Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ilyen esetben megütnétek más...

Ilyen esetben megütnétek más gyerekét? Vagy mi a jó taktika?

Figyelt kérdés
Hétvégén történt az eset. Családi összejövetel volt, ott voltunk mi a párommal és a 4 hetes kislányunkkal, apukámék, a nagyszüleim és a nagybátyámék a lányukkal (7 éves). A kislány nehezen kezelhető alapból, viszont mióta terhes voltam és megszületett a babánk, ez még rosszabb lett... Ott laknak a nagyszüleimnél, így amikor hozzájuk megyünk, a kislány is ott van. Régen sokat vigyáztam rá, egy tündéri kisbaba, kislány volt, de ugye elkerültem egyetemre, komoly kapcsolatom lett, és a hétvégéim már nem arról szóltak, hogy vele voltam... Az elején ez abban nyilvánult meg, hogy hisztériásroham jött rá, amikor nemet mondtam arra, hogy nálunk aludjon, vagy amikor indultam tőlük. Mára ott tartunk, hogy ütöget, elhord mindennek (az "utolsó k..vától" kezdve a "hül..ye g..cig minden voltam már). Az anyja csak legyint rá, szerinte ez az én hibám, mert keveset vagyok ott. Viszont most hétvégén még a szokásosnál is elviselhetetlen volt. Kezdve azzal, hogy az autóban elaludt a pici, kértük, hogy legyen csendbe, amikor megnézi. Erre ahogy a hordozó fölé hajolt, elkezdett telitorokból sikítani, utána pedig nevetett, de azt a gonosz, kárörvendő arcot szerintem sosem fogom elfelejteni. Utána mindenáron felmászott volna a babakocsira, hiába mondtam neki, hogy ne, mert felborul, stb. Amikor raktuk be az autóba a picit, akkoris bemászott előre, elkezdte nyomni a dudát, ugrált összevissza, egyszerűen kezelhetetlen volt. Akkor ott nem igazán mondtam semmit a nagybátyáméknak, a gyereknek próbáltam magyarázni, hogy mit miért nem szabad, de egyik fülén be, a másikon meg ki. Komolyan, féltem otthagyni a picit, amíg pl. kimentem a konyhába, vagy a mosdóba. Meséltem a barátnőimnek, és több is mondta, hogy ilyenkor, ha az anyja ennyire nem figyel rá, simán lekeverne neki a többedik ilyen után. Pedig nekem birkatürelmem van, ha kell, 15x magyarázok el valamit neki, de ez sok volt... Ráadásul hogy az anyja ezeket látta, de semmit nem reagált rá. Félek, hogy ez egyre rosszabb lesz, ahogy nő a kislányunk.
2018. okt. 10. 17:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Nem ütném meg más gyerekét, max. akkor ha az enyémben kárt tesz és nem tudom türtőztetni magam. De az általad felsoroltak miatt biztos nem. A szüleivel beszélj, ha nem használ akkor még ritkábban menjetek.
2018. okt. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%

Nem helyes a kislány viselkedése, sajnos érdemi megoldást nem tudok javasolni, ha az anyját nem érdekli, viszont megütni semmilyen körülmények között nincs jogod.

A sajátomat sem ütném meg soha, másét sem.

2018. okt. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%
Semmiképp se hagyd egyedül a picit, ha ő a közelben van! A kislány viselkedése túlmutat a neveletlenségen, szakemberre van szüksége. Sajnálatos, hogy a szülei nem foglalkoznak a problémával.
2018. okt. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
62%
Megütni nem ütheted, ugye tudod hogy az törvényileg büntetendő. Ne menj oda hozzájuk, vagy ha mész akkor ne hagyd egyedül a gyereket.
2018. okt. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
82%

Megütni sosem ütném meg más gyerekét, de helyre tettem volna a kislányt.

Pl: Amikor a babakocsin ugrált, akkor én simán felemeltem volna, letettem volna a földre, majd közöltem volna vele, hogy többé ezt ne csinálja, mert ennek nem lesz jó vége. Ha ezek után továbbra is a babakocsira ugrált volna, nos akkor lehet megijedt volna a hangomtól ahogy ráüvöltöttem volna. Majd az anyját is leordítottam volna. A csúnya beszédet meg eleve az elején leállítottam volna. Egyszerűen undorító ha egy kisgyerek így beszél. De ezt tuti otthon hallja a gyerek.

2018. okt. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%
A gyerek féltékeny, szeretethiányos. Egy ütés ezt megoldaná szerinted, vagy végképp lelkibeteggé tennéd azt a kislányt, akit valaha szerettél? Inkább pszichológushoz kellene vinni szegénykét, az segítene rajta. Furcsa, hogy édesanyaként úgy érzed, a rosszalkodó gyerek indokai kiderítése helyett kezet kell emelni. Ha csak elmondanád neki sokszor, türelmesen, hogy szereted őt, és a kisbaba ezen nem változtat... sokkal több hatást érnél el. Na mindegy, felnőttet már annyira sem lehet nevelni, mint azt a hétéves “rossz” gyereket... :/
2018. okt. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Igen, nyilván, én sem szeretném megütni. Viszont egyszerűen ijesztő volt a viselkedése... Főleg, hogy néztem az anyjára, mikor szólna rá, de semmi jelét nem mutatta a szándéknak. Csak röhögcsélt, hogy "hát csak akkor ilyen, ha te itt vagy". Pedig nem. Mondta apa és mamáék is, hogy az iskolában is egyre több baj van vele, verekszik és káromkodik otthon, az iskolában, de az utcán is képes úgy ordítani, hogy a földön fetreng...


A "mit csinálnék, ha az én gyerekem viselkedne így" kérdés sem jó, mert én ezt nem hagynám idáig fajulni. Főleg ez, hogy beleordít az alvó gyerek arcába, mászik a babakocsira a többedik "légyszi ne csináld" kérés után.

2018. okt. 10. 17:28
 8/24 anonim ***** válasza:
89%
Ne üsd meg. Minek? Ne vidd el a gyereket sehova, vagy ha viszed, mondd meg az anyjának, hogy menjen veled. Ha ő sem tesz semmit, szépen felállsz elköszönsz, mész a dolgodra.
2018. okt. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
98%
7 éves gyerektől ez nem normális viselkedés (neki már bőven tudni és érteni kéne, hogy nem uvoltozik az alvó baba felett stb)a szüleivel beszélj.A gyereket én se utnem meg,de ha folyamatosan ilyen a viselkedése nem is mennek hozzájuk.
2018. okt. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
58%

"Meséltem a barátnőimnek, és több is mondta, hogy ilyenkor, ha az anyja ennyire nem figyel rá, simán lekeverne neki a többedik ilyen után. "

Én ezekkel a barátnőimmel sem merném egyedül hagyni a gyerekem.

Máskor ne a gyerekre szólj, hanem a szüleinek.

2018. okt. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!