Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lenyírtam a 6 éves lányom...

Lenyírtam a 6 éves lányom haját most meg mindennap hisztizik és mindenre az a válasza h nem. Már nem bírom. Mitcsináljak már?

Figyelt kérdés
Csúnya volt már neki elvolt nagyon töredezve, most a válláig ér. Mindig mondja hogy nagyon rövid. Amikor lenyírtam 1 órát bőgött.
2018. aug. 27. 23:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
51%
semmit nem tudsz csinálni,én is szoktam levágni lányom hajábol annyit ami valoban eltöredezett ,de mindig szolok neki hogy hátul is lekel vágni most mert tönkre ment ,de nagyon sokat nem vágok belőle mert szereti a hosszú haját .és ritkán engedi meg hogy hozá nyuljunk,elől véghatjuk haját hosszú szémébe log.
2018. aug. 28. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%

Ülj le vele, ölelgesd meg, és mutasd meg, hogy miért jó, ha rövidebb a haja. Tanítsd meg egyedül fésülni, tegyetek bele szép csattokat, vegyetek új hajpántot. Mondd neki sokat, hogy milyen szép így, mennyire jól áll neki.

Beszélj vele arról, hogy ez csak haj, ki fog nőni. Kb. egy ujjnyit nő minden hónapban. Mutasd meg neki a tükör előtt, hogy kb. meddig fog érni karácsonyra.

Kicsit ki is lehet hasznàlni a szitut: beszélj vele, hogy mit kell enni, ha szép hajat szeretne. Zöldség, gyümölcs, joghurt, tojás, nem csak azt, amit szeret.

Mutass neki divatlapokat, bulvárhíreket, hogy melyik celebnek van rövid haja. Most ez a vállig érő fazon tényleg divat. De Hófehérke és Hamupipőke haja is kb. vállig ért, Kleopátráról el is nevezték a fazont. Nálunk ezért lett az àllig érő a "királylànyos haj".

Legközelebb előbb puhítsd meg a kislányod. Te vagy az anyja: ha ezt mind hajvágás előtt tetted volna, akkor egy-két nap alatt eléred, hogy ő is szerette volna, ha új frizurája lesz, és tetszik neki, ha vágsz belőle.

Így legalább annyit tegyél meg, hogy megkéred a nagyikat, a szomszédot, az óvónénit, stb, hogy dícsérjék meg az új frizuráját, hogy milyen csinos lett.

2018. aug. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
11%
Már írtam, #10-es.
2018. aug. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
35%

13 nagyon jókat írt!


Egyébként jó lenne tudni hogy 3 éves a gyerek vagy 12...nem mindegy. Szerintem is túl van lihegve, ez mekkora marhaság hogy "erőszakkal levágtad" meg "az ő teste neki kell viselni", basszus egy hajvágásról van szó, nem kitetoválta a homlokát! Sok kislány azért néz ki igénytelenül, mert a szülei ráhagynak mindent, a derékig érő széttöredezett hajtól kezdve a lila leggings-sárga tütüszoknya-pink csillámpulcsi agyrém válogatásokig.

2018. aug. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
88%
Az első sorban van, hogy hány éves, de mindegy...
2018. aug. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
18%

Istenem, hogy valaki abba is bele tud kötni, hogy "lenyír" vagy "levág"... Egyébként helyesen az ollóval nyírunk, vágni késsel vágunk. Oké, hogy általában nem így használjuk, mert a nyírás alatt a hajnyíróra gondolnak, de nemár, hogy valaki még ezen is pattogjon.


Kérdező, megbeszélted vele előtte, hogy mekkorára vágod a haját? Tudta, hogy mekkora lesz?

Most már utólag sok mindent nem tudsz vele csinálni, majd megbékél, a haja meg majd megnő. Meg kell még szoknia. Esetleg mutass neki ekkora hajhosszal készült csinos frizurákat, hátha úgy hamarabb megszereti a mostani haját.

2018. aug. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
16# Igen tudta hogy mekkora lesz. Nem mondott rá semmit.
2018. aug. 28. 15:38
 18/20 anonim ***** válasza:
34%

Megszokja.


Én is levágtam az 5 évesem haját, mert elegem lett, hogy

- összefogni nem engedi

- fésülködésnél hisztizik

- mindenbe belelóg és összeragad az alja

- hajmosás rémálom


Így egyik nap közöltem vele, hogy akkor ma vágom le neki (előtte már mondtam párszor, hogy ennek rövidebb haj lesz a vége).

Persze ment a hiszti, de rohadtul meguntam a folyamatos!, minden napi harcot a hátköépig érő haja miatt.


Aznap még nyavalygott utána, de pár nap után rájött, hogy nem is gáz a vállig érő haj, sokkal kevesebb vele a macera.

2018. aug. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
58%

Természetes, hogy ha szükséges, akkor vágatni kell a hajából. Ez nekem se volt kérdés. Ugyanilyen okokból.

De bakker: te vagy az anyja! Nehogy már ennyire ne tudj befolyásolni egy ovis korú gyereket!

Nem kell bőgve, hisztizve hajat vágni, az akarata ellenére. Egyszerűen, 10 perc alatt el lehet érni, hogy ő is akarja a hajvágást, és örüljön az új frizurának.

Mi lesz veletek később, amikor kamaszodni kezd?

2018. aug. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
29%

Maskor vidd fodraszhoz es engedd h egy katalogusbol kivalassza a neki tetszo frizurat. Lehet hogy meg a vegen valami jo praktikus rovidebb fazont is valaszt maganak, ami jol all neki.

Azert szomoru hogy mar a 6 evesek is ertekesebnek erzik magukat 15 centivel hosszabb hajjal. Meg akkor is ha szaraz, toredezett. Beszelgess vele arrol h ennyire nem fontosak a kulsosegek, plane a haj ami par honap alatt visszano.

2018. aug. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!