Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Te büntetnéd a gyerekedet a...

Te büntetnéd a gyerekedet a karácsonyi ajándékkal?

Figyelt kérdés

7.5 éves a nagyfiam, elèg küzdelmes volt eddig is a nevelése, de most hogy elkezdte az iskolát, sok a probléma. Okos gyerek, minden csillagosra megy neki, osztálytársai körében nagyon népszerű, humoros, vagàny kissrác. Nagyon vagány...túl vagány. A tanítónènik igazán tàmogatók és segítőkészek, de ami sok az sok...gyűlnek a fekete pontok és a beírások, és mintha egyik sem lenne rà hatással.

Fekete pontért itthon büntetés: aznap nincs tvzés este.


De úgy látszik ez sem elég, újra és újra jön vm új az iskolából.

Tanítónénik szerint fontos hogy lássa, következménye van a viselkedéseinek.


Férjem szerint ez a következmény legyen az hogy nem kapja meg karàcsonyra amit kinézett (lego), hadd lássa hogy a jèzuska sem vette figyelembe a nekiírt levelet.


Én ezt nem tartom jó ötletnek, nem szeretnèm összekapcsolni a karacsonyt a viselkedésével. Főleg úgy hogy van 2 kistesója, akik meg majd megkapjàk amit kinéztek.

Így tehát most férjem szerint megint én vagyok vajszìvű, pedig pont most beszèltünk a következmènyek fontossàgáról.


Kívàncsi lennék a vèlemènyekre ezzel kapcsolatban.


2018. nov. 29. 18:39
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
21%
Sajnalom ha te ezt nyomorgatasnak elted volna meg, ram osszessegeben osztonzoleg hatott. Mondjuk nyilvan meguszosabb lett volna nekik ha starwars kartyaval tomik a zsebeimet es a teve megvonasatol varjak azt h majd jol megnevelodok:) Ez a gyerek magasrol tesz a szuleire, az erzeseikre, a hangulatukra, a tekintelyukre, csak gratulalni tudok.
2018. nov. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:

17-es, és szerinted hogy kell jól nevelni?

Elképzelheted hogy elèg fagyos nálunk is a hangulat egy ilyen nap utàn mint a mai. Rosszul is érinti, látszik. Vacsoranàl marketingelte is magát hogy milyen szépen eszik (nem bohóckodik), aztàn másnap esetleg jó pontot hoz haza, megdícserjük, örül mindenki és másnap kezdődik előről.


Ha teljesen figyelmen kívül hagynank hogy milyen pontot hoz, akkor teljesen elszabadulna a pokol. a tanítónénik törekvéseit sem aknàznám alá azzal hogy nem hat meg milyen pontot hoz haza.


Tekintély: az apjának egyértelműen van, ő az istene egyèbkènt is, és ő szigorúbb is vele. De úgy làtszik ő is hiàba beszél vele nap mint nap ezekröl.


Tényleg nem tudom már hogy tudnánk hatni rà.

Az a baj hogy tanítónéni szerint is mintha meg sem hatnà a fekete pont, vagy hogy egy felnőtt rászól. Mintha nem is 7.5 éves lenne, hanem idősebb.

2018. nov. 29. 21:08
 23/45 anonim ***** válasza:
92%

21

A szeretetmegvonás nem nevelés,hanem a lélek nyomorítása és azért "hatott",mert féltél, hogy elvész az alapvető biztonságérzeted.


Amit elvenni egy gyerektől bűn,és egész életére, valamintminden párkapcsolatára is kihat.


A nevelés az, ha intelligens eszközökkel elérik a gyerekhelyes útra terelését, miközben kérdésen felül áll, hogy mindig és minden körülmények között ugyanúgy szeretik őt. Eseleg a tette nem volt szép vagy helyes, ám a személye ugyanolyan érzelmi biztonságban van.

2018. nov. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
10%
Nem. De az Ünnepek után leülnék vele beszélni és drasztikusabb büntijet vezetnék be.
2018. nov. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:

21-es mèg mindig nem írtàl konkrét tippeket mivel lehet megnevelni egy olyan gyereket, aki nem húzza be fülét-farkát azert mert csúnyan néznek rà.

Gondolom úgy képzeled, a mi otthonunkban nincs érzelmi nevelés. Tévedsz. Mint írtam, van 2 kisebb gyerekünk is, náluk működik a csúnya nézés vagy erèlyesebb szó is.

