Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Használt cipőt adnál a gyereke...

Használt cipőt adnál a gyerekedre?

Figyelt kérdés
2018. okt. 25. 18:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
53%

10

Nos, igen, 10-es válaszoló, valóban sokkal jobb minőségű egy 20-40 ezres cipő, amit említettél, a deichmanos 10 ezresnél. Azonban a használt cipő maximum érzetre lehet más, a minőségbeli különbség tekintetében, azonban a lábra gyakorolt jótékony hatása erősen elvész.


De itt nem a te lábadról sé egy felnőttről van szó. Hanem alakuló testű gyerekekről, akiknek a napi terhelés, mozgás hatására alakul a testük, gerincük, tartásuk, stb. Az pedig enyhén szólva is vitatott a szakmában, hogy árt-e ahasznált cipő ilyen esetben. A konszenzus az, hogy nem használ.


Így, mivel a legjobb esetben is csak maximum nem árt, köszönöm, nem veszek ilyet a gyerekeimnek. Sem magunknak. Vannak prioritások is az életben, a láb, a gerinc vagy a szem épsége például ilyen. Míg a használt játszós ruha nem árt senkinek, és betölti funkcióját, addig ez a cipőről nem mondható el.


Nem veszek 10 ezres deichmannost én sem. Sokat költünk jó minőségű cipőkre, szemüvegekere, fogszablyozóra stb. Másra meg nem költünk sokat. De ezen dolgokban nincsenek környezetvédelmi szempontok, ha a gyerekeim lábáról van szó például.

2018. okt. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
44%
Van 1 uj bor bakancs turibol es gond nelkul hordta. Rokonet is hordanam ha csak epp hogy hasznalva volt.
2018. okt. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
73%

Azt ugye tudjátok, hogy a pontozás arról szól itt, hogy a kérdésre hasznos választ adott-e valaki.

A kérdés az, hogy adnál-e

Ha válaszolsz, akkor a válasz 100% ha nem is tetszik válasz.


A kérdés nem úgy hangzik, hogy "szerintetek baj-e, hogy adok használt cipőt?"



Igen, adnék rá.

Magam is hordok kapott lábbelit.

Főleg kis korban amikor akár pár hét alatt átnövi a gyerek...ideje nincs idomulni a lábához, ha van ilyen.

Később, ha hosszabban fog viselni lábbelit, akkor újat veszek neki mindig.

2018. okt. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
89%
Én adok, persze csak alig hordottat. Veszek újat is, de pl. Ünneplő cipőt mindig használtan veszek, inkább egy Clarks vagy Pediped használtan, mint egy fast-fashion boltos új. Lehet lepontozni, de az öko-szempont itt is fontos szerintem.
2018. okt. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
74%
1-2 évesre valszeg nem adnék,de olyan 5 éves korától örökölt jó állapotú cipőket adtam rá.Semmi baja.Én sem hiszek benne,hogy bármi bajt okozna kisebb korban sem,de a biztonság kedvéért,nem adtam akkoriban csak újat.
2018. okt. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Cipőt nem adok rà hasznàltat.


Sőt, én az övéit sem ajàndékozom oda senkinek, bugyikkal, zoknikkal együtt kidobom.


Minden embernek màs a jàràsa, a gyerekeknek meg kimondottan fontos, hogy saját làbàval "tapossa ki".

2018. okt. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 szathmary89 ***** válasza:
Igen. Adok is. Aki írta hogy zoknit kidob, miért? Tele vagyunk használt zoknikkal, ki lehet mosni mint egy bodyt. Nálunk van új és használt is mindenből. Általában Mamák vesznek újakat.
2018. okt. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem adom rà a hasznàltat és kész!

Se nem higinékus, se nem szorulok rà egy pàr zoknira.

Cipőt is lehet venni

2018. okt. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Csakis felnőttkorban, és akkor is csak akkor, ha semmi furát nem érzel miközben jársz benne.
2018. okt. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Nyugodtan adhatsz rá öt méter mélyről kiásott, 1.világháborús, 44-es méretű gumicsizmát is. Nem fog ártani. A gyereknek a butaság árt, a debil szülők és debil környezet. Sajnos nem csak az internet van tele áltudományos szeméttel, hanem némely tudományosnak álcázott könyv is. A gyereknek napsütés kell ( D-vitamin) és kalcium és rengeteg mozgás. Lehetőleg mezítláb.
2018. nov. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!