Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti kisgyerekes anyakent...

Ti kisgyerekes anyakent mennyire vagytok elegedettek az eletetekkel?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy mennyire erzitek, hogy kezben tudjatok tartani a dolgokat, jo mederben haladnak a dolgok?

A gyerek-hazimunka-ferj-munka-hobbi-apoltsag-testmozgas-rokoni kapcsolatok kozotti egyensulyt mennyire tudjatok tartani?


2018. nov. 3. 20:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Teljesen.
2018. nov. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Én most nagyon boldognak érzem magam. Szóval elégedett vagyok. Míg nem mentem vissza munkába, teljesen depresszív voltam, most annyira jó minden! Igen, sok minden van minden napomban, de én ezt élvezem.
2018. nov. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

Én rugalmasan, kötetlen munkaidőben itthonról dolgozom a gyerekem mellett, illetve lassan két gyerek mellett. Hát, alapvetően elégedett vagyok, de ez nem jelenti azt, hogy mindig minden pöpec. Most pl. a lányom beteg, emiatt el vagyok úszva a munkával is, a konyhában kupi van. A férjem valamennyire összepakolt, de ő meg dolgozni volt ma is, hulla, szóval ő is inkább csak élhető körülmények teremtésére törekedett. Én most állok neki melózni, miután a gyereket lefektettük, jutok, ameddig jutok, holnap itthon lesz apa is, akkor jobban tudok haladni a munkával. Hobbi most így felejtős, momentán annyira rokonozni se rokonozunk, testmozgás így a 30 hetes terhesen a sétában merül ki nálam (meg a lányom után futkosásban). Jó, ez azért nem a mindennapos állapotokat tükrözi, de vannak ilyen időszakok.

Meg olyanok is, hogy a lányom oviban 8-tól fél 4-ig, én hazafele beugrok a boltba, délelőtt összedobok egy ebédet, összepakolok, bedobom a mosást meg ilyenek, aztán leülök, és tudok dolgozni 4-5 órát egyben (ennyi idő alatt általában tudom is teljesíteni a napi mennyiséget). Mire a család hazaér, rend van, van fincsi kaja, tiszta a lakás, meló kész, és 4-től együtt tudunk lenni. Ideális esetben a gyerek alszik fél 9-9 körül, utána a férjemmel mienk az este. Ha épp nincs olyan sok munkám, rászánok egy délelőttöt a hobbimra (varrni szoktam). Az ápoltságot nem veszem külön, mert az a napi rutin része, nem annyira igényel külön időt, legfeljebb a havi hajfestésem. Szóval vannak tiptop időszakok.

Meg van, amikor úgy kelek fel, hogy fáradt vagyok, nyűgös vagyok, leszarom az egészet, és csak annyit csinálok, amennyit feltétlenül muszáj.

Szóval azt mondanám, elégedett vagyok, általában jól mennek a dolgok, kézben tudunk tartani mindent (szándékos a többesszám, mert nem én viszem a hátamon az egész családot, ez csapatmunka nálunk), de van, amikor kicsit elúszik ez-az, én ettől nem dőlök kardomba, ettől még a családunk teljesen jól működik.

2018. nov. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Gyerekek-házimunka-férj-munka-hobbi-ápoltság-rokoni kapcsolatok és én a barátokat is idesorolnám, ezek ha nem is 100%-osak, de elégedettek vagyok velük. Imádom a gyerekeimet és a férjemet, a hobbimban ki tudok teljesedni, munka most nincs, de ez is tudatos döntés volt. Sütni-főzni is nagyon szeretek, csinálom is minden nap és a házimunkát is hellyel-közzel el tudom végezni a lányok mellett. Az ápoltsággal sosem volt baj, a gyerekek pedig még picik, alszanak napközben, ekkor lehet sokat dumálni rokonokkal, barátokkal, viszonylag gyakran össze is járunk. Egyedül a testmozgás, ami kevés, de mivel hamarosan szülök, erre most van mentségem. Meglátjuk, mi lesz utána. 😊
2018. nov. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
31%

Eléggé.

A házimunka, a gyerekek nem csak az én dolgom, hanem felesben.

Mindkettőnk munkája egyformá fontos, így úgy rendezkedtünk be, hogy ki is teljesedjen.

Hobbi és sportideje mindkettőnknek van.


Tudatosan szerveztük így.

