Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Napi 3-4x kakaó/tej/tejeskávé...

Napi 3-4x kakaó/tej/tejeskávé vs. "Ne kapjon semmit, majd ha éhes, úgyis enni fog mindent"?

Figyelt kérdés
2 évesről van szó, nagyon nem akar enni mostanában. A kakaót, stb megissza, kéri. A védőnő azt mondta, nem baj, legalább valami megy neki, igya. A gyerekorvos meg kiakadt, hogy ezt nem lehet, ne adjak, éhezzen, majd fog enni. Elkezdtem, hogy csak reggel, este kap, így se eszik, cserébe fogyott... Ti melyiket csinálnátok?

2018. nov. 16. 07:58
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
44%
Tejeskávét adsz a 2éves gyereknek??
2018. nov. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
[link] én kérek elnézést...
2018. nov. 16. 08:04
 3/39 anonim ***** válasza:
44%
Nem tartom jó ötletnek, hogy ilyen sok tejeset iszik hosszú távon de nem vagyok az éheztetés híve sem. A gyerekorvos más nem mondott azon kívül, hogy éheztesd? Szerintem ez a legnagyobb baj. :( Akár egy vashiány is okozhat ilyet. Orvos létére ilyenre gondolnia kellene. Én tuti nézetnék egy vérképet, egyébként fogai megvan már mind? Az én fiamnak 2 évesen kezdtek kibújni a leghátsók, ő sem vitte túlzásba az evést akkoriban. Átmeneti megoldásként hagynám neki a tejet, maci kávét társait, de én fontolgatnám az orvos váltást. Persze mindig a szülő a hülye. :(
2018. nov. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
77%

Inkább a gyerekorvosra hallgatnék még így is.

Konkrétan káros ennyi a tej a veséjének. Már ha rendes tej. Tejitalból még hagyján.

Esetleg próbálhatnád, hogy ezek helyett más turmixokat adsz. Pl: joghurt banánnal.

De ez nem oldja meg, hogy a nulla rágás meg a fogainak is betesz.

2018. nov. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

2-es, folyamatban minden. Most jövünk vérvételről, hétfőn lesz eredmény.

Fogaiból a leghátsó 4 hiányzik még.

Jövő hónapban meg váltás lesz, erről pont nemég írtam ki kérdést, mert nem vagyok elégedett itt semmivel.

2018. nov. 16. 08:18
 6/39 anonim ***** válasza:
64%

Mi ugyanebben a cipoben jarunk. 3 eves es ugy kell beletuszkolni a kajat vannak jobb napjai es kevesbe jobbak. Van amikor szo szerint nalunk is csak a kakaot issza latni rajta hogy tenyleg kb nem is ehes vagy fogalmam sincs hogy van nalunk hogy nem kell neki semmi kaja de a chips kellene. A mi gyerekorvosunk is ugyanezt mondta hogy ugy is fog enni mert ehes lesz de lehet vashianyos majd ovi elott nez verkepet mert meg nem jar oviba. Nad szal vekony semmit nem kostol meg ..

Ha ele teszem a kajat mar egybol elfordul csapkod elszalad .. valamikor nagy unszolasra 3 falatot megeszik es van hogy mikor viszem a kajat neki mondja nyammiii nyammii de akkor se kell.. nem tudom ez mitol fugg. Mikor latja hogy ideges vagyok amiatt hogy nem eszik annal jobban nem kell neki.. de amikor ugy csinalok mintha nem erdekelne es en elkezdem enni es hmm de finom gyere probald ki te is akkor kivancsibb lesz es eszik. Tegnap nalunk is kakao volt egy tejszelet meg talan 3-4 falat rantotthus. Es ez meg a jobbik eset de hal isten iszik sokat. Remelem lassan valtozni fog ha megy oviba.

2018. nov. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

#4

Azóta csak reggel és este kap. Próbáltam trükközni, hogy vizes banánturmix minimális tejjel, vagy joghurtital, nem kellett neki. Rendes tejet kap, bár amikor csak reggel és este kellett neki, a dr.nő akkor is ellenezte, tápszert akart írni. Jelenleg fél litert kap (reggel, este 2,5 dl), nappal már nem adok, mióta le lettünk cseszve, de sajnos nem jobb a helyzet. Tegnap pl másfél virslit evett meg összesen...

2018. nov. 16. 08:21
 8/39 A kérdező kommentje:

#6

Mintha csak én írtam volna, ugyanez megy... Csak az enyém 14 kg, és emiatt eddig nem foglalkoztak velünk, mert "jó súlyban van"...

2018. nov. 16. 08:24
 9/39 anonim ***** válasza:
44%
6-os vagyok. Igen jo sulyban de akkor sem lehet a gyerek majdnem hogy ehen egesz nap ezert nem ertem hogy a orvosok miert hagyjak ennyire. Kellene reggeli tizorai ebed uzsonna vacsora. Aha... orulok ha egyszer eszik valamit. B12 mondjak meg etvagy gerjesztonek mi nem probaltuk meg. Az uj kaja ami nagyon tetszik neki sultkrumpli de a hagyomanyos nem jon be neki csak ha kockakra vagom mint a brassoihoz azt eszegeti.. Viszont kivancsi lennek milyen eredmeny szuletett a verkeppel kapcsolatban majd ird meg legyszi
2018. nov. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
46%

Az egyik ismerősömnek az vált be, hogy együtt ebédeltek. Nem tukmálták az ebédet, leültek vele az asztalhoz és együtt ettek. Semmi rájátszás csak természetesen. Így elkezdett ő is csipegetni, most már rendesen eszik.

A másiknál valami társasjátékot vettek és úgy kezdett falatozni. Majd megkérdezem és belinkelem.

2018. nov. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!