Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Te büntetnéd a gyerekedet a...

Te büntetnéd a gyerekedet a karácsonyi ajándékkal?

Figyelt kérdés

7.5 éves a nagyfiam, elèg küzdelmes volt eddig is a nevelése, de most hogy elkezdte az iskolát, sok a probléma. Okos gyerek, minden csillagosra megy neki, osztálytársai körében nagyon népszerű, humoros, vagàny kissrác. Nagyon vagány...túl vagány. A tanítónènik igazán tàmogatók és segítőkészek, de ami sok az sok...gyűlnek a fekete pontok és a beírások, és mintha egyik sem lenne rà hatással.

Fekete pontért itthon büntetés: aznap nincs tvzés este.


De úgy látszik ez sem elég, újra és újra jön vm új az iskolából.

Tanítónénik szerint fontos hogy lássa, következménye van a viselkedéseinek.


Férjem szerint ez a következmény legyen az hogy nem kapja meg karàcsonyra amit kinézett (lego), hadd lássa hogy a jèzuska sem vette figyelembe a nekiírt levelet.


Én ezt nem tartom jó ötletnek, nem szeretnèm összekapcsolni a karacsonyt a viselkedésével. Főleg úgy hogy van 2 kistesója, akik meg majd megkapjàk amit kinéztek.

Így tehát most férjem szerint megint én vagyok vajszìvű, pedig pont most beszèltünk a következmènyek fontossàgáról.


Kívàncsi lennék a vèlemènyekre ezzel kapcsolatban.


2018. nov. 29. 18:39
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon-nagyon rossz ötletnek tartom ezt a büntetést, mert ezzel teljesen tönkre tennének a karácsonyát, amit ennél komolyabb dolgok miatt sem érdemelne. Testvérféltékenységet szítanátok, a tesóit utálná azért, mert ők megkapták. Ez az ünnep nem a bűnökről és büntetésről szól, hanem a szeretetről, arról, hogy Isten a fiát küldte a bűnös emberek megváltására. Ezzel ellentétes lenne pont ilyenkor a büntetés. Lehet, hogy cseppet sem vagytok vallásosak, de akkor is, ez egy ünnep, ne legyen már cél ennek a tönkretétele. Ha én gyerek lennék, és ezt megtennétek velem, azt gondolnám, hogy ha már ezt sem kaptam meg, a hülye iskola miatt, akkor még annyira sem érdekel, hogy jól viselkedjek. Mi motiválná, hogy majd jövőre megkapja? Az irgalmatlanul hosszú idő egy gyereknek, szinte felfoghatatlan. Ha mindenképp büntetni akarjátok, akkor valami mást kell kitalálni, és olyat, ami azonnal alkalmazható. Bár én nem vagyok a büntetés híve. Próbáljátok meg inkább a pozitívumokat észrevenni, és minden alkalommal megdicsérni érte. Ne legyen az alap, hogy ő jól viselkedik és jók az eredményei, minden nap dicsérjétek meg érte, vegyétek észre, lepődjetek meg rajta, hogy ma pl olyan jó volt, hogy nem is kapott feketét, vagy csillagosra sikerült a rajz. Vagy kérjetek szakembertől segítséget, de a karácsonyt ne tegyétek tönkre.
2018. nov. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
100%
Mi a probléma vele az iskolában? "Csak" zavarja a többieket, túl hangos, túl aktív? Vagy verekszik, bántja a többieket, szemtelen? Mert ha az első, akkor nem büntetni kell, hanem megoldást találni. A lányom is ilyen volt, kitűnő tanuló, versenyeket nyert, nagyon népszerű, de túl aktív, mocorgó, hangos. Nekünk nagyon jó tanítónéniink voltak, sokat beszélgettünk velük, és úgy oldották meg, hogy nagyon sok feladatot, "felelősséget" adtak neki. Ha kész volt a feladatokkal, segíthetett másoknak, elküldték ide-oda, rábíztak egy csomó dolgot, szervezés, dekoráció, amivel leköthette az enegrgiáit. Ha semmi nem segí, akkor jöhet a büntetés.
2018. nov. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
16%
Nalunk amikor fekete pontot v rossz jegyet hoztam, napokig fagyos volt a hangulat otthon. Igazabol azert nem csinaltam rosszat, mert szegyeltem volna magamat a szuleim elott. Magyarul volt tekintelyuk. Nektek meg nincs. Erre nem tudok mit mondani. Egy elso-masodikos gyereknek alapbol tenyleg csak vegszukseg eseten adnak fekete pontot, hiszen ez meg nem is a tanulasrol hanem a jatekrol szol. Eleg gaz h mar ennyi idosen ennyi baj van vele.
2018. nov. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
97%

13...amiről te írsz az lelki terror, rosszabb mint egy pofon..


Én nem büntetném karácsonykor.

2018. nov. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ne büntesd ezzel. De ha a tévé megvonás meg egyéb kisebb büntik nem működnek, akkor lehet nem tud egyszerűen nyugton maradni. Ilyen izgő-mozgó típus. Tanárként mondom, van ám ilyen, büntetheted, ahogy akarod. Kössétek le valahogy az energiáit, sport, mozgás, de akár szellemi dolog is lehet, ami érdekli.
2018. nov. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem, ha a gyerek az iskolában "rosszalkodik", kapjon büntetést az iskolában (itt fekete pont). Ha otthon rosszalkodik, kapjon büntetést otthon. Pl. nem játszhat a kedvenc játékával.

De felesleges olyanert büntetni otthon, amiért már megkapta a büntetését az iskolában.

De tudatosítani kell benne, hogy az a fekete pont valóban büntetés. És a jó viselkedésért is kapjon dicséretet, jó szót, kedvenc nasit, stb.

2018. nov. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
25%

Milyen lelki terror?:D Ja bocs engem neveltek.

Karacsonykor szerintem se buntesd, de amugy sem ajandekokkal vagy azok megvonasaval kellene nevelni. Latszik mennyire hasznalt eddig.

2018. nov. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 A kérdező kommentje:

Színes a paletta hogy miért kap feketét. Alapból ez a szín azt jelenti hogy 3-nál többször kellett aznap fegyelmezni. Körfolyosón való rohangászás, szünetben verekedős-bírkózós-földönfetrengős-üvöltözòs jàtèk, mosdóajtó lábbal való kirúgása nyitás helyett.

Ma már zavarta a délutàni órai munkát is, mert ő gyorsan kész van mindig a feladatokkal. Szórakoztatja a társait, és "sajnos" imádják a stand-up-jait, lànyok-fiúk egyaránt nagyon kedvelik.

Bár ma már fellökte az egyik kislányt (fiam elmondása alapján a kislàny gáncsolta el először - dehàt mindegy is ugyebár), úgyhogy ez már több kettőnèl.

2018. nov. 29. 20:59
 19/45 anonim ***** válasza:
78%

13

A lelki nyomorítás nem nevelés és semmi köze a tekintélyhez.


A szüleidnek egyszerűbb volt neveléshez folyamodni, ezért inkább nyomorgattak érzelmileg.

2018. nov. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
84%
*nem neveléshez
2018. nov. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!