Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hogy reagál, ha a gyerkőce...

Ki hogy reagál, ha a gyerkőce megüti?

Figyelt kérdés
Ha valamit nem szabad, megüt,odacsap, rúgdos. Miért van ez? Nem verjük, magyarázunk neki, mégis csinálja. Mit csináljunk, hogy abba hagyja a verekedést? Ezt azóta csinálja, mióta bántotta egy gyerek a játszón.
2016. dec. 25. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Hát, én elfenekelném, de ez biztos nem a legjobb tanács, attól is függ persze hány éves. De semmiképp nem hagynám, hogy üssön, rugdosson a gyerekem.
2016. dec. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%

megválaszoltad magadnak


Nem verjük, magyarázunk neki, mégis csinálja.

2016. dec. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A lányom kis érzékeny. Nála elég volt, hogy úgy tettem, mintha sírnék, és mondtam, hogy fáj. Látszott szegényen, hogy bűntudata van, nem is csinálta többet.

A fiam nehezebb dió, ő harapni kezdett, és csak röhögött, mikor jött a műsírás. Annál jobban tetszett neki. Nála az működött, hogy visszaharaptunk. Nem nagyot, de azért kellemetlen legyen annyira, hogy ne akarja még egyszer. Pár alkalom után rájött, hogy visszakapja, és abba is hagyta.

Bizonyos kor alatt hiába magyarázol neki, ha egyszer nem érti. Azt se tudja még felfogni, mit jelent a jó és a rossz. Egy két év körüli gyereknek nagyon nehéz azt a morális okot megérteni, hogy miért nem szabad ütni/rúgni/harapni. Ezért van az, hogy hiába magyarázol szépen, azt nem fogja fel, és csinálja tovább. Esetleg annál jobban, mert azt viszont felfogja, hogy anya ilyen után csak vele foglalkozik percekig, mesél, és az tök jó! Tehát ismétlésre ösztönöz!


De ha negatív dolog követi (anya sír, vagy utána neki is fáj), akkor nem ismétli, mert ha megteszi, akkor utána neki is rossz lesz.


Az nagyon jól hangzik, hogy szép szóval kell nevelni egy gyereket, de amíg még nem fogja fel a monogológot, és nem lehet bevonni egy beszélgetésbe, ahol a dologról (itt ugye a verekedésről) véleményt tud mondani és kérdezni tudna, addig sok értelme nincs.

2016. dec. 26. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
Rákiabálnék, leültetném és otthagynám. Később ha lehiggadt minden alkalommal elmondanám hogy ilyet nem szabad, inkább püfölje a párnáját, amit nagyobb korában lecserélhet egy boxzsákra ha akar. Ezt tenném egy kisgyereknél. Egy nagynál már valószínűleg rácsapnék, mert volt pár éve hogy értsen a szóból.
2016. dec. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mekkora a gyerek. a 3 éves lányomra most jött rá a verekedés. Ő már tudja hogy faj. Direkt csinálja. Először mindig elmondom hogy nem szabad, miért nem szabad, ha látom hogy ütni akar szólok neki hogy eszébe se jusson ha minden hatástalan akkor kap a kezére vagy a fenekére. Érdekes pár nap alatt leszokott róla. Ezt nem engedem neki. Nem verekszunk és kész.

Amikor kisebb volt már nem emlékszem talán 1 év körül akkor még működött a fihyelemeltereles, sírás hogy fájt nekem, akkor meg nem értette és nem direkt csinálta. Mostmár igen.

2016. dec. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20%

Nagyon ritkan mondok nemet ...

Szal ha azt mondom h NEM mindegyik gyerek tudja h elvetette a sulykot !

Lefogom a.kezet es raszolok es megkerdem mi lenne ha en visszautnek ? Mert h nagyobb erosebb vagyok !

2016. dec. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
2 és fél éves kisfiú. Tényleg, mintha semmi nem működne: büntiszék, magyarázás, műsírás, semmi. A legújabb, hogy azt is mondja, ha valami nem úgy van, ahogy akarja, hogy azt mondja csúnya vagy. Elmúlik ez? Akinek kicsinek ilyen volt a gyerkőce, nagynak milyen lett?
2016. dec. 26. 08:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Add vissza. Komolyan. Előtte szólj neki hogy ha folytatja vissza adod.

A lányom elkezdte húzni a hajam, mondtam neki hogy faj, fejezze be. Csak ki nevetett. Mondtam neki hogy én is meghúzom a hajad ha megegyszer megpróbálod. Meghúzta, én is az övét. Meglepodott, sírt egy kicsit, persze elmondta neki hogy nekem ez ugyanígy fáj. Azóta nem csinálja.

Én nem engedem neki hogy bántson, se engem se senkit, se az állatokat.

Utolsó előtti vagyok.

Amit én észre vettem, hogy ezek a dolgok random visszatértek. Most üt, nem engeded, racsapsz a kezére, v8sszadod ,abba hagyja. Egy két hónap után újra előjon de ha akkor is következetes maradsz akkor egy két nap és abba marad.

Én nagyon sok mindent megengedek neki sok mindenben dönthet. Mindent megbeszélek vele de ezt nem engedem. Úgy gondolom ha ebben nem vagyok határozott akkor egy pár év múlva majd jól meg is rugdos ha nem tetszik neki valami.

2016. dec. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!