Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják sokan, hogy a...

Miért mondják sokan, hogy a kismamák elvárják, hogy körülöttük forogjon a világ?

Figyelt kérdés
Meg majd a babájuk körül... már többször olvastam és nem értem.

2013. okt. 25. 21:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Nem szabad általánosítani, de tényleg sokan elvárják.

Nem teljesen ugyan az, de múltkor is egy buszos kérdésnél, írta valaki, hogy neki se adták át, és az aláírásba írta, hogy 6 hetes terhes volt akkor.

Szóval lehetett 4-5 hetes terhes amikor át kellett volna valakinek adni. Ilyenkor még sok nő maga sem tudja, hogy terhes nem hogy az idegen aki ránéz.

30 évesen meg ha nem pattanok fel egy másik 30 évesnek átadni az ülést nem hiszem, hogy szemét lennék.

2013. okt. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azon akadtam ki -szerintem tegnap-, anyuka hogy el akarta vinni a 3,5 éves gyerekét az operába és nem értette, hogy miért írtuk, hogy ne vigye, még meg is kérdezte hogy miért ne.
2013. okt. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
bocs: hogy anyuka
2013. okt. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
mert sokan úgy csinálnak mintha ez egy halálos betegség lenne.persze nekem is mindig a párom húzta fel a zoknim nadrágom csizmám/cipőm de én nem tudtam hozzáférni.de nagyon nagyba van egy két nő.sajnos...
2013. okt. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

nem tudom mért mondjàk én abszolúr nem vàrom el.mindent megcsinàlok ugyanúgy mint terhesség elött max. lassabban.Akiket ismerek kismamàkat, szintén nem vàrjàk el.

37 hetes kismama

2013. okt. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Én mindent megteszek, amit csak bírok, de már most vannak olyan napok, amikor nem megy rendesen munka, itt fáj ott fáj, elalszok ülve. (30 hetes vagyok.) Néha iszonyú jó lenne, ha a kollégák nem sóznának rám helyettesítést, párom kicsit többet házimunkázna, mert nem mindent bírok és még szörnyen is érzem magam, mert meg akarok mindent csinálni, de nem megy. Szóval nem világ-forgást várok magam körül, hanem egy kicsi kíméletet, de sajnos sokan ezt másként látják. Túl sok az elvárás szerintem, de aki megteheti gondolom kihasználja, ha segítenek neki.
2013. okt. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én pont az ellenkezőjét vettem észre.

Ne kérdezzék meg, hogy fiú lesz-e vagy lány, tervezték-e, fél-e a szüléstől, ne tapogassák a hasát, ne kérdezzék meg, hogy mi lesz a neve, hogyan született, szoptatja-e az anyuka, együtt alszanak vagy külön, és tanácsokat még véletlenül se adjon senki.

Szóval biztosan más körökben mozgunk.

Kismamaként nem vártam el semmit másoktól az alapvető dolgokon kívül, ezeket viszont nemterhesen is ugyanúgy elvárom.

2013. okt. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sajnos ismerek két ilyen nőt is.

Egyikőjük a legjobb barátnőm (volt, bár remélem nem csak múlt idő!!). Annyira de annyira bízok benne, hogy nem marad ilyen. sosem volt ez az ugráltatós, kényeskedős, királynő típus, de lassan mindenkit megbolondít maga körül. Szeretem és nagyon örülök, hogy babája lesz, mert mindig is erre vágyott, de kezd kicsit sok lenni, hogy azóta mindenki más alacsonyabb rendű lény, aki nem terhes. És ezt baromi érezteti is ám mindenkivel.

Drukkoljatok, hogy csak a hormonok játszanak közre, és visszakapjam a régi barátnőmet.


A másik nő, nos ő a kolléganőm..

Igyekszem visszafogottabban írni, mint ahogy valójában érzek. Teljesen elment az esze. Az, hogy semmit nem csinál, mióta terhes, már az is durva. Vagy menjen táppénzre, és akkor lesz helyettesítő ember, vagy dolgozzon már valamit végre (irodai melónk van). A másik, hogy ő vállalta ezt a gyereket, nem mi. Nem hiszitek még olyat is elvár, hogy mindannyian csak fehér öblítővel mossuk a saját ruháinkat, mert ő érzékeny lett az illatokra és csak azt bírja. Ne együnk délben előtte fűszeres ételeket, mert neki nem lehet terhesen, így csak sóvárog utána. Ne hagyományos kávét igyunk, hanem csak koffeinmenteset, mert neki azt lehet (minden héten más veszi a keverős kávét, gondolom, ha nem ihatnék, csak speckó kávét, senkitől nem várnám el, hogy külön vegye nekem..). Ne beszéljünk egymáshoz, mert akkor a baba a mi hangunkat is hallja, és akkor nem fogja olyan jól csak az övét ismerni.

Sorolhatnám reggelig, elegünk van belőle.

Ráadásul addig szította a feszkót ezekkel az elvárásaival, hogy kezdünk ám direkt gonoszok lenni. De kinek jó az?


Szóval van ilyen Kérdező. De ismerek azért sok, tök normális nőt is, aki nem vált ilyenné. Az természetes, hogy vannak dolgok, amiben segítségre szorulunk terhesen, hiszen senki nem vitatja, hogy kemény fizikai változáson mennek keresztül a terhes nők. Azt sem vitatnám sose, hogy lelkileg is megterhelő lehet néhányunknak. De aki terhes, annak meg azt kell elfogadni, hogy a gyereket ő és párja vállalja, nem a környezetük.

2013. okt. 26. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
Van másik véglet is; amikor egy nagy pocakos nő, babakocsival és egy óvodás korú kislánnyal száll fel a buszra, a babakocsi megpakolva, gondolom bevásárlás, majdnem felborul (mármint a babakocsi), miközben teszi fel a buszra, ami tele van életerős fiatalemberekkel, de egyik se segítene, a vezető már jelez, hogy zárná az ajtót... és még a helyet se adják át. Ebben az esetben szerintem ez elvárható lenne! Sőt!
2013. okt. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hiszitek még olyat is elvár, hogy mindannyian csak fehér öblítővel mossuk a saját ruháinkat, mert ő érzékeny lett az illatokra és csak azt bírja. Ne együnk délben előtte fűszeres ételeket, mert neki nem lehet terhesen, így csak sóvárog utána. Ne hagyományos kávét igyunk, hanem csak koffeinmenteset, mert neki azt lehet (minden héten más veszi a keverős kávét, gondolom, ha nem ihatnék, csak speckó kávét, senkitől nem várnám el, hogy külön vegye nekem..). Ne beszéljünk egymáshoz, mert akkor a baba a mi hangunkat is hallja, és akkor nem fogja olyan jól csak az övét ismerni. "



Hát ti hülyék vagytok ha ezeket be is tartjátok.

2013. okt. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!