Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék hogy jobban...

Mit tehetnék hogy jobban egyen a 17 hónapos gyerek?

Figyelt kérdés
Kedden voltunk a védőnőnél, és 8890 grammot és 77 cm-ert miért a kis lánynál. Kicsit aggódok mert alig eszik, kapja a vitacolant, cemibiont. Mondta is a védőnő hogy nincs megelégedve a súlyával mivel 2 hónap alatt csak 70 grammot hízott. De mit tudok tenni? Van hogy 3 felé reggelit ebédet csinálok neki és általában nem kell neki. Épp hogy leülök elé és lelöki az etetőszékről, nem fogadja el tőlem az enni valót, egyedül akar enni de egyedül meg alig tud.2 hónappal ezelőtt meg azt mondta a védőnő hogy nincs semmi probléma mert ez alkati kérdés. De én akkor is aggódom. Igazából nincs baj vele mert élet vidám, napi egyszer alszik másfél órát, de ez az evés témától már ki vagyok.

2018. szept. 6. 09:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondat a lényeg. Szépen fejlődik, boldog kislány. Ez a lényeg. Az én lányom is picike, 9 hónaposan 6.5 kiló, 64 centi. Nagyon lassan hízik, de ha valaki ránéz az apja testalkatára meg az én magasságomra, egyértelmű, honnan örökölte a méreteit. A legtöbb védőnő táblázat szerint várja el a gyerekek fejlődését, ami persze a mozgásban és a beszédben kell is, de a súlynövekedés pont nem ez a kategória.
2018. szept. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Annyira nem pici, hogy tömni kellene (meg nem is lehet). A magasságához arányos a súlya.
2018. szept. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából mozgásban beszédben, teljesen jól fejlődik csak ez az evés ami nem igen megy. A védőnő azt mondta hogy adjak neki néha kinder pingvint, túró rudit mert hogy attól hízni fog. Pocakos, szóval a bordái nem lógnak ki meg ilyenek. De hogy a védőnő mondta hogy nincs megelégedve, az kicsit bánt, nem tudom ráerőltetni hogy egyen. Amikor meg vérvételt kértem arra azt mondta hogy felesleges, nincs baja csak etesem..
2018. szept. 6. 10:16
 4/12 anonim ***** válasza:
63%
Jó hülye. A kinder és a túró rudi aztán pont nem tartalmaz semmit, amire olyan nagy szüksége lenne a fejlődéshez. Persze hízlalni bármilyen üres szénhidráttal lehet, csak épp felesleges.
2018. szept. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Pff, okos védőnőtöl van. 😂
2018. szept. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%
Nem tudom, hogy mit csinálj, dde szerintem is kicsi lehet, az én lányom 15 hónapos 78 centi és 10,7 kg, egyáltalán nem kövér, normális testalkata van, leginkább azt tudom javasolni, amit én ettem amikor híznom kellett: banán, tejszín, esetleg ezek turmixolva nutellával (nem egészséges, de hizlal), olajos magokból egyébként tudsz otthon is krémet csinálni, ha leőrlöd és olajat adsz hozzá, kölespudingot szoktam csinálni, az is olyan táplálónak tűnik, húsféle ha valamilyen formában megeszi.
2018. szept. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Jézusom, nem hallgass a hülye védőnőre!

Mi az, hogy adj neki csokoládékat és cukrozott junk foodot, és akkor majd "hízik"?!


Nem kell hízlalni egy egészséges, szépen fejlődő gyereket. Ne tedd tönkre az étkezését. Nem kell hízlalni egy gyereket, azzal csak megbetegíted ...


A védőnőd is kettessel végezte a szakképzést, ha annyit nem tud, hogy a gyermekek feljődése ciklikus, és leegyszerűsítve: fél évig széltáben, fél évig hosszában nőnek.


Egy szó, mint száz, ne hagyd, hogy étkezési zavarba kergesse a gyereked!

2018. szept. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igazából 2 hónap alatt nőt 5 cm-ert. Arra azt mondta hogy az jó. A gyümölcsöket szépen eszi, amiket így eltud majszólni a kis kezével az megy, de hát nem adhatok neki mindig olyat amit csak majszólni tud.
2018. szept. 6. 13:01
 9/12 anonim ***** válasza:

Majszolósból ezt szoktam:

[link]

Egészséges, tápláló.

2018. szept. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
26%

16 hónapos a lányom, 10,5 kiló, 80 centi és nagyon válogatós. Innen nézve a tiéd tényleg kicsi. Nem ártana azért egy vérkép, hátha vashiány okozza az étvágytalanságot. (az enyémnek van, de a vas okozta székrekedés nagyobb gond, így csak 4 hónapig kapta)


Nálunk egyébként bejött az, hogy az etetőszéket lecseréltem székmagasítóra (itt tovább hajlandó ülni) illetve sokszor kap olyat, amit kézzel vagy villával tud enni (én szúrom fel a falatot), így érdekesebb neki. Üres kalóriákkal kár tömni. Esetleg nem fogyaszt sok tejet? Az is telít nagyon.

2018. szept. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!