Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi az, amit megengedhetek...

Mi az, amit megengedhetek magamnak gyermeknevelés téren, párom gyermekével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Én 30/N, párom 37/F. Előző házasságából van egy 4 éves kislánya. Nagyon apás, azt előre leszögezem. De engem is nagyon szeret, elfogadott. Talán jobban, mint édesanyját.Mi az, amit tehetek a neveléssel kapcsolatban, és mi az, amibe ne ,, szóljak bele" illetve nem az én feladatom. Pl. ha rossz a gyerek nagyon, és apa nincs itthon, hogyan szóljak rá?

Ha elveszi más dolgait, úgy, hogy nem szabad és nem is kérte el? Ha nagyon apás, de elfogad engem is, de nem engedi, hogy én fürdessem, hajat fésüljek stb csak apának?



2018. szept. 6. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Beszéljetek meg a paroddal, illetve ha normális a viszony a kislany anyukákat is vonjatok bele a beszélgetésbe.
2018. szept. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Egy mondat: téged jobban szeret? Ezt miből gondolod?
2018. szept. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor rád van bízva, szerintem annyit, amennyit mondjuk egy nagymamától, óvónőtől, bébiszittertől a saját gyereked esetében elvárnál/megengednél. Tehát ismertesd a te szabályaidat és tartasd be, de persze ne verd vagy terrorizáld, hogy valami szélsőségeset mondjak, de nyugodtan rászólhatsz, ha hülyeséget csinál vagy bántalmazás nélkül korlátozhatod. Azt én sem tartom valószínűleg - normális (és ez elég széles sáv) anya-gyerek kapcsolat esetén, hogy téged jobban elfogad, mint az anyját, legfeljebb örül neki, ha engedékenyebb vagy, esetleg ki is használja, hogy számára nem te vagy a "falkavezér" :), de a kedvesség, haverság mellett nyugodtan maradhatsz érte felelős felnőtt, amikor nálatok van.
2018. szept. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Olyan noncs egy 4 éves gyereknél, hogy téged jobban szeret, mint az anyját.

Ezt tényleg verd ki a fejedből még gondolati szinten is.



Pároddal és az anyjával kell tisztázni.

Amúgy annyit mint egy bébiszitter, max nagymama esetében

2018. szept. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Nem érzed durvának, hogy azt írod hogy téged jobban szeret mint az anyját?

Mit képzelsz magadról? Egyébként , meg úgy viselkedj vele mint egy óvónő.

2018. szept. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az apja nondta. Mivel többet van nálunk, és többet is foglalkozok vele, mint az anyja. Az anyja csak a pasizáshoz ért! Meg az utazáshoz.
2018. szept. 6. 22:11
 7/7 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem tégy úgy, mintha vér szerinti gyereked lenne. Nem igazán értem a bébiszitteres, nagymamás hasonlatokat, mert szerintem nekik is úgy kell viszonyulni hozzá. Akire rá van bízva a gyerek, az dönt arról, hogy akkor és ott mit enged meg és mit nem.

Ha bizonyos dolgokat csak az apjának enged, és ő nem utazott el több napra, akkor azokat hagyd meg az apjának.

Pl. kisfiam néha mondja, hogy melyikünk fürdesse vagy vigye óvodába. Ha lehet, teljesítjük is a kérését. (Mindketten vér szerinti szülei vagyunk.)

2018. szept. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!