Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves kislányom füle elkezdet...

Tündi0212 kérdése:

6 éves kislányom füle elkezdett fájni megvolt fázva mit tehetek?

Figyelt kérdés
Sumed antibiotikumot kap hétfőn kezdte el mivel köhögött láz stb. Most fájlalja a fülét melegitettem és adtam neki vizben oldódó cataflam v 50 gyógyszert mivel 35 kg a csepp kevés egy negyedet ! Mit tehetnék még igy hétvégén ? Tapasztalatok
2018. nov. 23. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

Melegen és a fájdalom csillapíton kívül semmit nem tudsz tenni.

Valószínü, hogy nem bakteriális fertözése volt, mert ha hétfö óta szed antibiotikumot, akkor a füle bakteriális fertözés esetén nem gyulladt volna be. (vagy is feleslegesen kapott valószínü antibiotikumot)

Amire figyelni kell viszont, hogy 3-4 hét múlva el kellene mindenképpen fülészetre vinni, hogy az megnézze, hogy a középfülben felgyülemlett folyadék felszívodott-e. Ha nem akkor max 2 hónap után fel kell vágni a dobhártyát és kiszárítani azt, hogy ne legyen tartós hallás károsodása.


Lányomnál volt ez. Az elsö gyulladás után sajna nem szívodott fel a víz, és 2 honap után 60%-s hallása volt. Elöször nagyon nem akartam egy Operációt, de a barátnöm tanárnö egy hallás károsodott iskolában, és ott rengeteg gyerek van akiknek a károsodás gyulladásból adódott, ami nem lett kezelve.

Most mivel antibiotikumot is szed, a fájdalom csillapításon kívül nem tudsz mit tenni.

2018. nov. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Volt neki tavaly középfüllgyulladása de az elmult 2 nap alatt. Most nagyon félek igy hétvége elött. Cataflam gyógyszer 50 mg os negyed az elég ? Mert ugye a sulya miatt kapta de nem tudom kiszámolni
2018. nov. 23. 20:11
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Az a baj, hogy ha esetleg külső hallok arat gyulladása van (ez főleg víztől, akar fürdő víztől alakul ki), akkor a meleg kifejezetten árt neki.


Én elvinnem ügyeletre ha holnap reggel is faj neki.


Jobbulast

2018. nov. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Külső hallojarat
2018. nov. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Persze elviszem ha fajdalom nem múlik . esetleg valaki tud nekem segiteni abban hogy az orvos álltal ki irt cataflam v 50 tablettat hogyan kell kiszámolni mivel a csepp az kevés 35 kg
2018. nov. 23. 20:18
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Ennyit tudsz tenni, ha 24 óra múlva nem javul, orvoshoz kell vinni. A jános kórház gyerekosztályán van egy ismertető a fülfájásról, ott is ezt írják. A cataflam adagolását nem ismerem, mi flamborint szoktunk használni.
2018. nov. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%
Cataflam teljesen elavult gyógyszer! Én azt nem adnék neki.
2018. nov. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hogy van a kislány? Remélem hatott a gyógyszer, az a gyulladást is le tudja húzni. Az enyémnek egyszer éjszaka kilyukadt a dobhártyája és így kifolyt a gennyes váladék. Nem is mondta, hogy fáj a füle, csak nyűgös volt és belázasodott. Mi nurofent adtunk a láz miatt. Persze akkor egyből vittük fülészetre, hétvége volt csak magánba tudtuk vinni.

A catalflan 50 mg-ra az van írva, hogy nem széttörhető, azt nehéz lehet adagolni. Vagy a vízben oldódó fajtát kaptátok?

A cseppek már nem jók a 6 évesnek?

Jobbulást a kislányodnak!

2018. nov. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem fájt neki este aludt most sem fáj ! Igen vizben oldódó tabletta van neki
2018. nov. 24. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!