Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt más is, akinek a 2-3...

Van itt más is, akinek a 2-3 éves gyereke nem alussza át az éjszakát?

Figyelt kérdés
Általában 2-3 korul felkel és rosszabb napokon még utana hajnal 5kor is...kulon szobaban van és az egyuttalvas nem megoldas.
2016. dec. 1. 04:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
3 éves a lányom, világ életében rémesen aludt, 1-3-szor ébred éjszaka, közbe általában egyszer átvándorol hozzám apától. (Én a gyerekszobában alszom még a kicsivel, ő meg maradt a szülői ágyban a kicsi születése után is.) Remélem idővel átszokik a gyerekszobába én meg visszaköltözhetek :-).
2016. dec. 1. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A lányom 2,5 éves, jó éjszakákon 1X kel, átlagoson 3X, rosszakon 20 percenként.
2016. dec. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2 és fél éves, már csak általában egyszer kel valamikor 1-5 között és akkor átjön hozzánk a gyerekszobából (én meg néha átköltözöm az ő ágyába, ha már nem férek el). Egy pár hónapja még a minimum kettő volt, de sokszor előfordult a négyszeri kelés is, úgyhogy ez már szinte pihentető :)
2016. dec. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A nagy ès a közèpső sem aludta át az èjszakát, mindkettőt èbredt/èbred, ès átvándorol a mi ágyunkba. Aztán alszunk nyugodtan reggelig. ( A nagy mostanában már nem jön.) Mostanság èn közben mèg kelek időnként a fèlèveshez...:)
2016. dec. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az együtt alvással mi a gond? Nem tudtok úgy aludni?
2016. dec. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A kisfiam 3,5 éves, a kislányom januárban tölti a kettőt. Alapvetően jól alszanak, egyszer ébrednek az éjszaka kellős közepén, és akkor mindketten átvándorolnak a szülői ágyba, és alszanak tovább. Szerintem ez így ebben a formában nem megerőltető. Mi a férjemmel természetesnek tartjuk, hogy ekkora gyermekek nem érzik jól magukat egyedül a sötétben, és ha éjjel megébrednek, azonnal minket keresnek. Aludhatnak velünk, szeretettel várjuk Őket. Én általában jól alszom Mellettük (néha, ha valamiért picit feszültebb vagyok, nehezebben alszom el a mocorgásuk miatt, de ez ritka). A férjem szokott néha dohogni, hogy kicsi a hely (pedig óriási ágyunk van, de Ő sem egy pici ember), de tudja, hogy ez természetes, elfogadta a helyzetet. Egyébként Ő az, aki reggelre úgy simul a gyerekekhez, mint aki beléjük akar bújni, édesen alszanak összefonódva, szval csak a szája nagy😄

Nálatok miért nem opció az együttalvás? Te nem a férjeddel alszol egy ágyban?

2016. dec. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2.5 eves ikreim 1x kelnek ejjel, atvandorolnak hozzank, befekszenek a mi agyunkba es alszanak tovabb. Probalkoztunk leszoktatni oket errol, de a lanyom uvolt, ha visszavisszuk a szobajukba. A fiam visszamegy, de 1 ora mulva megint atjon. Most probalkozunk alternativ megoldasokkal, m ez azert nem mehet igy sokaig.
2016. dec. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2 éves és 8 hónapos, de már 1 éve borzasztó rossz alvó. És velünk alszik. Nem aludt jól a saját kiságyában sem, most már végképp a nagy ágyban alszik velünk, mert a rácsosat kinőtte, de nem az ágy nagyságával van a gond. Én sokat kínlódok, mert egész este dobálja magát, én meg meg se merek moccanni ha az ágyon keresztbe végre elaludt, akkor meghúzom magam egy sarokban vagy derékszögben. De ha nem alszok ott és sokkal több hely van, akkor is ugyanolyan rosszul alszik, ugyanúgy ébred. Átlagban 5-6 alkalommal ébred, mondjuk az elmúlt évben volt kb. 5 olyan éjszaka, amikor csak 2-3-szor kelt. De nem ritka az óránkénti ébredés sem. Mondjuk most hetek óta beteg, úgyhogy még rosszabb a helyzet. Én már teljesen roncsnak érzem magam, csak azért vagyok még életben, mert délután vele alszok és akkor viszont 2-2,5 órán át jó alszik. De ha visszamegyek dolgozni és ugyanilyenek lesznek az éjszakák, nekem végem lesz. A gyerekorvos szerint rendben van ez így, mert a gyereken nap közben nem látszik semmi, tényleg nem fáradt.
2016. dec. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
én momentán a 2,5 hónaposommal próbálok aludni, nem nagy sikerrel, mert én nem tudok aludni ha mellettem valaki alszik....próbáltam ennek ellenére a nagyot oda venni...na akkor egyik sem aludt...sőt a kicsi is akkor alszik jobban ha én egyáltalán nem vagoyk a szobába...úgyhogy most kezdek visszaszokni a férjem mellé. ő viszont szintén nem tud aludni ha köztünk alszik a nagy, és neki ugye bent a munkahelyen is teljesítenie kell...további gond az együtt alvással hogy a nagy felpörög tőle teljesen, ha átjön másik szobába..a férjem szokott mellé feküdni ha éjjel megébred, de akkor is sokszor 1,5 óra mire visszaalszik.
2016. dec. 1. 11:05
 10/12 A kérdező kommentje:

*a férjem mellett persze jól alszom, de egyszerűen a picik mellett annyira frusztrál minden zaj, hogy amiatt nem tudok aludni...egyszerűen elkezd stresszelni ha megnyikkannak, hogy "jaj mindjárt fel kell hozzá kelni" és onnantól nem tudok elaludni, felkúszik a vérnyomásom, kész vége, órákig forgolódhatok..már pedig sűrűn nyikkannak ki nem beszél álmába :) a férjem is beszél csak megnyugtat a tudat hogy hozzá nem kell felkelnem :D


ugyanezen okból nappal sem tudok aludni, mivel lerakom a kicsit és egyszerűen annyira frusztrál a tény hogy 1-2 órán belül kelni fog hogy nem tudok elaludni. sajnos nagyon rossz alvó vagyok

2016. dec. 1. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!