Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan reggeliztessem őket,...

Hogyan reggeliztessem őket, ha utálják? Iskolai időszakra gondolok.

Figyelt kérdés

Eddig nem reggeliztek a gyerekeim, mert egész egyszerűen ébredés után nincs étvágyuk legalább 1 órán át. Ez szünetben nem zavaró, hiszen ki tudjuk várni, na de most megint kezdődik a suli.

Reggelente narancs vagy más gyümölcs dzsúszt kaptak, vagy tejet , macikávét, kakaót, és max egy kekszet (háztartási, korpovit, jóreggelt ) .

Gyümölcsöt sajnos egyáltalán nem esznek, vagy extra ritkán tehát azt nem tudok nekik adni reggel.

Reggel így is 6 kor kelünk, hogy beérjünk a másik településen levő suliba időben.

Nem tudom őket 5 kor kelteni azért, hogy reggelizzenek.

Más hogyan csinálja?



2018. aug. 26. 07:00
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Lemaradt, hogy szendvicsnek, vmiféle kásának vagy gabonapehelynek neki se állnak ilyenkor, max egy falat és ott hagyják az egészet, egyszerűen nincs étvágyuk.

Nem csodálom amúgy mert én se tudok rögtön enni.

2018. aug. 26. 07:03
 2/24 anonim ***** válasza:
81%

Kapjanak valami tízórait, amit a suliban meg tudnak enni.

Mi is így csinàljuk. Itthon isznak egy pohár gyümölcslét, vagy kakaót, jobb napokon esznek egy joghurtot. Csomagolok nekik szendvicset, vagy müzli szeletet, gyümölcsöt, dobozos tejet, péksütit, stb. Attól függ, hogy hány órájuk van. Ha több, akkor egy kis nasi is belefér: csoki, túrórudi, mazsola, banàn.

Délben jönnek haza, itthon ebédelnek, menzára nincsenek befizetve.

2018. aug. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
28%

Ahogy írod mivel te sem reggelizel így ök sem fognak.


Az éhség hozzászokás kérdése. Ha este 6-7 után a gyerekek már semmit nem ettek akkor üres már a has. A legrosszabb ha csak kapnak egy cukros löttyöt és azzal indulnak el, mert az kb félora alatt felszívodik és egy adag inzulin akarja rögtön a többi ételt, vagy is farkas éhesek leszenk, söt még szédülhetnek is.



Èn amit ajánlok, hogy teríts meg nekik, vagy csak készítsd ki az ételt és ülj le TE is enni velük. Ok elöször hiszti, de ha csak bele harapnak elég elöször. Kb 3-4 hét rendszeres leüléssel ki fog alakulni a reggelizés.


Èn este még átnézem a táskákat, majd reggeli ébresztö. 30 perc alatt van egy közös reggelizés, fogmosás, felöltözés. Ès még kaját is teszek nekik tízoraira. Igy indulunk együtt.


Ha 6-kor keltek akkor 6:10-kor már indultok is? Mert fogmosás és felöltözésre böven elég 10 perc. Vagy akkor csinálnak házit, vagy az ébresztéstöl még 20 percet az ágyban vannak, vagy játszanak?

2018. aug. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
22%
Esetleg egy Dörmi maci útközben?Egy szelet müzli?
2018. aug. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Nem elég nekik 10 perc felébredésre öltözésre fogmosásra és egyéb (pisi kaka főleg...) dolgokra. Nem tudom ez kinek elég, nekem se lenne az...

Próbáltam hogy odaültem velük, semmi hatása , nem a szokás nincs meg, (mert mint írtam minden reggel reggelizünk amúgy ha nincs iskola) hanem az étvágyuk nincs meg.

Én abban nem hiszek sajnos, hogy de akkor is egyenek ha nincs éhségérzet...

Este fél 7 kor vacsoráznak, és mégsem éheznek meg.

Kedves 1-es válaszoló, igen ezt így is csináljuk, csomagolok tízórait amit első szünet után esznek meg (ez a suli szokása, nem az enyém).

Az természetesen már elfogy hiszen már 9 óra van.

2018. aug. 26. 07:18
 6/24 anonim ***** válasza:
83%

1. Vágyok

Akkor mi a gond? Reggeliznek, ettek rendesen, nem ájuldoznak az éhségtől óra alatt. Lehet, hogy jobban is esik nekik együtt enni a többiekkel.

2018. aug. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
18%

3-as válaszoló vagyok.


Kerdves kérdezö, igazából te nem akarsz ezen változtatniezen nem is értem miért írtad ki ide ezt a kérdést.


Igen ha a gyerek játszik, vinnyog a felkelés miatt akkor nem nem fog menni 10 perc alatt. Habár én nem sminkelem magamat, de nekem kb 5 perc a fogmosás, arcmosás és felöltözés. A gyerekek ez kb 10 perc mert még jástzanak is közben. DE se házit se táskát nem kell nekik pakolniuk reggel már. Ha a gyerekek nem képesek egyedül felöltözni, akkor lehet arra kellene öket megtanítani, mert iskolás koru gyerekeknek max apró segítségre van szükségük, de abban a nagy tesó is tud segíteni.

2018. aug. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
78%

El kell fogadni, van aki felkel rögtön eszik, vannak akik órákkal később esznek csak.

Én is ez utóbbi típus vagyok, főleg hajnali kelésnél, anyám végig veszekedte velem a sulis éveimet ezzel hogy egyek mielőtt elmegyek :( szerintem bőven jó, ha a suliban majd esznek.

2018. aug. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
85%
Vigyenek magukkal valamit amit az úton meg tudnak enni.
2018. aug. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
89%

És miért kell feltétlenül indulás előtt reggelizni?

Nekem pl. lételemem indulás előtt a reggeli. A lányom nem tud enni rögtön ébredés után.

Ő mindig bent, az iskolában evett.

2018. aug. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!