Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Logopédiára kell járnunk, ez...

Logopédiára kell járnunk, ez így rendben van?

Figyelt kérdés

Tehát a kisfiam 3 éves, bölcsis. Beszédindításra kell vinnem heti 1*, mert mások nem értik, hogy mit beszél. Egyébként beszél, mesél.

A foglalkozáson egy hasonló korú gyerekkel van, ők ketten egy "csoport".

Úgy érzem, hogy ez nincs így rendben, ahogy van ez az egész...

A fiamnak le kell tennie a kedvenc plüssét, annak a kisfúnak nem. Ő első kérésre oda teszi, ahova mondjuk, az a gyerek hisztizik, nem teszi le.

Az én fiam beszökdécsel, integet, amikor ki kell mennem és csinálja, amit kell. Az a gyerek hisztizik, hogy az anyja ne menjen ki..

És persze anyuka marad, gügyög a gyereknek meg ilyenek.


Több kérdés is felmerül bennem:

Mit rontottam el, hogy az én fiam csak így bemegy, csinálja amit kell?

Én nekem miért kell kijönnöm, ha a másik anyukának nem?

Az én fiam miért van el ilyen jól másokkal?

Mit tegyek, hogy kijavítsam a hibám?

Rendjén van ez, hogy a két gyerekkel máskép bánnak? Én úgy érzem, hogy az én fiam kevésbé ragaszkodik hozzám. A logopédus meg mintha velük kedvesebb lenne, megengedőbb.


A kérdésem komoly, valaki segítsen. :(


2018. okt. 8. 17:06
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Kinéztem egy ovit, kevés csoport van, kevés gyerekkel. Itt van az utcánkban, tehát oda is tartozunk, a bekerüléssel nem lenne baj. Sok jót hallottam róluk, időt szánnak az egyéni fejlesztésre is. Volt olyan gyerek, akit hiperaktívnak tituláltak, nem bírtak vele, de abban az oviban tudtak vele rendesen foglalkozni, bírtak vele.
2018. okt. 8. 18:38
 12/24 anonim ***** válasza:
10%
11 Olyan ovit keress ahol speciális, nektek megfelelő szakember van, mert komoly, és több éves nehéz munka vár rátok és a gyerekre.
2018. okt. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérdeztem volna az ovit is, hogy mit gondolnak.

Az én fiam úgy ment oviba anno, hogy csak én értettem, amit mondott, még az apja se nagyon. Mégis 3 évesen ovit kezdett. Nem jelentett gondot, gyorsan fejlődött, mikuláskor-karácsonykor már énekelt-verselt a többiekkel, pedig nem hordtam sehova.


A te gyereked viselkedése a normális, nyugi. Csináljatok mindent úgy, ahogy a logopédus mondja.

2018. okt. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
79%

46 %,

Miért kell az eset pontos ismerete nélkül ijesztgetni a kérdezőt?

Azt se tudjuk mennyi a lenaradása, milyen szakember mérte fel, hogy reagál a terápiára... de te már éveket vizionálsz!


Kérdező,

voltatok neurológusnál,

neuropszichológusnál,

netán már a szakszolgálatnál?

Kapott valamilyen SNI-t a kisfiad?

Pl.: beszédfogyaték.

Vagy csak a KOFA 3 alapján sorolták be?

2018. okt. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Csak egy sima 3. Életévet betöltött vizsálatkor "diagnosztizálták". Semmi " komoly" baja nincs, csak 3 és fél éves. Az a bajuk, hogy kacsa helyet káká-t mond, cica helyett tita, tutyát a kutya helyett, ijago a pillangó... Igen helyett aaahaa... Ilyesmik. Néha mond érhetetlen dolgokat, de többnyire azért megérteti magát. Ja, meg a pisi helyett titit mond, így 5 percig kérdezgették állítólag, hogy mit is akar, mert nem értették. :D
2018. okt. 8. 19:20
 16/24 anonim ***** válasza:
12%

ha a 3évesem igy beszélne nem vártam volna h bölcsis felmérésen derüljön ki hogy logopédus kell.amugy nem gondoltál arra hogy a másik gyereknek speciális igényei vannak?(lehet kicsit "más" ha érted)

-megjegyzem nem kioktatásként irtam,én gyerekem is 3 éves lesz,ennyit se beszél,de felismertem és egy éve jár hozzá logopédus.

