Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szemüveges gyerekek anyukái! SOS?

Szemüveges gyerekek anyukái! SOS?

Figyelt kérdés

5,5 évesa kisfiam. Minap kapta meg első szemüvegét.. és szédül benne hányigere van állitolag erős neki a szemüveg és kell pár nap hogy megszokja.


Valóban igy van? Nektek mi a tapasztalat?



2018. aug. 31. 20:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
55%
Én ovis koromban lettem szemüveges. Egy darabig szédültem, estem-keltem benne, konkrétan gödröket láttam magam előtt. Nekem plusz 3as volt. Idővel elmúlik.
2018. aug. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
50%
Kislányom 3 hete kapott új szemüveget,egy hétig fájt a feje mindennap és hányingere volt.Aggótam nagyon,hogy nem jó a szemüveg,aztán egy nap már nem mondta hogy fáj neki.Meg kellett csak szoknia.És neki úgy fájt hogy a dioptria nem változott csak a tengelyt állították.Figyelgesd azért.
2018. aug. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
25%
Sajnos a szemészorvos nem mindig találja el, az optikus sokszor jobb műszereket használ, több ideje van, főleg kisgyereknél az is számít.
2018. aug. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
54%
Én ovis koromba kaptam szemüveget. Nekem is fájt a fejem, szédültem, hányingerem volt, így nem hordtam. Pár hét múlva elmentünk egy másik szemészhez, aki azt mondta, szerencse, hogy nem hordtam a szemüveget, mert túl erőset adtak. (Véletlenül) Ha hordtam volna, akkor mégjobban elromlik a szemem.
2018. aug. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Tesómnak - már jó régen - először kisebb dioptriájú szemüveget adtak (felest, ha jól emlékszem) és talán negyed évente ugrottak fél dioptriákat, amíg elérték a kívánt erősséget.
2018. szept. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Persze, hogy faj a feje meg szedul ilyen eros szemuveggel. Fokozatosan kell hozzaszoktatni. Nekem fele ilyen eros nincs, de nekem is igy kellett, hogy eloszor csak akkor hasznalni, ha hosszabb ideig tavolra kell jol latni. Aztan, ha mar nem fajt, akkor egesz nap. Egyebkent elobb-utobb ilyen rossz szemekkel szemuveg nelkul is jelentkeztek volna ezek a tunetek. En meg hanytam is miatta anno, igy kerultem el dokihoz, ahol kiderult, hogy rejtett kancsal vagyok es eznem senkinek nem tunt fel 20 evig, pedig elso osztalyban meg szemuvegem is volt (szoval jartam szemeszhez, vizsgaltak tobbszor), aztan kinottem, aztan megint elromlott a szemem.
2018. szept. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az én fiam bal szeme volt nagyon rossz. Az sztkban futoszalagon vegigkerdeztek mit lát mit nem hat szerintem meg is volt ijedve a nő is elég pattogós stílusú volt...

Utalta a szemüveget, esett bukott.

Elvittem rögtön másik szemeszhez (magan) kisult hogy két dioptriaval el lett mérve.

2018. szept. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!