Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szemüveges gyerekek anyukái! SOS?

Szemüveges gyerekek anyukái! SOS?

Figyelt kérdés

5,5 évesa kisfiam. Minap kapta meg első szemüvegét.. és szédül benne hányigere van állitolag erős neki a szemüveg és kell pár nap hogy megszokja.


Valóban igy van? Nektek mi a tapasztalat?



2018. aug. 31. 20:16
1 2
 1/17 anonim válasza:
73%
Vinnem masik szemorvoshoz.
2018. aug. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
Ha megbízható orvos vizsgálta, akkor annyit tehettek, hogy fokozatosan egyre többet legyen rajta.
2018. aug. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
Normális. Kell 3-4 nap, mire elmúlik. Ha ezután sem jobb, akkor vidd dokihoz.
2018. aug. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

Szemüveges felnőttként: volt ilyen. Hiába volt jó a dioptria, mégis fájt a fejem a szemüvegben. Sose tudtam megszokni. A "megszokja" azt jelenti, hogy hozzáromlik a szeme.

Vigyetek be az optikushoz a szemüveget. Lehet, hogy csak annyi a baj, hogy nem ott van a fókuszpontja a lencsènek, ahol a pupilla. Nekem egy kis igazítás a kereten megoldotta a problémát.

2018. aug. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

sajnos nem tudom mennyire megbizható...először voltunk itt, sztk rendelésen.Pupilla tágitáson volt, és állitólag rosszak a szemei, egyikkel 15 % másik 20 % lát,azt mondja közelről jó a szemüveg de távolra már homályosan lát.. nem érzi jól magát benne, ez biztos. örökletes lehet a dolog mert apa családjába minden férfi szemüveges.. azért vittem dokihoz mert néha homályosan látott és ez a diagnózis. egyik szemüvege :

+ 2,5 D a másik 1,5 D Kód H5200..elviszem dokihoz én csak tanács érdekelt volna hogy vkinek volt e ilyen tünete mert azélrt nem olcsó volt a szemüveg..

2018. aug. 31. 20:27
 6/17 anonim ***** válasza:
63%
Persze, hogy normális. Főleg ha cxlinderes és/vagy prizmás a lencse. Mi az optikában mindig azt mondjuk, hogy ha két hét után is fent állnak az erős tünetek, akkor jöjjenek vissza és újravizsgáljuk. Ha nálunk készült a szemvizsgálat. Nyilván orvosi, hozott dioptriára felelősséget nem vállalunk.
2018. aug. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

Nekem volt olyan, hogy elcsiszolták a lencsét (nagyon durván). Szerintem méressétek meg a szemüveget, majd (egy kora délelőtti időpontban) nézessétek meg a gyerek szemét ismét

(48 éve hordok szemüveget)

2018. aug. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
köszönöm az infókat, eléggé ideges vagyok emiatt nem szeretném hogy végül kiderüljön nem jó lett a szemüveg neki,... :(
2018. aug. 31. 20:31
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

Egy nagyon kicsit fájhat, de max. két napig. Ha viszont valóban fájdalma van, akkor ne add rá. Vigyétek vissza az optikushoz aki készítette, talán tud rajta igazítani.

A szemét gyerek szemészorvos nézte meg? 12 éves korig kizárólag így lehetne.

2018. aug. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
igy van gyerekszemészeten voltunk ! de tovább megyek az ügyben ha úgy van, csak félek hogy 2-3 diagnózis mellett majd kinek higgyek?....
2018. aug. 31. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!