Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Használt cipőt adnál a gyereke...

Használt cipőt adnál a gyerekedre?

Figyelt kérdés
2018. okt. 25. 18:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
44%
Nem. Maximum addig, amíg nem jár.
2018. okt. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%
Igen, mi rengeteg cipőt, ruhát "örököltünk" unokatesóktól, ha nincs nagyon rossz állapotban, hordjuk. Játszósnak ideális. Amúgy kistesó is fogja használni a nagy jó állapotú cipőit.
2018. okt. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
63%
Nem.
2018. okt. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%

Nem. Ortopédiailag nagyon ellenjavallt, mert a láb fejlődése szoros összefüggésben áll a gerinccel, és a későbbi, akár felnőttkori gerincbántalmakkal, porckorong problémákal stb.


Lehet egy cipő kívülről jó állapotó, akkor is már más láb formájához kezdett idomulni.


Egy használt játszósruha más kérdés, de cipőt soha.

2018. okt. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
67%
A négyes minden szavával egyetértek! Cipöt semmiképp!
2018. okt. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
24%
Semmibol nem vettem soha használtat se a gyereknek, se magamnak, se másnak.
2018. okt. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%

Igen sokat orokoltunk a sogornomtol aki egyebkent mozgasfejlodesbol doktoralt es gyogytornasz is van a csaladban.

Nekik az a meggyozodesuk hogy a lab ortoped elvaltozasaiert nem a cipo a felelos, hanem az izomzatbeli hianyossagok. Ha gyenge a csipo, a lab akkor a gyerek nem a labfej optimalis terhelesenek megfeleloen jar illetve helytelenul tartja magát - ideertve a hát, és így a gerinc tájékát is.

Persze nem jó ha kényelmetlen a cipő, és ezért sose kértem hogy olyat vegyen ami nem jó neki, akkor inkább újra cseréltem. De maga a használt cipő nem okoz ortopédiai problémát. Semmiben sem más, mint ha a boltba vennéd meg, már ha jó minőségü a cipő, és nincs agyon taposva.nl olyat ami gagyi, nem tartja a lábfejet, lukas a bélése, nem szabad használtan venni. De egy jó minőségű cipőn fél év után annai se szabadna látszódnia belül, hogy hordták. Én csak ezeket adom rá használtan.

Mitöbb, azt javaslom aki nem tud 10 ezret rászánni egy pár cipőre, inkább vegyen fele ennyiért használt, de jó minőségű cipőt.

A környezetvédelmi okokba most nem megyek bele mert állandóan le vagyok pontozva mikor az újonnan előállított dolgok és a mértéktelen pazarlás, az erőforrások kimerítése ellen kampányolok. Upsz mégis bele mentem :)

2018. okt. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%
Általábam nem, cipőt nem, viszont itt is vannak kivételek. A fiam pl. örökölt egy gumicsizmát, az unokatesója lábán volt négy, azaz négy alkalommal. Egyebet nem.
2018. okt. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
66%
Nem. Ki lehet próbálni, vedd fel más ember cipőjét. Húgom csizmáját vettem kölcsön egy rendezvényre. Alig vártam, hogy levessem. Az ő lábához, mozgásához idomult. Pedig alig hordta.
2018. okt. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
57%
Én magamnak is veszek használt cipőt és semmi gondom vele soha utolsó. Hangsúlyoznám a minőség fontosságát. Nekem nem telik rá hogy újonnan vegyek magamnak 20-40 ezerért jó minőségű cipőt. Vagyis inkább másra költök. Amikor felveszek egy használt de jó minőségű cipöt, fényévekre vagyokna 10 ezres deichmanntol erzesre...
2018. okt. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!