Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek normális, hogy a...

Szerintetek normális, hogy a fiam nem szedi szét a legoit?

Figyelt kérdés
Összerakja vagy az apja segít neki és ezekkel szerepjátékozik és játszik. Sok barátnál, rokonnál amint összerakja szedi is szét.
2018. okt. 3. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Nem, ez egyáltalán nem normális azonnal vidd valami fejlesztésre!

🙄

2018. okt. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Az én fiam sem legozik. Általában én építem meg (én viszont imádok legózni, szóval nem bánom), ő pedig a kész művel játszik.
2018. okt. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Lehet túl aggódom a dolgot de a keresztanyukája szerint vannak fura dolgai. A színes legokat külön válogatja, mindent helyre igazot ha a könyvespolcán nincs sorrendben a könyv. Nem szereti ha az ételek összeérnek. De a szemkontaktust tarja, nem sok de vannak barátai. Nagyon nyugodt, csendes ötéves múlt júliusban.
2018. okt. 3. 14:25
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
Esetleg megírnád hogy 3 éves vagy 11?!
2018. okt. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
78%

Mai gyerekek máshogy állnak hozzá a legohoz mint mi anno.


Annak idején a gyereknek volt kettő-három lego szettje, abból az egyik talán csak alap volt, és ebből építgettünk.


Manapság olyan sok legót kapnak a gyerekek hogy változott a játszás velük: most a lego inkább mint puzzle lett. A játék maga a kirakás, a megépítés, utána már nem nagyon használják. Örülj hogy a fiad legalább játszik velük egy kicsit utána.


Ezt a LEGO cég is belátta, ezért a mai legós dobozokban sokkal több speciális elem van mint annak idején. Alap szettek csak egy halom kockával már alig vannak.


Szóval normális a fiad, halad a korral! :)

2018. okt. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%

szerintem vidd el orvoshoz,mer ez nem normális dolog-D


Ui.:én is ilyen voltam ,mégis egy épp,normális gyerek vagyok

2018. okt. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet túl aggódom a dolgot de a keresztanyukája szerint vannak fura dolgai. A színes legokat külön válogatja, mindent helyre igazot ha a könyvespolcán nincs sorrendben a könyv. Nem szereti ha az ételek összeérnek. De a szemkontaktust tarja, nem sok de vannak barátai. Nagyon nyugodt, csendes ötéves múlt júliusban."


Erre csak azt tudom mondani, hogy ha kicsit is aggódsz, mutasd meg szakembernek. Nagyon nagy valószínűséggel nincs semmi baja, de mi hasonló habitussal (szemkontakt megvan, imád ölelkezni, vannak nagyon jó barátai, de nehezen barátkozik, és nem ragaszkodik, mindennek megvan a helye, és annak ott kell lennie, ételekre nagyon érzékeny, szín, állag stb nagyon nem mindegy, stb) végül 7 évesen kötöttünk ki orvosnál és kiderült, hogy ADHD-s a gyerkőc.

2018. okt. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó nektek is vannak hóbortok? Hogy megvan egy rituálé reggel merre megyünk oviba, nem eszik meg darabos főzeléket vagy sárga dolgokat? Emiatt aggódok :(
2018. okt. 3. 14:33
 9/11 anonim ***** válasza:
95%

Vannak hóbortok, igen. Pl nem vihetünk le labdát a játszótérre, mert mi van, ha kilyukad? A suliba a biciklijét csak egy bizonyos helyre hajlandó letenni, ha ott van másik, akkor már bajban vagyunk.

Számon tart minden egyes botot, amit hazahord az utcáról.

Gyűjt kártyákat, mindet fejből tudja, hogy mi van meg és mi van csere, soha bele sem néz az albumba, anélkül rendezi a cseréket.

Vizet csak egy bizonyos pohárból hajlandó inni.

ilyesmik... de mondjuk én ezekben nem látok problémát (oké a labdás dolgot nem is értem), nem zavarnak. És magyarázhatóak a figyelemzavarral.

2018. okt. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gond. Milyen legóval játszik?

Bevallom őszintén néha nekem is kihívás összerakni egy 5 évesnek való szettet. Nincs hozzá türelmem, soha nem szerettem legózni. Nem lehet, hogy attól fél, nem tudja újra összerakni?

A fiam pont a tied ellentéte. Rajong a legó szettekért, kapott több komolyabbat is. Az összerakásnál még segédkezik, aztán kb 10 percig nézegeti. Rá sem néz többet, addig míg véletlenül szét nem hullik. Akkor viszont megszállja az ihlett és elkezd alkotni. Mi lehet jobban járnánk ha az ömlesztett verziót vásárolnánk :)

2018. okt. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!