Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Te büntetnéd a gyerekedet a...

Te büntetnéd a gyerekedet a karácsonyi ajándékkal?

Figyelt kérdés

7.5 éves a nagyfiam, elèg küzdelmes volt eddig is a nevelése, de most hogy elkezdte az iskolát, sok a probléma. Okos gyerek, minden csillagosra megy neki, osztálytársai körében nagyon népszerű, humoros, vagàny kissrác. Nagyon vagány...túl vagány. A tanítónènik igazán tàmogatók és segítőkészek, de ami sok az sok...gyűlnek a fekete pontok és a beírások, és mintha egyik sem lenne rà hatással.

Fekete pontért itthon büntetés: aznap nincs tvzés este.


De úgy látszik ez sem elég, újra és újra jön vm új az iskolából.

Tanítónénik szerint fontos hogy lássa, következménye van a viselkedéseinek.


Férjem szerint ez a következmény legyen az hogy nem kapja meg karàcsonyra amit kinézett (lego), hadd lássa hogy a jèzuska sem vette figyelembe a nekiírt levelet.


Én ezt nem tartom jó ötletnek, nem szeretnèm összekapcsolni a karacsonyt a viselkedésével. Főleg úgy hogy van 2 kistesója, akik meg majd megkapjàk amit kinéztek.

Így tehát most férjem szerint megint én vagyok vajszìvű, pedig pont most beszèltünk a következmènyek fontossàgáról.


Kívàncsi lennék a vèlemènyekre ezzel kapcsolatban.


2018. nov. 29. 18:39
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
84%

33

Ez NEM azt jelenti, hogy a szüleid eszközei jók voltak, csak annyit, hogy hatékonyak a pillanatnyi céljaik elérésében, valamint annyit, hogy a szülő-gyerek kapcsolatban a gyerekek iszonyúan alkalmazkodók. Olyannyira, hogy inkább sokan (nem, nem te, példaként hozom a szélsőséget) még a szexuális zaklatás vagy egyéb bántalmazás élményeket is elfojtják, elfelejtik, és csak egyéb bajok kapcsán derül ki, mondjuk 45 éves korukban.


Ugyanis az általad kiröhögött lélektan már csak ilyen: annyira nem fér össze a gyerek szélsőséges bántalmazása a kapcsaolati dinamikával, hogy a gyerek, akinek evolúciósan a szülőtől függ a túlélése, képes szeretni a szülőt és elfelejteni, azaz elnyomni a bántalmazás élményeket.


Ezért ne tégy ilyen katergorikus kijelentéseket arról, amiről láthatólag nincs sok fogalmad.


Egy biztos: a bántalmazás és az elnyomás ellenére lehet valaki rendes felnőtt, NEM pedig AMIATT,hogy megvonták a szeretet tőle.


KÉRDEZŐ:

Az is lehet, hogy a gyereknek sokkal több figyelemre van szüksége tőletek. Dolgoztok, 5-en vagytok. És ha csinál valami figyelemfelkeltőt, "rosszaságot", ti,a szülei egész este vele törődtök. Mindegy, hogyan, de rá rezonáltok. Simán lehet, hogy csak kapcsolatot keres, és nincs más eszköze, hiszen kicsi.


Én a már említettek mellé azt is javaslom neked, hogy iktassato be osztatlan figyelmi időket vele. Nem kell sok. Egy óra minden héten, de akkor csak ti vagytok és rá figyeltek. Segít még a NAPI (!!) öt perc összebújás az ágyban, csak ti és ő, hogy elmondja, mi volt aznap a legjobb élménye meg a legrosszabb. És így azt érzi,kap figyelmet továbbra is.

Ez nagyon gyakran segíteni szokott.

2018. nov. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy ennyien írtatok és próbáltok segíteni.

Igen, nagyon eleven kisfiú, de én teljesen megértem a tanítóit is. Nem lehet 30 gyerekkel úgy végigmenni a folyosón A pontból B pontba, hogy közben 20x meg kell állni fegyelmezni vkt (nem csak az en fiam eleven ebben az osztàlyban), és nem mellesleg veszélyes is lehet a testi èpsegükre nézve. 2.emeleten van a tantermük, körfolyosós, a lépcsőfeljáró sem "zárt", nem közlekedhetnek ész nélkül. a wc ajtó hirtelen kinyitásától is megsérülhet vk kint, én ezeket komolyan veszem. Az ebédlőben való bohóckodásért vagy szünetben a pocsolyába ugrálasért nem tartok külön stand-up-ot neki otthon, bár nem is dicsérem meg érte nyilván.


Minden este ottmaradok egyenként az ágyuknál, de pont ő nem is igényli hogy maradjak (ritkán igen), nem anyás típus.

2018. nov. 30. 10:58
 43/45 anonim ***** válasza:
58%

óóó, már bocs, de ez kb olyan, minthogy az ismerős megértette a tanítónénit, hogy azért kap feketepontot a gyerek, mert nem ette meg a káposztafőzeléket, miközben a többiek igen (és ők meg pirosat kaptak).

Igen, vannak veszélyes helyzetek, de ezeket a tanítónéninek kell megoldania ott helyben. Hangoskodik, szaladgál, belerúg az ajtóba a suliban? oldja meg, büntesse meg. Ne fekete ponttal, mert annak ott nincs súlya és így rád marad az, hogy szankcionáld, miközben neked semmi, de semmi ráhatásod nincs arra, hogy a gyerek hogyan viselkedik a suliban.

Szóval a tanítónéninek kellene valami hatásosabb megoldást találnia. Pl elülteti a helyéről, ad neki plusz feladatot, hogy ne tudjon a többiekkel bohóckodni, ha elidétlenkedi az időt, akkor a játékidő rovására vele külön leül megírni a házit (jaaa, hogy ez sok tanítónak degradál, hiszen az ott neki is lazább időszak lenne? van ilyen), igenis ki lehet menni a vécéajtóhoz módszertani gyakorlatot tartani abból, hogy hogyan működik a kilincs...


Ebédlőben való bohóckodás? én még röhögtem is, amikor a tanítónéni mesélte. A végén már ő is röhögött és csak annyit fűzött hozzá, hogy akkor most már érti :D


Nem börtönben van, még csak nem is fegyveres erőknél a gyerek. Csak kisiskolás.

2018. nov. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
88%

42

Ez alapján a tanár a hülye. Azért pontokat osztogatni,mert 7 évesen bohóckodik nem órán?!

És ezért büntetitek?


Itt az iskolával van baj.

2018. nov. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
A 9es válaszoló ássa el magát.... Undorító!!!!!!!!!!!!!
2018. nov. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!