Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 évesen még mindig nem...

4 évesen még mindig nem alussza át az éjszakát, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A nagyfiam 4 éves elmúlt a nyáron. Sosem volt jó alvó, kb 3 éves koráig nem aludta át az éjszakát, aztán 3 éves koràtól 3.5 éves koráig igen, majd mikor lekerült éjjelre a pelus, kkor pisiltetni kellett éjfél előtt. Már épp kezdett rászokni hogy egyedül kimegy pisilni, mikor elkezdődött egy nagykn rossz időszak, kb 2 hónapja. Elkezdett rosszakat álmodni, mire én elkezdtem fogni a kezecskéjét míg visszaalszik - hiszen ezt teszi egy anya ilyen helyzetbrn. Aztán a rossz álmok elmaradtak, de nem volt hajlandó egyedül elaludni. Alvás után kel 23.00 körül pisilni, és aztán kb óránként, háromszoR, négyszer egy éjszaka, és minden alkalommal fél órát kell fogni a kezét....elmentem egy gyerekpszichologushoz, aki azt mondta ez teljesen normalis es aludjak vele majd elmulik... elkezdtem tehat vele aludni az ágyában. Na ennek az lett a vége hogy én egyaltalan nem pihentem, plusz az én mozgasom (horkolasom) felkelti a kishugit, aki szinten a szobaban alszik, es atalussza az ejszakat (akkor is ha a gnagyobb amugy megebred de ha enis a szobaba vagyok az mar sok neki. Igy tehat visszaszoktam arra ahogy csak fogom a kezet aztan visszamegyek az ágyamba...igy 4-5 orakat alszom 1-2 oras reszletekben. Iszonyat faraszto es nem hinném hogy ez tenyleg normalis. Hogy 4 evesen egy gyerek ennyire nem hajlando egyedul lenni ejjel (meg is mondja hogy o nem akar egyedul aludni, dacosan es eroszakosan.tehat nem az a baja hogy nincs feny alvos allat stb hiszen mindent bevetettunk mar). Csak a sirni hagyas maradna mint eszkoz?? Akkor meg megint elkezdene rosszat almodni attol felek.
2018. szept. 4. 00:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

" lekerült éjjelre a pelus, kkor pisiltetni kellett éjfél előtt. "


Itt lett elcseszve.

2018. szept. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Igaza van az elsőnek. Miért is kell pisiltetni éjfél előtt? Megszokta, hogy kelni kell éjjel, és nem magától találta ki. Ha nem érett arra, hogy kibírja az éjszakát pisilés nélkül, akkor hagyni kell még a pelust. Hogy most mit lehet csinálni? Kb túlélni. Majd vége lesz ennek az időszaknak is. Talán akkor, amikor sulis lesz és annyira fáradt lesz, hogy nem ébred éjjel.
2018. szept. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hátha ébreszdgeted szerencsétlent éjjel ne csodálkozz. Tilos.

Ha még nem ébred éjjel magától ha pisilni kell, akkor nem kell levenni a pelust. Tiszta ideg szegény. Retteg, hogy bepisil

2018. szept. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a többieknek, nem kellett volna pisilni kelteni. Az én lányom 4 éves elmúlt amikor lekerült a pelenka, nem keltettem soha fel éjjel. Ezzel már nem tudsz mit tenni sajnos. Esetleg éjszakai fény, ha megébred talán nem fog félni.
2018. szept. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Félreéttettètek illetve nem fogalmaztam jól. Nem ébresztettem őt, a pisiltetnit úgy értettem hogy mikor felkelt, odajőtt hogy segítsek neki pisilni igy tehat "megpisiltettem". Hogy felkel 11kornpisilni arrol nem tehetek, en sose keltettem emiatt direktben fel, ha bepisilt csereltem agynemut azt kesz de nem is igazan vol5 baleset mert magatol felkel pisilni 23.0pkor akkor is ha este 6 utan mar nem iszik folyadekot.
2018. szept. 4. 09:25
 6/13 A kérdező kommentje:
Bocs kiirom ujra a kerdest mert igy mindenki maskent valaszol majd.
2018. szept. 4. 09:25
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Amíg egy gyerek felkel éjjel pisilni, addig nem szobatiszta. Nem kellett volna még addig levenni a pelenkát, hiába kérdezed meg még egyszer a válasz ugyanez lesz.
2018. szept. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én 32 éves vagyok és éjjel felkelek pisilni. Viseljek pelenkát?
2018. szept. 4. 09:50
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért remélem az nem rendszer nálatok, hogy este 6 után nem iszik a gyerek. Én is felkelek éjjel pisilni, de a gyereknél valamiért kialakult egy rossz rendszer és gondolom nem úgy kezdődött, hogy odament hozzád, hogy vedd már le a pelust éjjelre, mert úgyis felkel, hanem felkelt pár alkalommal, erre te levetted róla. De túl korán, mert egy idő után már azért kel magától, mert átprogramozza az agya a bioritmusát, hogy pisi-időben ébredjen, a helyett, hogy beengedné a pelenkába, amíg nem bírja egész éjjel. Ha beteg, sokat iszik, egyéb esetekben oké, hogy felkel éjszaka, de ő konkrétan beállt egy hibás rendszerre, mert az biztosan nem normális, hogy kizárólag a wc miatt "ébreszti magát" minden éjjel egy négy éves. Ezekre még rápakoltál egy rakás rosszul rögzült szokást, mint mellé feküdni és szorongatni óra hosszat a kezét. Most már ez egy ördögi kör, amiből vagy pokoli kínok árán, következetesen kivezeted a gyereket, vagy eltűröd és szenvedtek, míg helyreáll magától a rend, de a fene tudja az mikor lesz.
2018. szept. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Valtozo hogy iszik e 6 utan, mivel napkozben rossz ivo, ezert ha elfogadja adok este 6 utan is de akkor mar csak max annIt hogy ne kelljen egesz ejjelnpisilni de altalaban nem.is fogadja el. De legalabb ismet volt mibe beleszolno aminek semmi koze a kerdeshez.

Nem emlekszem pontisan hogyan vettuk le ejjelre, azt hiszem amikor mar jo ideje, fel eve is szoba tiszta volt nappal es eszrevettem h reggel szaraz a pelus akkor megbeszeltem vele hogy vegyuk le es ha ugyes akkor utana nem kell mar ejjelre pelus. A nagykonyv is igy irja nem hinnem hogy itt hibaztam vola. Es szo nelkul raaallt a dologra nem eroltettem semmi, kerlek ne ezen probalj fogast talalni mert még mindig nem ertem mi koze ehhez az egeszhez, mikor itt 5 ebredesrol beszelunk, nem egyetlen egyrol, raadasul o maga is megmondta hogy miert nem hajlando visszaaludni. Aki a pisiles tenat erolteti tovabbra is nyugodtan lejebb gorgethet.

2018. szept. 4. 11:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!