A nagyfiam sem pszichopata, mert igenis érzékeli az érzelmi àllapotunkat es erdekli is amikor már itthon van. De masnap az iskolàban új lap várja.

Nem működnek nála a hagyományos dolgok.

2018. nov. 29. 21:15
 26/45 anonim ***** válasza:
97%

22


Nettó hülyeség,hogy "apa szigorúbb meg tekintélye van".


A gyerek a képlékeny szabályozásban evickél, elcsúszik, elvész a biztonsága. A szülők ugyanolyan szabályokkal rendelkező egységfrontot kell, hogy kialakítsanak, ami egyértelmű és nem változik.


A jó viselkedés pedig előre meghatározott jutalommal jár, a rossz pedig előre meghatározott büntivel,miután meg van beszélve, hogy ennek mi volt az oka, nem pedig le volt teremtve,hogy hogy képzeli.


Induljatok el ebbe az irányba.


A karácsonyt pedig nem csesszük el. Semmi értelme, sőt,káros.


Minden jól viselkedő nap: egy csillag. Tíz csillagonként egy extra kis jutalom, pl. egy extra mesenézés vagy mit tudom én.


Minden rossz viselkedés egy csillag elvesztésével jár.

Ezt ki lehet tenni a táblára,mint motiváló tényezőt.


Mindezt előre megbeszélve, szeretetteljes kommunikációval.


És AZONOS SZABÁLYOK,mindkét szülőnél. Hogy ne vesszen el a gyerek, hanem világosak legyenek a határok.


Igen, melós. Lehet, hogy 2-3hét alatt áll be a rendszer. De beáll. Ha ti, szülők, megfelleően kommunikáljátok ezt.

2018. nov. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
98%

Még egy fontos dolog: nem azért kell x vagy y módra viselkedni, mert szigorú apa megharagszik vagy anya rosszkedvű lesz miatta. Azaz nem a szülők szeretetéért,elfogadásáért. Hanem azért,mert egy okos nagy gyerek így és így viselkedik és ez jó dolog.


Mellesleg, az iskolai viselkedését is meg kellene beszélni vele, hogy miért tesz úgy,ahogy. Nem letolni. Érdeklődni.

2018. nov. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
25%
Az kell, hogy eljusson az agyaig, hogy a lakasa, a csalad jolete, az ajandekai, az altalad emlegetett "biztonsagerzete" a szuleinek rengeteg energiajaba kerul. Errol szol az eletuk, ezert dolgoznak. Neki az iskola a "munkahelye", az ottani teljesitmeny az, amit hozzatesz a maga modjan. Az apja se rugja be a wcajtot a munkahelyen, neki sem kellene. Amikor vallalhatatlanul viselkedik, szegyelnie kellene magat a szulei elott. Vagy ez igy mukodik, hogy a szulok robotolnak, lesik a kivansagait, o meg a sajat feladatait (pl iskola) semmibe veszi? Igen, nalatok igy mukodik, es nem, nalunk nem igy mukodott. Nalunk ugy mukodott, hogy lattam es ereztem hogy a szuleimnek mit jelent fenntartani a csaladot, es igencsak lelkiismeret-furdalasom volt, amikor nekem nem sikerult hozzatennem a magamet a magam modjan. Szerintem le kene ulni vele egy nagyobb beszelgetesre ezekrol a dolgokrol, mar megertene.
2018. nov. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
87%

28

Nem "nálunk" működik így. Ez pszichológia és gyermeklélektan, smint ilyen, tudomány.


Amiről meg te beszélsz, annak felfogására az agya még bben az életkorban egyszerűen nem fejlődött ki. Nem fogja fel 7 évesen, de 10 évesen sem.

Nem, nem azért, mert bezzeg x felfogta 20 évvel ezelőtt, hanem mert nem képes rá teljes körűen, ebben az életkorban, egyetlen gyerek sem. Tud úgy téve evickélni, füle-farkát behúzni, de az megint nem nevelés, és attól még nem, nem tudja értelmezni. Csak fokozódik a bizonytalanságérzete,amit még nagyobb elnyomással lehet csak "orvosolni".


Kontraproduktív és ártalmas.

2018. nov. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
74%

28

Éppen ezért volt lelkifurdalásnak nevezett érzésed,amit leírtam. De ez még mindig nem volt nevelés, csak nyomasztás, szeretetmegvonás és egyéb kontraproduktivizmus.


KÉRDEZŐ:

Jo Frost könyvei.

Valamint odafigyelés az okokra.

2018. nov. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!