Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, ha nem járunk játszótérre?

Baj, ha nem járunk játszótérre?

Figyelt kérdés

Másfél éves a kisfiam és csak a homokozás érdekli. Hintázni a játszótéren nem szeret, mert menne a homokozóba... Itthon a szobában minden nap beleül a hintába. Nyáron gyakran kivittem a játszóra, de mostanában már nem igazán. Sétálni, persze minden nap megyünk, emellett az udvaron is gyakran játszunk, labdázunk, kavicsot gyűjtünk...Ha tehetjük, heti 1-2 alkalommal baba-mama klubba is megyünk, havi kb. 2 alkalom szokott kimaradni.

Azért tettem fel a kérdést, mert a környezetemben szinte csak olyan anyukák vannak, akik minden nap játszótéren vannak minimum 2 órát... Én úgy gondolom, hogy másfél évesen még nem maradunk le semmiről... (pl. szocializációs és hasonlók)



2018. okt. 12. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
nem
2018. okt. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem az a fontos, hogy minden nap levegőzzön minél többet, és hogy járjon közösségbe, hogy tudjon szocializálódni. Az, hogy ez a játszótéren történik, vagy a kertben és baba-mama klubban, részletkérdés.
2018. okt. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Sosem voltam játszótéri típus.. Nem szeretek csacsogni másokkal és megunom hamar az ottlétet..

Épp ezért mi inkább más helyeken játszunk, kimegyünk a Kopaszi gátra futkosni, kavicsot dobálni a Dunába, Margitszigeten is addig mehet amíg lát, a vadaspark is tök jó ott, szóval mi inkább látványosság alapján megyünk ide-oda. Ennek ellenére nálunk is jó a szocializálódás, tök jól elvan más gyerekekkel is.

Most lesz 2 éves a fiam és most kezdtünk el kétnaponta játszótérre járni, de ezt is csak amiatt, mert nemsokára kezdi a bölcsit.

2018. okt. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Játszóra mi is ritkán járunk. Ellenben sétálni, ki az udvarra napjában kétszer. Az utcabeli hasonló korú gyerekekkel játszik, labdázunk, fa levelet seprünk, gesztenyét, diót szedünk. Motoroztak, tolja a baba taxit. Vagy csak körbejárjuk a környéket a környékbeli nénik nagy örömére.

Ismeri a játékokat a játszón, szeret csúszdázni és hintázni is, a homokozó nagy kedvenc. Jövőre lesz itthon is vagyis semmiről nem marad le. Ezeken kívül baba-mama tornára, ringatóra, játszóházba is járunk, rendszeresen tölt időt a korabeli unokatesókkal is.

A játszótér azokat az anyukákat menti meg első sorban akik panelban/társasházban élnek, vagy olyan környéken ahol nincs lehetőség elengedni a gyereket 2 méternél messzebb. Nálunk iskolaszünetben sötétedésig nyűzsög a környék a gyerekektől. Fociznak, bicikliznek, rollereznek.

2018. okt. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Ez gyerek és helyzet függő abszolút. Hidd el , aki a hetedik emeleti panel lakásban lakik az örülhet hogy ha ki tud mozdulni, és hova mozduljon? Nincs más csak a játszótér. Egy - két év , és a gyerek saját maga fogja kérni hogy menjetek, vagy ne. De addig is , te látod , hogy élvezi e vagy nem. Nem azért kell menni mert a szomszédok járnak. A gyereked, és a saját igényeidet néz.
2018. okt. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Mar idenre szinte mindegy is, mar ugysincs olyan ido hogy orakig homokozzon v hintazzon. Jovore meg ugyis mondani fogja h akar e menni.
2018. okt. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Miért baj, hogy homokozni szeretne?Sokat tanul közben.

10 hónapis korától járunk játszótérre, még mászott mikor elkezdtük.Most 16 hós, mászókázik, csúszdázik, homokozik, a hintát nem szeteti, emellett rengeteget tanul a többi gyerektől.

Szerintem a játszótéren sok olyan inger éri ami máshol nem.

Nem feltétlenül kell minden nap ott lenni két órát, de érdemes vinni heti két alkalommal.

Mi napi kérszer megyünk játszóra, délelőtt 2 óra, délután inkább séta és egy fél óra másik játszón.

Mondjuk nekem nincs lehetőségem baba-mama klubba járni.

2018. okt. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kertes haz, egy gyerek. Utalom a jatszotereket, hasonlo programokra jartunk mi is mint ti. Ugyhogy szerintem nem gáz.
2018. okt. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!