Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8 éves húgom elkezdheti még...

8 éves húgom elkezdheti még ezeket?

Figyelt kérdés

Húgomat nagyon érdekli a balett, a szertorna és a ritmikus gimnasztika. Otthon is tornázik és szerintem nagyon ügyes, de nem tudom, hogy ennyi évesen elkezdheti-e még úgy komolyabban, versenyszerűen. Az ilyet egész kicsi korban kellett volna elkezdenie és lehet lennének olyan dolgok, amik nem mennének neki, vagy legalábbis nehezebben.



Elnézést, ha rossz kategória, de nem tudtam, hogy hova tegyem.



2018. okt. 10. 15:08
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Azért őt sem egyik napról a másikra kezdte el érdekelni ez. Már 4 évesen is érdekelte és meg is kérdeztük tőle, hogy szeretne-e tanfolyamra járni, azt mondta, hogy nem, viszont otthon attól még csinálta és csinálja. Ne úgy képzeljétek el, hogy van a nappaliban egy szőnyeg és ott csinál ezt-azt, hanem csináltunk neki egy pályát, ahol kedvére csinálhatja. Azért írtam, hogy ügyes.
2018. okt. 10. 15:43
 12/21 anonim ***** válasza:
52%

10, úgy hogy a rugalmasság, hajlékonyság alapvetően adottság, pusztán gyakorlással nem lehet elérni.

Ezért van az, hogy hiába kezd valaki korán, ha nem olyan alkat, soha semennyi gyakorlással nem jut el arra a szintre, hogy versenyezzen.

Más pedig később is sikereket érhet el.

Nem kell rögtön letörni a testvérdet, mert csak akkor derül ki, hogy ő hova tartozik, ha belevág.


Mondjuk személyes véleményem, hogy a balettot, RG-t egyáltalán nem ajánlom, mert nagyon gyorsan tönkrevágja az ízületeket.

Egy gyt

2018. okt. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

”Az ilyet egész kicsi korban kellett volna elkezdenie...”


Szóval ezt úgy értettem, hogy ugye csinálja ő, csak nem versenyszerűen és nincs tanára, ami miatt sokminden nem megy még neki, vagy nehezen.


Elnézést, picit félreérthető voltam.

2018. okt. 10. 15:53
 14/21 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem tök mindegy, lehet-e belőle még versenyző, ha szeretné, kezdje el. Mondjuk a versenyzős életmód ellen szól, hogy tényleg rossz híre van mindegyiknek, az RG-nél hamar szétugrálják az ízületeket, balett és szertorna körökben meg folyton megy a túlzott fogyókúrázás. Szóval ezekre azért érdemes figyelni, hogy mi az, ami még "megéri" hosszú távon is.
2018. okt. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
46%
A versenyzéshez már túl öreg. 3-4 évesen kell elkezdeni, mert már nem nyúlnak úgy az izmai. Lányomat sem vitték versenyre pedig ő 6 évesen kezdte, hiába volt mozgékony, rugalmas nem tudta olyan szépen csinálni a feladatokat mint aki fiatalon kezdte. Igen vannak olyan sportok amikhez 8 évesen már "öreg" valaki.
2018. okt. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
17%
Magyarul ez azoknak az őrült szülőknek a sportja, akik kihajtják a gyereküket, mert ebbe a gyereknek semmi beleszólása nincs nyilván, mivel 2-3 évesen nem képes döntéseket hozni. Nem tudtam, hogy ez ennyire szánalmas sport. Az se normális, aki kitalálta, már bocs. Mázlista a tesód, hogy megúszta ezt, még ha ezt most nem is így látja.
2018. okt. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
52%
Minden sport ilyen, utolsó, ha versenyszerűen űzik. Egy élsportoló se 8 évesen kezdett bele. Bármikor el lehet kezdeni bármit sportolni, de butaság elvárni, hogy olyan eredm3nyeket ér el, mint az, aki kisgyerekként kezdte. Igen, vannak olyan szülők, akiknek fontos a sport és hajtják a gyereket. Ez semmivel se rosszabb, mint amikor egyéb különórára hurcoljak a kiscsoportost is.
2018. okt. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Rg nyugodtan elkezdheti ,vagy más hasonlót de inkább csak a maga kedvéért nem kell versenyszerüen csinálnia ,lányom nagyon hajlékony járt ovis tornára az oviba ahol sok hajlékonyságot megőrzö vagy elösegitö torna gyakorlat volt,de tud korcsolyázni télen jégkorcsolyázni viszem ,römizni szeretne majd suliban .
2018. okt. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem römizni hanem roky akart lenni
2018. okt. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

RG-t simán el lehet kezdeni, kis házi versenyeken, iskolák közötti, helyi, megyei versenyeken simán részt is vehet rajta. Unokatesóim is 1-3. osztályban kezdték.

A balettet az ismerősi körben a többség nagycsoportban keztdte, tehát 5-6 évesen. Azért egy 8 éves nincs tőlük annyira lemaradva.

Szertornát mi középiskolában kezdtünk anno tanulni. Hát, nem lettünk tornászok :D De a felemás korlátot imádtam. Nagyon kemény volt, az tuti. Amúgy ugyanazt gondolom róla, mint az RG-ről.

Én is azt gondolom, hogy élversenyző, olipmikon nem lesz, de ha szereti, akkor azért jópár klassz éve lehet a tornával.

A balett más tészta, az alapot ad, aztán lehet belőle modern tánc, később akár táncművészeti is -mondjuk most nagyon előre szaladtam.

2018. okt. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!