Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? Hogy mondjam el...

Manu19 kérdése:

Mit tegyek? Hogy mondjam el neki hogy ez nem helyes? Talán büntessem meg?

Figyelt kérdés
az óvodaba van egy kis fiú aki problémás es szellemileg is hátrányos...ma az óvó néni mondta h azt akarta hogy a lányom fel húzza a pólóját es a ciciét akarta meg nézni a lányom nem hagyta,de én nagyon aggódóm hogy mi lesz legközelebb! már beszélnem neki arról hogy az intim test részeit senki sem nézheti érintetheti meg! Kicsi mêg nem tudom hogy magyarázzam meg neki hogy nem szabad ilyen dolgokat csinálni.
2018. nov. 27. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Nekem oviban hasonló értelmes kisfiúk a bugyimat húzatták le...... hagyjuk is. Anyu őszintén beszélt velem erről és azt mondta, hogy azért csinálják mert buták és az anyukájuk biztos nem vetkőzik le előttük (nálunk otthon ez nem volt tabu). Nekem elfogadható magyarázat volt és nem hagyott nyomot bennem a dolog. Soha többé nem fordult aztán elő - azt nem tudom anya az óvónéniket mennyire szedte cafatokra.
2018. nov. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Nem értelek. "Zaklatni" akarták a kislányodat, de ő nem engedte. Mégis miért akarod megbüntetni? Vagy a kisfiút akarod elkapni?

Beszélgess a lányoddal arról, kinek mit engedhet meg. Ha hagyta volna magát, akkor sem szabad leszidni vagy megbüntetni ezért, csak mégtöbbet kell magyarázni.

2018. nov. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól csináltad. Nem kell ezt túlbonyolítani szerintem, hogy ne legyenek benne ezzel kapcsolatban rossz érzések, hogy valami hasonló. Elmondani, hogy jól tette, hogy nem hagyta, máskor se hagyja, mert ez nem tartozik idegenekre. Az óvónőnek megemlíteném annyiban a dolgot, hogy figyeljen oda erre, ha az én gyerekemnél már nem is próbálkozik a kisfiú,de más gyerekkel se tegye.
2018. nov. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nagyon meg vagyok remülve....beszéltünk már erről hogy az intim részeit senki sem érintetheti meg..de akkor mêg ez nem volt téma...újra fogom mondani neki hogy nem szabad magát hagyni szólnia kell ha ilyen történik! nem akarom hogy ő érezze magát rosszul hisz nem ő volt aki kezdemenyezte de akkor is aggódok mi van ja erővel próbálokozik az a kis fiú.a lányom az egyetlen gyermekem így nem tudom mi a helyes az ilyen esetekben köszi h írtál
2018. nov. 27. 11:43
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek! persze nem a lányom a hibás en is tudom újra es újra el fogom neki mondani h. soha senkinek sem szabad engedni ilyesmit .
2018. nov. 27. 11:46
 6/6 anonim válasza:
Gondolod, hogy az ovisok igazi szexuális abúzusokat követnek el egymáson? Az rendben van és jó is, hogy a lányodnak elmagyarázod mit nem szabad engedni de basszus ezek csak gyerekek! Amit a felnőttek megértenek a gyerekek szexualitásából, azt mindig a felnőttek szemszögéből értelmezik.
2020. máj. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!