Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ilyen esetben megütnétek más...

Ilyen esetben megütnétek más gyerekét? Vagy mi a jó taktika?

Figyelt kérdés
Hétvégén történt az eset. Családi összejövetel volt, ott voltunk mi a párommal és a 4 hetes kislányunkkal, apukámék, a nagyszüleim és a nagybátyámék a lányukkal (7 éves). A kislány nehezen kezelhető alapból, viszont mióta terhes voltam és megszületett a babánk, ez még rosszabb lett... Ott laknak a nagyszüleimnél, így amikor hozzájuk megyünk, a kislány is ott van. Régen sokat vigyáztam rá, egy tündéri kisbaba, kislány volt, de ugye elkerültem egyetemre, komoly kapcsolatom lett, és a hétvégéim már nem arról szóltak, hogy vele voltam... Az elején ez abban nyilvánult meg, hogy hisztériásroham jött rá, amikor nemet mondtam arra, hogy nálunk aludjon, vagy amikor indultam tőlük. Mára ott tartunk, hogy ütöget, elhord mindennek (az "utolsó k..vától" kezdve a "hül..ye g..cig minden voltam már). Az anyja csak legyint rá, szerinte ez az én hibám, mert keveset vagyok ott. Viszont most hétvégén még a szokásosnál is elviselhetetlen volt. Kezdve azzal, hogy az autóban elaludt a pici, kértük, hogy legyen csendbe, amikor megnézi. Erre ahogy a hordozó fölé hajolt, elkezdett telitorokból sikítani, utána pedig nevetett, de azt a gonosz, kárörvendő arcot szerintem sosem fogom elfelejteni. Utána mindenáron felmászott volna a babakocsira, hiába mondtam neki, hogy ne, mert felborul, stb. Amikor raktuk be az autóba a picit, akkoris bemászott előre, elkezdte nyomni a dudát, ugrált összevissza, egyszerűen kezelhetetlen volt. Akkor ott nem igazán mondtam semmit a nagybátyáméknak, a gyereknek próbáltam magyarázni, hogy mit miért nem szabad, de egyik fülén be, a másikon meg ki. Komolyan, féltem otthagyni a picit, amíg pl. kimentem a konyhába, vagy a mosdóba. Meséltem a barátnőimnek, és több is mondta, hogy ilyenkor, ha az anyja ennyire nem figyel rá, simán lekeverne neki a többedik ilyen után. Pedig nekem birkatürelmem van, ha kell, 15x magyarázok el valamit neki, de ez sok volt... Ráadásul hogy az anyja ezeket látta, de semmit nem reagált rá. Félek, hogy ez egyre rosszabb lesz, ahogy nő a kislányunk.
2018. okt. 10. 17:13
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Hát de látta az anyja az egészet, egyszer nem szólt volna rá. Csak röhögcsélt, hogy milyen vicces egy ekkora gyerek szájából a káromkodás pl.

Pedig sosem volt az, hogy ne mutattuk volna meg neki a babát, már a kórházba is bejöttek meglátogatni minket (ott is ment utána a cirkusz, hogy ő ott akar velünk maradni, kellemetlen volt nagyon).

2018. okt. 10. 17:36
 12/24 anonim ***** válasza:
54%

“Pedig sosem volt az, hogy ne mutattuk volna meg neki a babát, már a kórházba is bejöttek meglátogatni minket (ott is ment utána a cirkusz, hogy ő ott akar velünk maradni, kellemetlen volt nagyon).”


Mindjárt sírok én is. Szegény kislány koldul a szeretetért, sír, kiabál, ki akarja provokálni, hogy kimondd, hogy attól még, hogy ő már nem kisbaba, még ugyanúgy szereted, te meg csak annyit éreztél, hogy kínos neked a cirkusz? De komolyan nem érzed, mennyire szüksége lenne annak a gyereknek rád? Nyilvánvalóan téged érez közel magához, jobban, mint az anyját, és kiskorában ugye sokat voltál vele, aztán hirtelen nagyon keveset... hát hogyan dolgozza fel ezt bölcsen és méltósággal egy 6-7 éves kislány? Mit vársz tőle?

2018. okt. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem is a figyelmedért, szeretetedért harcol, bár biztosan alaphelyzetben is roszcsont gyerek lehet.

Hogyhogy megütni eszedbe jut, de az nem, hogy az anyját megkérd erősebb hangnemben, hogy szóljon már rá? Nem is értelek. Előbb vesznék össze az anyukával, mint ütném a gyereket.

De kedvességgel lehet többre mennél vele.