2018. nov. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nagyon élvezem, hogy a gyerekekkel lehetek itthon. A munkámat is szerettem, majd eljön az az idő is amikor ismét dolgozom, a jelent maximálisan meg szeretném élni, olyan hamar felnőnek a gyerekek. Férjem távol dolgozik, de szerencsések vagyunk, viszinylag sokat tud együtt lenni a család, amikor itthon van, teljes egészében együtt vagyunk. Rokon nem sok van, aki van sem érdeklik a gyerekeink, ez fájó pont nekem, de nem tudok mit tenni velük. A témát nem tudom elemgedni, pedig kellene.. Hobbi-testmozgás most nem sok lehetôségem van, 1-2 év és lesz, nem hiányzik. Vagyis mondhatnám, hogy jelen pillanatban a gyerekeim a hobbim is. Pár igazán jó barátunk van, velük heti szinten tartjuk a kapcsolatot. A ház néha (sokszor) úszik, de főtt étel mindig van. Az ápoltságról nem is beszélnék sokat, ez alap, és nem sok időbe telik.
2018. nov. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

3 gyerek - hála értük

házimunka - hatalmas háztartást vezetek, nem tökéletesen, de ez már nem fáj...sokáig fájt

férj - sosem találkoztunk túl sokat, ez mindig így volt, de összedolgozunk, amennyire lehet

munka - csodás, helyemen vagyok, innen akarok nyugdíjba menni

hobbi - van! kiteljesedek benne, elismerést hoz, és már pénzt is néha, önbizalmat ad

ápoltság - nem vagyok divatos, de ápolt és sajátos stílusú, vonzó annyira, hogy jól érezzem magam, bár 5 kg felesleget bármikor szívesen átadok :P

testmozgás - na, ez nem működik nagyon, nem tudok külön sportolni

rokoni kapcsolatok - akivel kell, tartom a kapcsolatot


Elégedett vagyok!

2018. nov. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Én úgy érzem eléggé jól elevickélek, de 16 éves korom óta kontroll mániás vagyok, szerintem ez is segít.

Házimunkára is mániákus vagyok, napközben amit csak tudok megcsinálok, főzni csak 2 naponta. De a férjem is megcsinál dolgokat munka után vagy hétvégén, így a ház mindig rendben van.


A férjemmel szeretek néha kettesben is lenni, szerintem szükség van rá néha, ilyenkor nagyinak vagy tesóméknak visszük el a lányom, de hármasban is próbálunk minél több programot szervezni.


Munka most nem játszik nekem, mivel GYED-en vagyok, amúgy szerettem a munkahelyem, volt is róla szó, hogy home officeban bedolgozok, de inkább úgy döntöttem mégsem.


Rokoni kapcsolatok hétvégékre korlátozódnak, hol hozzánk jönnek, hol mi megyünk. Barát nem sok van, nekem 2 barátnőm van, ők szoktak jönni babázni :)


Hobbi, ápoltság, testmozgás.

Na ez is olyan dolog mind, amire nagyon próbálok figyelni. Hobbim eljárós nincs, olvasás-írás a hobbim, könyvmoly voltam régen. Nyilván kevesebb időm van ma már rá, de este szoktam olvasni mikor a lányom elaludt, vele meg persze meséket :)

Könyvtárba együtt járunk, persze nem olyan sokat töltök ott, mint régen :D Írni meg nem volt időm mióta itthon vagyok, talán jövőre.

Ápoltság meg szintén itthoni gyorsan megoldható dolog. Nem jártam soha kozmetikushoz meg ilyen helyekre. Körmöm magamnak reszelem lakkozom, hajam magamnak festem, fodrászhoz 1 évben egyszer megyek el, megveszem a szokásos kozmetikumaim amiket használok(arclemosó, krémek arcra testre,vitamin) és heti egyszer borotválkozok mindenhol kb. Ezek nem vesznek el sok időt szerintem.


Mozgás meg heti 1* vagy 2* van, férjemtöl függ. Thai boxolok, minden nap van edzés, de én csak heti 1 vagy 2 alkalommal megyek, 1.5 óra/alkalom, ilyenkor a férjem van a lányunkkal, de a sportolásom ő nagyon támogatja.


Úgy gondolom mindent megoldok, de én kicsit kényszeres vagyok, eléggé irigylem aki lazábban kezeli az életét.

2018. nov. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Es amugy ha mindenkinek mindene 100%ban tokeletes, akkor ki irja ide ezt a rengeteg tanacsot, segitseget kero kerdest? Itt mindenki panaszkodik a gyerekerol es ferjerol, nehezsegekrol. A hozzaszolasokban egymasnak estek mint a veres rongynak. Most meg egymasra licitaltok h kinek tokeletesebb az elete. Picit nem erzitek szanalmasnak..?
2018. nov. 3. 23:30
 10/21 anonim ***** válasza:
75%

Ja, hogy most ennek ez volt a célja? Hogy jól megmondhasd, hogy mindenki milyen szánalmas, mert akkor ki írja a panaszkodó kérdéseket? Ezt nem érzed esetleg szánalmasnak? :D

Amúgy segítek, mert látom egyedül nem sikerül rájönni: válaszoltak itt neked nyolcan. Ennél picit többen gyakoriznak, könnyen lehet, hogy az itt válaszoló 8 ember nem az a jó néhány, aki kiírta az említett kérdéseket. Szívesen.

2018. nov. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!