Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elhamarkodott döntés volt...

Elhamarkodott döntés volt suliba küldeni a lányomat. Hogy lehetséges halasztani egy évet? Oviba vissza vinni?

Figyelt kérdés
5.5 éves, óvóné és vizsgálat után iskola érettnek mondták nem maradhatott az oviban. De még alszik délutánonként, borzalmasan viselkedik a suliban. Rendszeresen alszik ebéd után a napköziben. Elhozni nem engedik 4:30kor lehet csak elhozni. Amit tudott az oviban itt nem megy, ceruzafogás, színezés, vonal húzások. Hová menjek ezügyben?
2018. szept. 25. 17:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Az hagyjan hogy ilyen rossz döntést hoztal de mi lehet evvel a csöpp kislánnyal a többi 7 éves között..Nagyon sajnálom így ismeretlenül is szegényt.
2018. szept. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
80%
Hát ez borzasztó! :O Inkább hagytam volna, hogy berakják egy kiscsoportba, mint ezt. Nem is hallottam még soha ilyenről... Viszont tartok tőle, hogy ha már egyszer iskolás, akkor nem vehetik vissza az óvodába... :( Max osztályt ismételhet, de azzal meg nem vagytok előrébb...
2018. szept. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
88%

De hogy ment iskolába? Ezt neked külön kérvényezned kellett, hogy mehessen, szakértői bizottságnak kellett vizsgálnia, hogy iskolaérett-e.

És elvileg 5 és fél éves nem lehet, mert minimum ebben az évben kell töltenie a 6-ot.

Szerintem sincs visszaút az oviba, évismétlés kell jövőre.

2018. szept. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
21%
Az én fiam is volt kezdte az elsőt és 5 éves. Biztonságnál voltunk,de kérvényezni nem kellett. A szakértők véleménye alapján egyértelműen küldték. Mondjuk nekünk nincs is gond.
2018. szept. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
79%

Jaj, utolsó válaszoló 👅

Te vagy, aki 5 oldalon át dicsekedett nyáron😂

2018. szept. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

5,5 évesen nincs olyan, hogy nem maradhat az oviban. Szakeértői vizsgálat, rengeteg papír, engedélyek kellenek, hogy 6 éves kora előtt iskolába mehessen és kizárólag szülői beleegyezéssel.


Már iskolába jár, nem nagyon tudsz mit tenni. Majd jövőre ismétli az elsőt.

Esetleg próbálj meg az intézményvezetővel egyezkedni, hogy had maradjon otthon a gyerek (meg tudnád oldani?) egy évet magántanulónak, otthonoktatásban... de vissza innen oviba már nem megy. Max vmi magán-gyermekfelügyelet, de mindenképpen intézményesített státusza kell, hogy legyen a gyereknek.

2018. szept. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
65%
Olyan nincs, hogy nem engedik haza. Vagy délután is vannak órák? Akkor keress olyan sulit, ahol nincsenek, és el tudod hozni nem kell ott lennie végig. Oviba már nem vinném vissza, az nagyon nagy törés lenne neki. Az órák utáni hazamenését oldanám meg mindenképp.
2018. szept. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
2%
az én kisfiam is novemberben lesz 6 éves,.. semmi képpen nem engedtem volna hogy menjen iskolába, még ha a 4 dik éve is az oviban, nem érett még rá, mégha "okos" gyerek is... egy ismerős gyereke július végén töltötte a 6 ot, anyuka befúrta a suliba, csak azért mert akkor kezdték az elsőt azok a tanítók akik neki szimpik voltak... elintézte vhogy.. ennyit erről ( is).
2018. szept. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

"egy ismerős gyereke július végén töltötte a 6 ot, anyuka befúrta a suliba"

aug 31.-ig, ha tölti a 6-ot, mehet suliba bérki, akit érettnek találnak rá.

Nálunk van augusztusi születésű, nem évvesztes. Egyébként termetileg a legnagyobb gyerek az osztályban és kellően komoly, okos kisfiú is.

2018. szept. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
44%

Nem ismerem a törvényeket Mo-n, mert Németországban lakom, de itt több vizsgálaton esik át a gyerek mielött iskolába megy.


Kisebbik lányom idén kezdte az iskolát, úgy, hogy még nem töltötte be az iskolakötelességi idöt. Mi több mint fél évet iszonyat sokat gondolkodtunk rajta. Kezdödött, hogy az ovibval össze ültünk, hogy mi is legyen. Az ovi berakta a nagycsoportba 2 hét próbára, ekkor tesztelték is, ugy hogy olyan szituációkba hozták ami az iskolába is elöfordulhat.

Aztán itt van iskolaérettségi orvos, és habár ö rögtön iskola érettnek nyilvánította, még is kikérdeztem aggodalmaimrol, és sok jó tanácsot adott.

Majd felkerestem egy elsös tanárnénit, és megkérdeztem, hogy milyen nehézségei lehetnek a tanulásban egy elsös gyereknek, ö is rengeteg dolgot elmondott, majd így engedtem iskolába...


DE szerintem én soha nem venném ki a gyereket inkább 2x járatnám az elsöt vele.

Az iskolába menés a gyerekeknek egy nagy büszkeségi fokozat. Iszpnyat várják és iszonyat boldogok, hogy már nem ovisok. Gondolj bele, hogy milyen lealacsonyítás a gyerek számára az oviba vissza tenni.

2018. szept. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!