Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csak akkor hajlandó...

Miért csak akkor hajlandó enni a kisgyerek ha be van neki kapcsolva a mese, vagy pedig kanál helyett kézzel adom neki az ételt?

Figyelt kérdés
Nem volt hozzászoktatva az evés közbeni mesenézéshez. Folyamatosan cirkuszol evés közben veri ki a kezemből a kanalat, de ha be van kapcsolva a mese, eszik normalisan. 14 hónapos
2018. nov. 9. 13:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Ott kezdődik, hogy honnan tudod, hogy csak így eszik? Ja, hogy bekapcsoltad a tévét és kézzel etetted? Magyarul te kezdted, nem ő...
2018. nov. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
36%

én fiam is így eszik! pont nem érdekel ki mit gondol, a lényeg..hogy nem fényevő és eszik rendesen 😊

jövőév elejétől kezdem a leszoktatást,hogy az oviban ez ne legyen gond

2018. nov. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvelt válasz gyereknevelés témakörben a "mert hozzászoktattad" válasz. Igazán bő a szókincsetek.
2018. nov. 10. 12:47
 14/17 anonim ***** válasza:
A tévé az egyik legrosszabb megoldás az ilyen esetekben. Az agy ilyenkor nem az evésre fókuszál, ezért a gyerek fel sem fogja, hogy már tele van, csak később. Szóval aki a fényevő alultáplált gyerekét egészségtelennek titulálja (nem feltétlen alultáplált) az gondolkozzon el. Kérdező, 14 hónapos tedd elé az ételt, had próbálkozzon maga.
2018. nov. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Már próbáltam, de még nem múlt a mindent eldobálós korszaka így a étel a tányér és az evőeszköz sem kivétel.
2018. nov. 11. 08:56
 16/17 anonim ***** válasza:
27%

szerintem nem foglalkozz senkivel,ha nektek így jó..akkor csináld így

ne aggódj nem fog örökké mese mellett enni, majd mikor már sajátmagát eteti, sokkal jobban le fogja kötni az étkezés

tapasztalat, olyankor mikor volt kedve és egyedül evett, nem kellett mese

(amúgy én mindenkitől ezt hallgattam,hogy jaj az oviban majd nem lesz ám mese,hogy fog enni..stb.)pont nem érdekelt ki mit mondott, nekem fontosabb volt,hogy egyen...minthogy másoknak megfeleljek


és nem érzékeli később,hogy tele a pocak...sose hányt, sose fájlalta a hasát..sőt kövérnek,se kövér a gyerekem

2018. nov. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
36%
Kislányom 5 éves , óvodás.Otthon ő is úgy szeret enni hogy ha én etetem.És igen a tv előtt.De!Az óvodában a legönállóbb kislány.Egyedül csinál mindent még az evést is.Tv nélkül!Alapból rossz evő gyerek, ha így eszik akkor engedem neki.A sok okoskodó meg nem érdekel.Ne izgulj ki fogjátok nőni! ;)
2018. nov. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!