2018. okt. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Csakhogy én már nem szeretem úgy. Nem tudom, mitől lett ilyen, de mintha nem ugyanaz a kislány lenne, akire öröm volt vigyázni, akit szívesen vittem anyukámékhoz... Anyukám pedagógusként dolgozott a házassága előtt, tehát látott már problémás gyereket. Mégis, egyszer úgy viselkedett nálunk az unokatestvérem, hogy anya mondta, soha többet ne vigyem oda, mert agybajt kap tőle. Ha valami nem olyan, ahogy ő akarja, vagy nem az van, amit kitalál, azonnal tör, zúz és visít, ordít, csapkod. Anyukám férjének is nekiment, mert ő nem nyitotta ki neki az autóját, utána pedig végigrugdosta az autót. Egyik pillanatról a másikra lesz ilyen. Mondtam már az anyjának, hogy érdemesebb lenne elhordani pszichológushoz, mert ez így nagyon nem jó... Akkor is én voltam a gonosz, hogy amiért én gyenge vagyok ahhoz, hogy figyeljek egy gyerekre, arról nem az ő lánya tehet, meg mit képzelek én, hogy betegnek nevezem.
2018. okt. 10. 17:56
 15/24 anonim ***** válasza:
38%
Féltékeny a lány. Megütni nem szabad. Az anyukájának kéne ezzel a helyzettel kezdenie valamit. De a te gyereked se lesz mindig 4 hónapos kisbaba, hanem ő is lesz hisztis szörnyeteg, remélem nem veréssel oldod meg.
2018. okt. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Persze, vele is biztosan lesz nehéz időszak, hisztikorszak, stb. De el nem tudom képzelni, hogy tétlenül nézzem, ahogy egy szinte újszülött arcába sikongat, vagy hogy kisiskolásként olyan káromkodások jussanak eszébe, amin még egy kamionos is meglepődne.


Van különbség szerintem aközött, hogy egy kisgyerek hisztizik, de utána megnyugszik, és aközött, hogy a legapróbb dolgon bepöccen és akkor oda az egész nap, mert őrjöng és cirkuszol, nekimegy másoknak.

2018. okt. 10. 18:50
 17/24 anonim ***** válasza:
94%
Nehogy már a kérdezőnek kelljen megnevelni mások gyerekét, meg nehogy már a ne a sajátjával foglalkozzon. Amíg nem volt saját gyereke, persze, hogy sokat foglalkozott a kislánnyal, de mióta van, ő az első, ez természetes. Ezt az anyjáéknak kellene elmagyarázniuk a gyereknek, egy 7 éves megérti, de ez a gyerek nevelve sincsen és nem is lesz soha, mert a szülei képtelenek rá. Kérdező, én a helyedben biztos nem találkoznék velük. Neveljék meg a gyereket, majd utána lehet róla szó. A válaszoló lk abba belegondoltak, hogy mi lesz, ha legközelebb a 7 éves felborítja a babakocsit és a kisbaba komolyan megsérül??? De azért még a kérdezőt hibáztatjátok..... Komoly.
2018. okt. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező itt egyértelműen csak és kizárólag a kislány szülei a hibásak, mert az nyilvánvaló, hogy lesz*rják a gyereket, nem nevelik, nem törődnek vele, nem állítanak neki korlátokat, ezért szegény kislány mindent megengedhet magának, még akkor is ha a szíve mélyén tudja, hogy rossz dolgot művel, mégsem állít neki senki korlátokat.

Én az anyjával próbálnék elbeszélgetni a helyedben, de egyébként nem tudom elképzelni azt a szituációt, hogy amikor egy gyerek így viselkedik akkor az anyja ne szóljon rá. Szóval ez nagyon durva ez az eset, és még csak azt sem mondanám hogy azért viselkedik így, mert te kevesebbet foglalkozol vele. Nem, ez egyértelműen a nevelés hiánya,ugyanis normális családban, normális nevelésű gyerek nem viselkedik így semmilyen körülmények között.

És a nagyszülők sem szóltak rá?

2018. okt. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
97%

Biztos, hogy jó darabig nem mennék oda. Tényleg nem lesz mindig a tiéd se pici: pár hónap, egy-két év, és ettől a kislánytól fogja eltanulni a verekedést és a hisztit.

Valóban nem ő tehet erről, hogy a szülei b.nak megnevelni, de ez téged nem fog vigasztalni, ha kárt tesz a babában.

És nem kell attól félni, hogy ha foglalkozol a gyerekeddel, akkor ilyen lesz. Nem lesz! A legnagyobb gyerekem ADHD-s, és enye aspergeres, minden oka meg lett volna, ha így viselkedik. 5 éves volt, mikor kistesó született. Nála gyengédebb, odaadóbb nagytestvért nem kívánhattam. Sose kellett félteni tőle rokon kisgyerekes se.

2018. okt. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
51%

Eszembe sem jutna mas gyerekere kezet emelni, nem az en dolgom megnevelni, es jogosan kiakadnek, ha mas ezt megtenne, akkor is, ha csaladtag. A picit nem hagynam vele egyedul semmikepp, es ha most nincs semmi ido, amit kettesben a lannyal tudnal tolteni, akkor nem mennek hozzajuk. Amit csinal, azt a figyelmedert teszi, a gyereknek a negativ figyelem is tobb, mint a semmi. Ugy tunik, nagyon hianyzol neki. Ajanlom a Pozitiv fegyelmezes c. konyvvet, es az abban talalhato tippeket, szerintem nagyon jo. En amit tennek, leulnek vele babozni, vagy csak szimplan meselni, es beleszonem a torteneteteket. Aztan megkernem, hogy rajzoljon rola, vagy jatsza el babozva, plussokkel, es te is eljatszhatod, hogy te hogy erzed magad a helyzetben. Kereshettek kozosen megoldast, pl. kijelolhettek minden latogatasnal 10 percet, amikor azt csinaljatok, amit o szeretne (be lehet allitani stoppert is). Mar ez is sokat segithet.


Nembiztos amugy, hogy csak az a baj, hogy te mar nem foglalkozol vele, lehet, hogy a szuleitol sem kap annyi figyelnet, mint szeretne.

2018. okt. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!