Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Te büntetnéd a gyerekedet a...

Te büntetnéd a gyerekedet a karácsonyi ajándékkal?

Figyelt kérdés

7.5 éves a nagyfiam, elèg küzdelmes volt eddig is a nevelése, de most hogy elkezdte az iskolát, sok a probléma. Okos gyerek, minden csillagosra megy neki, osztálytársai körében nagyon népszerű, humoros, vagàny kissrác. Nagyon vagány...túl vagány. A tanítónènik igazán tàmogatók és segítőkészek, de ami sok az sok...gyűlnek a fekete pontok és a beírások, és mintha egyik sem lenne rà hatással.

Fekete pontért itthon büntetés: aznap nincs tvzés este.


De úgy látszik ez sem elég, újra és újra jön vm új az iskolából.

Tanítónénik szerint fontos hogy lássa, következménye van a viselkedéseinek.


Férjem szerint ez a következmény legyen az hogy nem kapja meg karàcsonyra amit kinézett (lego), hadd lássa hogy a jèzuska sem vette figyelembe a nekiírt levelet.


Én ezt nem tartom jó ötletnek, nem szeretnèm összekapcsolni a karacsonyt a viselkedésével. Főleg úgy hogy van 2 kistesója, akik meg majd megkapjàk amit kinéztek.

Így tehát most férjem szerint megint én vagyok vajszìvű, pedig pont most beszèltünk a következmènyek fontossàgáról.


Kívàncsi lennék a vèlemènyekre ezzel kapcsolatban.


2018. nov. 29. 18:39
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
47%
Erdekes modon en felfogtam, egeszen biztosan also tagozatos voltam amikor ilyeneken gondolkodtam. Es az wc ajto berugasa egy remek pelda. En ennyi idosen mar raszoltam azokra, akik tonkretesznek valamit, mert nekem elmagyaraztak, hogy a dolgok nem csak ugy "vannak", hogy azok a mi kenyelmunket szolgaljak, hanem valaki azt megtervezte,megcsinalta, dolgozott vele. A targy erteken tul ez is benne van. Nem azert nem teszunk tonkre valamit, mert csunya dolog, hanem azert, mert erzunk nemi tiszteletet az irant, aki ezt letrehozta. Na ez a felfogas manapsag vegkepp tavol all a mai gyerekektol, a felnottek pedig minimum 10 evig kvazi hulyenek kezelik oket, szoval mit is varunk? Azt sem tudom, en minek tepem itt a szamat. Itt csupa olyan szulo van, akiknek a gyereke siman megtehet barmit, a legkisebb gondolkozas es tisztelet nelkul. En szulokent egyelore azt latom, hogy alsos "menogyerekek" siman kijonnek a jatszoteri jatekokat rongalni fenyes nappal harsany rohoges kozben, es ha rajuk szolok, elkuldenek a kva anyamba (szo szerint, megtortent eset, jolfesult gazdag kertvarosi gyerekek). En koszonom, de nem igy fogom nevelni a gyerekemet. De ezeknek a szulei biztos elegedetten verik az asztalhoz a Gyermeklelektan c. bibliat.
2018. nov. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb tippeket. Jo Frostot nagyon kedvelem, nem tudtam, hogy iskolás korúakkal is foglalkozik, utàna fogok olvasni.

Igen, alapvetően megegyeznek a gyereknevelesi céljaink a férjemmel, de a hogyan része necces. Pl a mai eset után èn elmondtam mi lesz a büntetés, plusz jó darabig làthatta rajtam hogy nagyon "rossz erzes" nekem amiket ma csinàlt és amikről a tanító nénivel beszèlnem kellett - de nap vègére összeszedtem magam és bár nem voltam buli hangulatban tovàbbra sem, azért nem szidtam egesz álló nap. Férjem viszont egész dèlutàn-este tartotta a fagyos hangulatot.

De tényleg nem tudom...lehet neki van igaza.

2018. nov. 29. 21:49
 33/45 anonim ***** válasza:
45%
30 valoban olyan kontraproduktiv volt, h sosem tettem tonkre semmit, gondolkozasra kesztetett, sosem bantottam az osztalytarsaimat, sosem "csesztem ki" vagy "szoltam be" a tanarnak, pedig ez ultrameno dolognak szamitott. Es a mai napig jo a kapcsolatunk a szuleimmel. Istenem, mit mondjak, megnyomoritottak :D
2018. nov. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
53%

A szeretetmegvonás nem nevelés, hiába bizonygatod, hogy rád milyen jó hatással volt. Az ilyen fokozatosan és rendszeresen adagolt "mérgeknek" általában közvetett következményei vannak, sok esetben nem egyértelműen látható az összefüggés, így nem csoda, ha te sem ismered (f)el a rád gyakorolt negatív hatásait.


