Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért viselkedik így egy gyerek?

Miért viselkedik így egy gyerek?

Figyelt kérdés
Fiam egyik óvodás társa nagycsoportos létére hisztizik, ordít, agresszív és kikel magából. Sőt az óvónőire is rátámadt már. Egyébként már 4. éve óvodás. Mivel a kisfiam is odajár átragad rá ez a borzalmas viselkedés és ő is zaklatott lesz.
2018. nov. 6. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy van egy kisebb tesója, aki épp a hisztikorszakban van. Vagy láttam már ilyen olyan csoportokban is, ahol vegyes volt az életkor. A kisebbek viselkedése átragadt a nagyobbakra is.

Az meg nem fura, hogy 4 éve jár oviba. 3 év plusz egy, akár lehet évvesztesség miatt is.

2018. nov. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezer oka lehet, a lelki problémáktól a családi bajokon át, a spektrumzavarig, vagy a pszichés problémákig is akár
2018. nov. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül van betegsége a gyereknek. Utánozhat kisebbet, mesét, filmet, de az is lehet, hogy válnak a szülők, vagy van egy agresszív szülő otthon. Sok minden lehet. Az biztos, hogy mások ítélkezése nem fog rajta segíteni.
2018. nov. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
Te szülő vagy és magyarázni kell miért viselkedhet így?
2018. nov. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pont ilyen szülők miatt nem merem vinni az óvodába a spekrtumon lévő gyerekemet. :( Nem írhatom a homlokára, mert akkor a jó viselkedésésben is az autizmust látnák. :( Elég ovin kívül a borzalmas tekintetek....Egyébként ha ilyen kis ügyes a gyereked, magyarázd el neki minden nap, hogy nem kell utánozni. Én a neurotipikus fiaimnak eltudtam magyarázni, megértették.Itthon is, oviban is.
2018. nov. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!