Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csinálja ezt? Én most...

Miért csinálja ezt? Én most nagyon megijedtem. Tiétek csinált már így?

Figyelt kérdés
Ma voltunk sétálni a lányommal és itthon maradt a cumija, nem tudtam megnyugtatni sehogy sem. Úgy elkezdett ordítani hogy már lilult a szája. Levegőt sem vett. 7 hónapos
2018. okt. 24. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Csak magamról tudok nyilatkozni. Szüleim mesélték, hogy 1 éves korom körül volt egy olyan időszakom amikor képes voltam úgy sírni, hogy nem vettem levegőt. Néhány alkalom volt, de nagyon ijesztő. Egyik ilyen esetnél már lilultam és felakadtak a szemeim. Azonnal vittek a csap alá hideg vizzel locsolni, hogy kizökkentsenek. Ha sírtam mindig hallgatták h mikor van szünet, veszek-e levegőt. De mondom, csak néhány alkalom volt, aztán kinőttem.
2018. okt. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A lányom ugyan ez képpes ájulásig elmenni :(
2018. okt. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobbik lányomnál előfordult többször is, nagyon ijesztő. Volt, amikor lila volt a szája, fennakadt a szeme, a bőre nyirkos-verejtékes lett. Elsőre nagyon megijedtem (10-11 hónapos lehetett), ráfújtam, hideg vízzel lefröcsköltem, az segített. Később látta orvos, mást javasolni ő sem tudott, oda kellett figyelni rá. A jelenség neve: affect apnoe; esetleg keress rá. Óvodás korára kinőtte, de nem sokszor fodult elő szerencsére.
2018. okt. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hirtelen rá kell fúlni egy nagyot.
2018. okt. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
affektív apnoe, én lányomnak is van, sőt nekem is volt... ő többször el is ájult. fél liter víz nélkül el se indulj otthonról. Van amikor hat az arcába fújás, de mi is vittük már a csap alá. Manapság az használ, ha hirtelen ráüvöltök (tényleg üvöltök - szomszéd nem tudom mit gondolhat :( ), mert akkor meglepődik és vesz levegőt.
2018. okt. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
18 hónapos lányomnál is megy ez. Nála a maximális nyugalom segít. Ha fröcskölök, kiáltok, stb, akkor még stresszesebb lesz. Még szoktam ölelni és halkan beszélek hozzá és gyorsan elmúlik. Szerencsére ájulásig még nem lovallta bele magát.
2018. okt. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!