Kérdező, szerintem a karácsony az karácsony. Annak is, aki előzőleg nem viselkedett valami jól. A karácsonyt ne használjátok büntetésre.

2018. nov. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
72%
Nevetségesek a tanárai. Azért fekete pont mert játszik a folyosón. Az órán meg talán lekéne kötni. Magyarul semmi rosszat nem csinál, csak egy eleven gyerek.
2018. nov. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 Coffelia ***** válasza:
81%

Semmiképp nem vonnám meg tőle a karácsonyi ajándékot, az egy szeretetből adott gesztus hagyománya, és nálunk nem kiérdemelni lehet, hanem a szeretetünk kifejezése, független a viselkedéstől.

Először feltenném magamnak a kérdést, hogy egyezik-e a saját értékrendemmel a tanárok értékelési rendszere. Egy jóbarátom gyerekeinek az iskolájában ez a napi viselkedésértékelés annyira túl volt tolva, hogy már szorongásosan teljesítménykényszeres lett a gyerek, a feszkó meg pillanatokon belül sok-sok hülyeség elkövetésében nyilvánult meg. Neki egyértelműen nem vált be a rendszer, teljesen eltorzította a viselkedését, végül el is jöttek onnan.

Másodszor keresném az okokat, van-e részképesség-zavara, nem jönne-e jól egy kis tsmt torna, esetleg adhd gyanú befigyel...

2018. nov. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
0%
Ajándékot a jó gyerekek kapnak, de ő nem az így nem kellene nagy értékben adni. Nem minden gyereknek van adhd vagy más betegség, lehet szimplán rossz is.
2018. nov. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
82%

Úr ég! A húsvéti nyúl, a mikulás és az angyalka/Jézuska nem válogat.


Karácsony a szeretet ünnepe! hogy lehetne már megtenni, hogy te rossz voltál, nem kapod meg?!

2018. nov. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
84%

Amiket írsz a fiadról, mintha az enyém lenne :o De ha ilyenekért feketét kap, akkor bizony a tanítónéni se nem empatikus, se nem segítőkész.

Az enyém is gyorsan megcsinálja a feladatait, akkor kap helyette újat, másikat, nehezebbet, csak ő, amitől különlegesnek érzi magát.

Ha az osztály bohócaként szórakoztatja a többieket, akkor a tanítónéni kitalál valami feladatot akár óra közepén is (szaladjon ki a titkárságra, kérjen krétát pl), hogy kizökkentse ebből.

Ha földön fetrengős, verekedős dolog van, szétválasztja őket...

és magatartás táblán lépkednek le-föl. Amit elrontott, jóvá lehet tenni, vissza lehet lépni, ha nagyon nagy baj van, a feketét (magatartásból, mert ez ugye mind az) csak a falon egy papírra jegyzik fel, aminek nincs igazából következménye csak annyi, hogy a gyerek látja, hogy kapott egyet. De arra is volt példa, hogy csak simán összeveszett vele a tanítónéni, aki utána úgy ítélte meg, hogy elég büntetés az a gyereknek, hogy kiabált vele :o (más gyerek nem nagyon hoz ki ilyet belőle).


Ha most rossz és annak hetek múlva van következménye, nem fogja érteni az összefüggést.

Írta valaki, hogy írjon neki Jézuska. Az jó ötlet! Írjatok neki egy levelet, akár postán is feladhatjátok, amiben "Jézuska" jelzi, hogy nagyon odafigyel rá, és sokszor szomorú amiatt, amit lát... de nagyon szeretné azt tudni, hogy olyan helyre fog ajándékot vinni, ahol megérdemlik azt. vagy valami hasonló.


Egyébiránt ha a gyerekkel ilyen gondok vannak, érdemes elvinni egy kivizsgálásra, mert a figyelemzavar felmerülhet problémaként.

2018. nov. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
81%

31

Azért, mert a gyerekek lelki terrorját állítod párhuzamba azzal,ha egy gyerek neveletlen, attól még nem lesz igazad.


Sem a lelki elnyomás és szeretetmegvonás, sem pedig a nemnevelés nem válik neveléssé soha.


De örülök, hogy kiderült ismét, hogy van, aki mindenbe az anyagi helyzetet és az irigységet tudja keverni, gratulálok.

2018. nov. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!