Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Manapság mért olyan nagy cucc...

Manapság mért olyan nagy cucc ha első osztályos lesz valaki, mért sajnálják agyon őket? Mért van hogy folyton csak sajnálják a mai gyerekeket miközben sok az iskolába se képes elmenni.

Figyelt kérdés
Mindenki volt első osztályos,nekünk is végig kellett ülni az órákat(náluk alsóba 4-ig volt tanítás),de mi magunk cipeltük a táskáinkat és gyalog jártunk suliba még ha 1 km-re is volt,nem autóval vittek minket még se sajnáltak minket mindenért.(sokkal több mindent elvártak a gyerekektől,önállónak kellett lenni)
2018. szept. 8. 18:57
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Bocs de nekem 8-16-ig volt tanítás általánosban és valóban tanultunk végig!Zsolnais voltam és akkor is rengeteg felesleges tantárgy volt.Reggel úgy keltünk,hogy a szülőknek már elmentek dolgozni,mire haza értem még sehol se voltak.

-Nem haltunk bele!De nem is sajnált minket senki se;de szüleinket se.



És most sem mindenhol van 16 óráigig tanítas sem.

Ahogy sokaknak az iskola közelben van vagy éppen falun élnek,ott azért el lehetne sétálni egyedül is.


Ismerősöm fia 9 éves korától buszozik be vàrosba,suliba,tehát ott se mindenhol igaz hogy a gyerek ne mehetne egyedül suliba.


-Mindenkinek ki kellett járnia az iskolákat!!!

-Még sem jajjgattak folyton.



-Amikor én voltam gyerek sok anyukának 6 hónapos babáját bölcsibe kellett adni,és 1-1,5 éves kicsikkel volt tele a bölcsi,mert szükség volt pénzre és nem volt nagyi aki besegít,mint most sok anyukának.

A hajnalban 1 éves gyerekkel buszra futott anyukát,aki sokszor maga mögött húzta a másik kicsit is senki se sajnálta,pedig nem kényelmes autóba ült be.


Rengeteg anyuka használja ki a saját anyukájat,ahogyan hallom ,sok anya bőven időben haza ér,de anyukájával kivasaltat,kitakarítat,még főz is,csak a viszonzást nem hallom sajàt anyukájuk fele.


Önàllóságban sokkal több minden elvàrtak a gyerekekkel már óvodás korban is,iskolába úgy mehettél hogy késsel már tudni kellett tiszteségesen enni,nem az hogy iskolába is tépőzáras cipőt hordasz,mert még cipőt se tud a gyerek kötni

2018. szept. 9. 16:07
 12/16 A kérdező kommentje:

Lényeg a mi időnkbe a gyerek maga vitte a táskáját gyalog,ha messze volt akkor is,ja és akkor is tele volt könyvvel és nem jajjgatot senki!


Ma elviszik kocsival ha 400 m-re van akkor is 2 percet ha hátán van a táska és már gerincferdülést kiabálnak.


5.-es,6.-as gyerek már maga csomagolta a tankönyveit;besegített ,de rendesen a háztartásba,teljes ház kitakarítása;fűnyírás,megcsinálta ha úgy jött ki a szendvicsét.


Most meg teljes mértékben kiszolgálják őket,sok tiniként sem csinál otthon semmit,több százezres ajándékok,elektronika az a fenekük alá van téve;kb 90÷-át nem a tanulásra használják és csak a lesajnálás megy

2018. szept. 9. 16:14
 13/16 anonim ***** válasza:

Minden hónapban felteszel egy ilyen kérdést. A korábbiaknál még én is próbáltam megmagyarázni a kérdéseidet, de látom felesleges. Ugyanazon pörögsz folyamatosan.

A világ változik. Mindíg mindenki a lehető legjobbat akarja a gyerekének. Minden téren próbálunk fejlődni, szerintem nem a rossz irányba.

Csak azt nem értem mi bajod a gyerekekkel. Semmi sem olyan, mimt régen. Nagynénémet 45 éve lovaskocsival vitték szülni a 20km-re lévő kórházba. Attól még a mai egészségügy hagy maga után kívánnivalót, nemde?

2018. szept. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
77%
En nem sajnalom, az enyem most megy bolcsibe. En orulok h kozossegbe kerul. Nekem nagyon szep emlekeim vannak az ovis- also tagozatos eveimbol. Szeretnem ha neki is az lenne. En szeretnem ha onallo lenne. Sajnos manapsag hatalmas a forgalom, en sem lennek nyugodt, ha egyedul jarna-kelne, ezert biztos h el fohom kiserni es hazahozni.
2018. szept. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
58%

Mert életképtelen,agyon kényeztetett gyerekeket nevelnek.Elfelejtik a szülők,hogy ők is voltak gyerekek és sokuknak mi mindent meg kellett csinálni.



Azért bőven van kivétel.Most is nagyon sok gyerek jár egyedül suliba és sok mindent megcsinál.

Én nem sajnálom őket,mindenki volt iskolás.Az én környezetembe elég önállóak a gyerekek.

2018. szept. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
2018. szept. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!