Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert reagal igy az unnepekre?

Miert reagal igy az unnepekre?

Figyelt kérdés

2 eves mult par honappal a gyerekem. Szereti a telapo, karacsony temat, az egyik kedvenc konyve is errol szol. Meg egy kis telapos dalt is megtanult. Igaz, meg csak most kezdett beszelni, de szerintem mar sokmindent megert. A problema ott kezdodott, hogy nehany hete elkezdtem meselni neki, hogy jonni fog a Mikulas es ajandekot hoz neki. Reakcio: Nem akarom! Nekem nem kell!

Jo, gondoltam csak dacoskodik, de azota is ezt kiabalja ahanyszor elohozom a temat. Elmentunk adventi kalendariumot venni, nagyon szep, aranyos rajz van rajta. Reakcio: elkezdte kidobalni a kosarbol, es uvolteni, hogy ez neki nem kell! Jo, azert elhoztuk. Itthon kinyitotta az elso ablakot, megette a csokit. Aztan fel orat uvoltott, hogy nem nyithat ki tobbet.

Csinaltam neki kis zacskos adventi kalendariumot is aprosagokkal (golyo, csatt, matrica stb). Most fogja este az elsot kibontani, elore aggodok h mekkora hisztit fog levagni.

Masik, hogy mar elkezdtem disziteni a hazat karacsonyi temaban, oszinten, le sem bagozza. Elegge kezd meghalni az unnepi hangulatom. Vagy ez normalis ekkora gyereknel, en varok tul sokat? Ismeroseim gyerekei (allitolag, meg fb fenykepek alapjan) elvezik az unnepi idoszakot.


2018. dec. 1. 14:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legjobb amit tehetsz ha nem erőltetsz semmit,még olyan kicsi. Tavaly ilyenkor az enyém is ennyi idős volt,nem érdekelte semmi,ha nem kapott volna ajándékot nem is hiányzott volna neki. A télapotol pedig ő is tart pedig már 3 éves nagylány.
2018. dec. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Miért nem engeded el ezt a dolgot???

Lesz még időd bőven bevonni a készülődésbe később, most miért erőlteted???

Látod, hogy nem akarja. Akkor miért kényszeríted?

2018. dec. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Miert, ne tartsunk iden unnepeket, mert a gyerek hisztizik..? Fat azert allithatok, vagy az mar kegyetlenseg?
2018. dec. 1. 14:32
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem az lett mondva hogy ne tarts ünnepet,hanem hogy a gyerektől függetlenül élvezd az ünnepet. Mit kéne csinálnia mégis,dudolja a mennyből az angyalt,és helyezzen girlandot a plafonra,igen tul sokat vársz tőle.
2018. dec. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Mondjuk elvarasaim nem voltak, csak jol esett volna, ha elvezi. Es mivel egesz nyaron a telapos konyvet kellett olvasni, igen, arra szamitottam, hogy tetszik majd neki. De csak a hiszti megy.
2018. dec. 1. 14:40
 6/20 Andizsuzsi ***** válasza:
92%

"Aztan fel orat uvoltott, hogy nem nyithat ki tobbet."


Mondd kérlek, hogy trollkodsz és nem komolyan azt várod el egy kétévestől, hogy tisztában legyen az adventtel és belássa a 24 napos időtartamot?

2018. dec. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
Azért mert 2éves!! Uram atyám, nem is tudom mit vársz tőle. Azt sem tudja mi az a Karácsony.
2018. dec. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

De. Tarts ünnepet, de ne erőszakold rá a gyerekre.

Ezért fogja megutálni. Mert kötelező.


Ünnepeld, ahogy szeretnéd, és majd belenő.

Kérdezd meg, szeretne-e résztvenni, ha nem akkor hagyd.

A Mikulást meg nem kell naponta szajkózni, hogy jön majd.

Egy idegen öreg bácsit ők még nem várnak olyan áhítattal, mint ahogy te szeretnéd...

Majd 2-3 év múlva. Most még azt sem tudja, miért kell várni. Ok, hogy mondod, hogy hoz ajándékot, de attól még nem érti ezt az egészet.

2018. dec. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Ok,ha ilyenek a 2 evesek, akkor mas miert azt mondja, hogy az ove annyira elvezi, es mekkora elmeny neki h nyitogathatja az adventi naptarat? Alapbol amugy en is kicsinek ereztem es nem akartam csinalni, de egy ismerosom szerint megfosztottam volna az elmenytol es igenis csinaljak mert hogy fogja varni h kinyithassa.

Vagy akkor nem mondanak igazat?

2018. dec. 1. 14:45
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekedet figyeld,hogy ő mit akar,ne azt hogy a szomszédék mit töltöttek fel facebookra a julcsipistiről. Ő nem élvezi ezt az egész felhajtást,játszd vele azt amit szeretne. Most ez komoly hogy egy gyereket szült nőt,ilyenről kell kioktatni?
2018. dec. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!