Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1 éves gyereket le lehet...

1 éves gyereket le lehet szoktatni arról, hogy megharapjon vagy majd kinövi?

Figyelt kérdés
2018. okt. 28. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én minden alkalommal rászólok az enyémre, hogy ne csinálja, ez fáj. Csúnyán nézek, van hogy játszom, hogy sírok. Ez meghatja, jön és megpuszil és jókedvvel játszunk tovább.

Most 2 éves, még van, hogy harap játékból, de tudja hogy nem jó, és ha időben rászólok, nem folytatja.

2018. okt. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen véletlenül reagáltam az első harapására ütéssel. Háttal álltam neki, pakoltam, azt hittem, játszik a szőnyegen és egyszer csak éles fájdalmat éreztem a lábamban oldalt. Odacsaptam. Nyár volt, nyitva volt a terasz ajtaja és nyitva az ablak, én tényleg azt hittem, megcsípett valami.


Szegénykém elég nagyot csattant pofont kapott. Soha többé nem harapott meg, ez volt az egyetlen alkalom.


Nem mondom, hogy ez helyes reakció volt, és ha szemtől-szemben vagyunk, épp játszunk vagy ilyesmi, akkor biztosan magyarázkodom neki, hogy ezt nem szabad, ahogy ti is írtátok. De az letagadhatatlan tény,hogy ő egy alkalom alapján azonnal leszűrte, hogy ezt nem kellett volna, és többé nem próbálkozott vele.

2018. okt. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Mondd neki, hogy nem szabad, de nem fogja érteni, az enyém leszokott róla magától, kb. 2 hétig harapdált.
2018. okt. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Persze mondom de attól még próbálkozik.
2018. okt. 28. 11:43
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a durva reakció jött be. Egyszer a játék hevében a mellembe harapott a lányom úgy, hogy vérzett is. Reflexből felkiáltottam, amitől megijedt és többé nem harapott. Utána még hetekig magyarázta, hogy hamm, nem, nem. 14 hónapos volt.
2018. okt. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
En parszor rakiabaltam amikor mar az osszes foga kint volt es megprobalt arcon harapni. Eleg gyorsan leszokott rola. Szerintem le kell szoktatni mert balesetveszelyes. Felnottel szemben is, de foleg akkor ha masik gyereknek csinalja.
2018. okt. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is kezdődött a harapás, volt vagy kettő komoly “sérülésem” belőle, mikor rádöbbentem, hogy ne csodálkozzak, hogy harap a gyerek, hogy ha mi játékból, de ugyanezt csináljuk. Majszoltuk a talpát vagy a pocakját ő meg kacagta. Persze hogy fordítva is ki akarta próbálni. Abbahagytam a harapdálást ő se csinálta többet. Az apja nem volt ilyen következetes, a mai napig van hogy megcsippantja a fogával.

Nekem a csapkodás nagyobb gond. Nem tudom honnan tanulta, hisz sosem ütöttük meg és fogalmam sincs elég hatékonyan próbálom-e leszoktatni. Ha bedühödik rögtön csap :(

2018. okt. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hogyne, egy évesen nagyon pici még, simán le fog szokni. Emiatt ne aggódj.

Az enyém is egy éves, ő már leszkott. Pedig különösebben nem szoktattuk, csak elvettem pl. a kezem, ha próbálta megharapni, és ennyi elég volt.

2018. okt. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, leszoktattad, hogy ne harapjon vagy idővel kinőtte? Mi lett belőle?
2020. nov. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!