja youtube videokat neznek! A hugom tehetseges volt, muveszeti iskolaba jart, hangszeren jatszott. Nehany honapja kozolte, hogy nem akar ilyen iranyba tovabb tanulni. Az elott orakig gyakorolt, manapsag CSAK ES KIZAROLAG tabletezik!!!! Semmi masrol nem tud beszelni, csak youtuberekrol es sorozatokrol! Ez egy agyrém!!! Az en gyerekem 16 eves koraig nem kap sajat tabletet. A mesenezessel, filmnezessel nincs bajom. Inkabb ugy fogalmaznek, hogy tabletet kaphat, de korlatlan internet hozzaferest nem. Nem akarom, hogy a youtubeon eljen a valo vilag helyett mint valami függő...Felelmetes ami tortenik.
2018. aug. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mienken is van ilyen szülői felügyelet alkalmazás, tehát youtube eleve be se jön rajta
2018. aug. 15. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!