Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan és hány éves korban...

Hogyan és hány éves korban lehet elkezdeni a gyerekekkel megszerettetni a sportot?

Figyelt kérdés

Leginkabb a hogyan erdekel. Szivesen olvasok is a temarol, ha van valami hasznalhato anyag. 1.5 eves kislanyom van, miatta erdekelne.


A kislanyom melett heti 2x 1-1.5 orat tudok tornazni, este DVD-rol, mikor mar alszik. Probaltuk az egyutt baba-mama dolgot, de nem jott be.

Ot hogyan lehetne a sportolasra szoktatni? Ha nem is mar most, de a kesobbiekben?



Sajnos teljesen tapasztalatlan vagyok ilyen teren, mert az én csaladomban soha senki nem sportolt, egészségtelenul etkeznek, szinte mindenki elhizott.

Kozépiskolaban kung fu órakra akartam jarni, amire az volt a válasz, hogy hulyesegre nem dobnak ki havi 2000 forintot.

Egyetemistakent kezdtem el a kotelezo tesis aerobik orakra jarni, otthon DVDk-re tornazni, es egeszsegesen etkezni.


A kislanyomat mindenkepp szeretnem elekzdeni az egeszseges eletmodra nevelni amilyen hamar csak lehet.


2018. aug. 24. 11:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az oviban van rocky, balett, néptánc, foci és a TSMT-s kolléganőm tart heti 1x az egészségeseknek is tornát. Ennél előbb szerintem elég az, ha együtt sokat kirándultok, bicikliztek, labdáztok, esetleg úszni tanulhat.
2018. aug. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt #1.


A biciklizes, turazas nagyon jo otlet, szoktunk neha, de probalok majd rendszeresre tervezni.

Illetve megprobalok utana jarni van-e valamerre tancora kicsiknek.


Nem Magyarorszagon elunk, 3 eves kortol megy majd iskolaelokeszitobe, az napi 3 ora es ott semmi sport.

5 evesen meg majd iskolaba, ott lesznek majd sportfoglalkozasok.

2018. aug. 24. 11:45
 3/15 anonim ***** válasza:
33%

Nagyon szép dolog az, hogy szeretnéd, ha lenne mozgásforma az életében, csak egy dolgot ne felejts el. Hogy bármennyire is akarsz te bármit is, ha a gyerekedet nem érdekli, vagy nem akarja. És ha nem akarja, akkor nem szabad erőltetni. A gyerekek nagyon sokat változnak az évek során, lehet, hogy másfél évesen untig beéri a lányod azzal, hogy szaladgál. Akkor érd be te is ennyivel. Az óvodában minden nap mozognak majd, az iskolában is minden nap lesz testnevelés órájuk, különböző mozgásformákat fognak majd megismerni és amit majd látsz a gyereken, hogy tetszik neki, érdekli, szereti, akkor azzal érdemesebb foglalkozni. De addig meg ne erőltess rá semmit.

Nemsokára majd biciklizni is fog tudni, menjetek, tekerjetek kicsit. Ennyi egy másfél éves gyereknek untig elég.

2018. aug. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 15 hónapos, van a kerületünkben egy babauszoda, ősztől vinni fogom heti egyszer, eredetileg nem akartam, de meglepődve láttam, hogy nagyon szereti a vizet, nem baj neki ha a szemébe megy, szeret lemerülni, úgyhogy szerintem élvezni fogja.
2018. aug. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%

Uszasra hordtam olyan 1 eves kora ota. Nem irattam be orara, csakazertjartunk / jarunk, hogy megszeresse a vizet, szokja. Nagyon szereti ! 3 eves es maig jarunk. ( en versenyszeruen usztam 10 even keresztul ).

Osztol pedig teniszre fog jarni, heti egyszer, 2 eves kortol van.

Mi is kulfoldon elunk.

2018. aug. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Külföldön élünk és mo baba uszasrá járunk. 4 hónapos és nagyon élvezi
2018. aug. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
8%
Bocsi de semmi szukseg 1-1,5 oras edzesekre. Kardiobol (mint ami az aerobic is) boven eleg 20-40perc intenziven. Eleve ha tudatosan akarsz mozogni, nem csak dvdkre kene ugribugrizni, hanem sulyzos, nagy sulyos koncentralt gyakorlatokat vegezni. Heti 2 edzes semmit sem er, kb onmagadat alltatod vele, ez alig tobb, mint a semmi. Heti 3-5 edzes kene, amibol 1, max 2 kardio, a tobbi sajat testsulyos vagy sulyzos gyakorlat. Egy gyereknek mas fajta edzesre van szuksege, mint a felnotteknek. A helyedben szemelyi edzo segitseget kernem, mert lathatoan fogalmad sincs az egeszrol. Persze ezt nem rosszbol mondom, en is szakemberhez fordultam aki rendet tett a fejemben...
2018. aug. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%
7 nem kéne itt osztogatni az észt, amiből eleve nincs sok neked ráadásul! Engedd már a kérdezőnek, hogy úgy edzzen ahogy akar, heti 2 edzés is teljesen elegendő, ha nem a fitness bajnokság a cél. Amúgy nagyon jó dvd-k vannak, nem kellene így leszólni azokat sem.
2018. aug. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
12%

Fingod nincs az egeszrol, akkor minek irsz?

Nem, nem eleg heti 2 edzes, plane kardiobol. Ettol sem egeszsegesebb nem lesz, sem a fizikai ereje nem lesz nagyobb. Vannak jo dvdk igen, esetleg egy gyors fogyokuraban segitenek mert porgetik a pulzust, de sem a testzsir szazalek nem fog csokkenni tole, sem izom nem epul! Koze nincs az egeszseghez. Eleve a testmozgast es etkezest egy egeszkent kellene kezelni. A kerdezo azt kerdezte, hogyan szoktassa egeszseges eletmodra a gyereket, de sajat maganak fogalma nincs rola. Mint ahogy az emberek 99%anak fogalma sincs rola, ezert is van annyi elzsirosodott ember (sovany embereknek is magas a testzsir %uk ha nem sportolnak normalisan). Szoval ugribugrizni dvdre, meg beiratni egy random sportra a gyereket kb semmit nem er, ha valoban az egeszeges es tudatos eletmod a cel.

2018. aug. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Koszonom a hasznos valaszokat.

Babauszasra sajnos nem tudunk jarni, mert ekcemas.


#7

Semmi segitsegem nincs, a ferjem rengeteget dolgozik, ugyhogy ennek a heti 2 alkalomnak is orulok, biztos tobbet er, mintha semmit se csinalnek.

Anno egyetemistakent a szerinted haszontalan dvdk-kel es az etkezesem atalakitasaval sikerult lefogyni, ennek mar tobb mint 10 eve, mai napig nem hiztam vissza, csak a baba utan maradt 4 kg rajtam, de az majd lemegy, ha tobb idom lesz tornazni.


Es mint mar irtak, nem fitnessbajnoksagra akarunk keszulni, csak mozogni... Nem akarok se izmot epiteni, se testzsirt csokkenteni meg hasonlok...

Van egy jo etrendunk, amit a vedono is megdicsert, ehhez mozgok/unk, nekem ennyi eleg.

2018. aug. 24. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!