Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 9 éves kislányom már egy...

9 éves kislányom már egy hónapja nem akarja megenni a szilárd ételt! Volt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
csak forgatja a szájában, és nehezen nyeli le. Azokból is pár falatot.Amit megeszik pudingok, joghurok, pürék.Levesnek a leve, tejbegríz. Hús, krumlpi, főtt tészta, virsli, kenyér nem hajlandó megenni. Azt mondja nem kívánja, de mégis éhes, mert amit nem nagyon kell rágni, azt megeszi.
2018. szept. 3. 10:00
 1/9 A kérdező kommentje:
Voltunk gyerek orvosnál, vettek vért, széklet is volt nézve, minden rendben! Esetleg lehet pszihésen is? Egy szintén 9 éves kislány elég ilyesztő dolgokat mesélt neki, lehet attól tagadná meg az ételt? Volt valaki hasonló helyzetben? Nyilván nem ragadok le ennél a helyzetnél, hogy ok! nem érdekel tovább, voltunk gasztroenterológusnál, ő azt mondta, ha nagy gond lenne, akkor mást sem enne meg! Inni iszik bőségesen, napi 1,5-2 liter. Megyünk majd be a klinikára, de a türelmem sajnos már véges, ebben a bizonytalanságban, addig is.
2018. szept. 3. 10:03
 2/9 anonim ***** válasza:
Foga nem fáj esetleg? Vagy nem mozog?
2018. szept. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem fáj neki, azt ennyi idősen eltudná mondani. Torka sem fáj, az sem piros. De ez már egy hónapja tart.
2018. szept. 3. 10:13
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem pszichés területen kellene továbbmenni.

Lehet, hogy olyan impulzus érte (nem feltétlenül családban, inkább nyári táborban, barátnőzés közben, utcán stb.), hogy valaki a külsejére tett megjegyzést vagy akár egy apró utalást és emiatt akár tudatosan, akár tudat alatt nem eszik ,,hízlaló" ételeket? Hiszen, ha belegondolunk, ezek amiket megeszik, nem igazán táplálóak.

Vagy a másik, amire gondolok, nem lehet, hogy szorulása van, fájdalmas a kakilás neki és emiatt nem akar kemény ételeket enni?

Azért ebben a korban már a szemérmesség eléggé jelen van, sok mindent eltitkolhat.

2018. szept. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Pszihésre gondolok én is.Mivel elég vékonyka, nem hinném, hogy csúfolták volna ez miatt. Egy szintén 9 éves kislány a "kék bálnáről" mesélt neki, hogy ha annak a személynek az utasítását nem fogja követni, akkor ez és ez fog történni vele....ezt elmondta, megbeszéltük, választ kapott tőllem, nyilván nyugtatót, hogy semmitől nem kell félnie.De úgy érzem, nem tud ezen túl lenni, bár azt mondja, már ettől nem fél, de korábban igen. És azóta nem is akar ezzel a kislánnyal találkozni.De mégis úgy vagyok most vele, hogy előbb vizsgálják meg, nincs e valami, de a klinikán jön majd pszihológus is.
2018. szept. 3. 10:32
 6/9 A kérdező kommentje:
Először valami vírus fertőzésre gyanakodtunk, mert nyaralás közben egyszer ment a hasa, és egyszer hányt! De az ennyi volt. Azt mondták az orvosok is, hogy elhúzódó virus fertőzés is lehet. De azt furcsállták, hogy amit nem kell rágnia, azt minden jöhet, amit rágni kell meg nem. 3-4 falat tésztát már evett, meg egy fél fánkot, de most 2 napja ujra nem eszi ezt sem. Csak amiket felsoroltam. Nyilván tömni nem akarom, meg eröszakos se lenni, mert mi van, ha tényleg baj van(de remélem nincsen nagy baj)és akkor bele eröltetem. Természetesen ez sajnos már 2 hete állandó téma, mert aggódom nagyon, ami úgy gondolom, hogy ad rá okot, nem nem törödve vele.
2018. szept. 3. 10:39
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
(A Young Sheldonban azért nem volt hajlandó szilárd ételt enni a gyerek, mert egyszer megakadt a torkán egy falat és megijedt - ezért ezt megelőzendő mindent csak turmixolva fogyasztott el..)
2018. szept. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vidd el gyerekpszichológushoz. Ha kérdezed mit mond, miért nem eszik?
2018. szept. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, már most az lessz! Azt mondja nem kívánja! De ez csak a szilárd ételek.Kenyér valami feltéttel, sonka, párizsi, virsli, főtt tészta, rántott hús, rizs, sült burg, tört.burg..stb..ezeket nem eszi meg!De ami pürés, azokat meg érdekes csak megeszi! Torka nem fáj, a nyelés sem, egyszerűen már teljesen kétségbe vagyok esve!Hogy mitől lehet egyik pillanatról a másikra
2018. szept. 5. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!