2018. okt. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Azt mondták, hogy még nem kell. A gyerekorvos is, a bölcsi is és a védőnő is. Azt mondták, hogy minden gyerek más ütemben fejlődik, így ez nem probléma. Egyébként pedig nem igazán aggódom amiatt, hogy hogyan beszél. Sok gyerek van, aki ennyire sem beszél idősebb korban vagy épp pösze, nem tud összerakni egy mondatot.

Továbbmegyek: sok felnőtt sem tud összerakni egy mondatot az anyanyelvén, nem tud elmondani egy mondatot sem helyesen...


Tehát igen, 3 éves. Igen, nem vittem el magamtól... És igen, megvártam, míg azt mondják, hogy szükséges, ha szeretném, akkor vihetem.

2018. okt. 8. 20:57
 18/24 anonim ***** válasza:
64%
Kedves kérdező! A helyedben örülnék, egy nyitott, érdeklődő, szófogadó, értelmes 3 éves kisfiú anyukája vagy. Nem rontottál el semmit. A te kisfiad ilyen: könnyen teremt kapcsolatot, nem lesz gondja,a későbbiekben. Biztosan a logopédusnak is feltűnt, milyen kis értelmes, és biztosan szívesebben is dolgozik vele, mint egy hisztis kisgyerekkel. Inkáb amiatt aggódnék, nehogy eltanulja a fiad a rossz példát a másik gyerektől, és ő is megtanuljon hisztizni. Szerintem te elég sokat foglalkozhatsz a fiaddal, ezért értelmes, érdeklődő gyerekké vált, aki pl. Jó játéknak fogja fel a logopédiát, és jól akarja teljesíteni a feladatokat. Szerintem ő nem is érti, mitől fél, miért hisztizik a másik gyerek, mikor olyan izgis az új környezet, meg ez a logopédus néni! Utána meg talán az ő kis nyelvén elmeséli neked, hogy érezte magát, mit tanult, és várja, hogy dicsérd meg, mert ügyes volt :)
2018. okt. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Azt mondják, hogy a hordozás is közrejátszik, bár én a parktikussága miatt szerettem bele úgymond. A síró kisbabamból egy alvó kisangyalt varázsolt.

Minden alkalommal reggel azt mondom: tudod mi lesz ma? Megyünk a Timi nénihez délután.

Ő pedig örül neki. Út közben sietünk, ő mutatja az utat. "Alig várjuk" mindketten. Van szép füzete, amiből itthon a nagytesóval egy időben tanulunk. (Ő ír, mi pedig színezünk, verset tanulunk, könyvet nézünk)


Tehát igyekszem lelkesíteni, úgy allok hozzá, hogy jó móka és mennyire várom. Így ő is szereti, várja.


Csak nem tudtam, hogy ez jó-e

2018. okt. 8. 23:07
 20/24 anonim ***** válasza:

Ez abszurd. A gyereked beszél. Nem is beszédindításra van szüksége, a hibás hangokat pedig 5 éves kor alatt javítgatni logopédusi hiba.


Ettől függetlenül nyilván megkésett a beszéde, ha a kofa 3 szerint kiemelték. (Az útmutatója is fent van a neten, ha érdekel, abból magad is megnézheted, ha nem mondták, hogy mennyi a lemaradás.)


A játékos foglalkozás persze nem árt, de logopédia helyett lehet többre mennétek egy mozgással összekötött fejlesztésnek (pl szenzorosnak vagy állat asszisztált terápiával). Ebben a korban hatékonyabbak.

2018. okt. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!