Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekem csak mesenézés...

Scsillag82 kérdése:

Gyerekem csak mesenézés közben hajlandó enni. Mi lesz így vele a bölcsiben?

Figyelt kérdés

Csak segítő szándéku, ill ilyen problèmával küzdőők válaszára lennék kíváncsi.

Most 2 éves, és volt pár hónap amikor alig evett.

Ekkor jött a telefonon mese nézés. Azóta nagyon sokat eszik, és jókedvűen várja az étkezéseket.

Még mindig vállogat, dee a helyzet sokkal jobb.

Viszont ha nincs mese, evés sincs:(

Nyaralásnál se evett és meg is betegedett.

Mit tegyek?

Szeptembertől bölcsi


2018. aug. 25. 21:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
66%

Semmit nem kell tenned. Én felnőttként is szoktam TV előtt enni, ha otthon vagyok. Ha nem otthon vagyok, akkor meg nem eszek TV előtt. A fiam is sokszor evett-eszik TV előtt, de simán képes TV nélkül is enni. Amúgy nálunk a konyhában van TV. Van, amikor úgy eszünk, hogy be van kapcsolva, máskor meg úgy, hogy nem. Mikor hogy. Ettől függetlenül tudunk egymással beszélgetni. Ez olyan dolog, hogy a moziban miért eszel mozi közben? Akkor ott se egyél. Mert a film és az evés nem fér össze. Vagy mégis összeférhet?

Nyugodj meg kérdező, a közösségben enni fog TV, mese nélkül is. Az egy teljesen más élethelyzet. Persze ahhoz is szoktatni kell a gyereket, hogy ne ez legyen a lételem, hogy csak TV mellett egyen, de valószínűleg idővel magától is meglesz TV nélkül, ha eszik.

2018. aug. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
70%
Az enyém is csak tévé mellett evett egész kicsinek is. Nem, tényleg nem is adtam neki 5x enni, mert örültem ha 3x eszik egy kis adagot, mert sose éhes. Az oviban nem volt gond ebből, igaz sokat nem evett, de ez inkább az ételek miatt volt, nem a mesehiány miatt. Tudja, hogy a mamanál sincs mese evéshez, étteremben sincs. A nyaralás más kérdés, mert minden 2 gyerek előtt ott a telefon, tablet vacsoránál és ezt gyorsan észrevette már 4 évesen is. Szóval ne aggódj ezen. Mi is szeretünk a tévé előtt vacsorázni, igaz most mese megy, régen a híradó ment. Álszentség lenne ezt erőltetni, de már el is engedtem ezt.
2018. aug. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
48%
Azért azt ne hasonlitsuk már össze,hogy a hiradót bekapcsoljuk vacsoránál azzal,hogy a kicsi az evést,a mesenézéssel kapcsolja össze.Én eszem ettől fggetlenül is.Én mondjuk még a férjemre is rászólok,mert akkor azt bámulja a gyerek,oda a hanguat-a közös beszélgetések.A közösségben nyilván más lesz-és amig kihisztizi magának,addig nálatok is marad a régi rend.Mi lenne,ha javasolnád,hogy evés után egy közös mesenézés lesz,együtt?
2018. aug. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Hidd el, enni fog a többiekkel. Nekem mindkét fiam etette magát, tudtam hogy nem norális. Védőnőhöz fordultam. Azt mondta hogy nyugodjak meg neki most ment iskolába a gyereke és otthon most kezd önállóan enni, közösségben semmi gond vele. Ő is a tv előt adta a szájába az ételt.

A fiam azt mondta azért jó neki ez így, mert érzi a szeretetet... -most erre mit mondjak? ha neki igy esik jól? Egyébként az egyik gyönyörűen eszik késsel-villával ha kell, ő 5 éves.

2018. aug. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Mivel ott nem lesz mese, kezdetben majd nem eszik. Aztán meg majd éhes lesz és eszik.

Nincs kecmec. kaja van, le kell ülni az asztalhoz. A többiek esznek, majd megjön az étvágya neki is. Vagy nem. Ha nem, akkor majd eszik, ha délután hazaértek.

2018. aug. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen gyerek bölcsiben... ott nem volt tévé, megszokta, hogy eszk amikor a többiek.
2018. aug. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!