Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy családnak ezek jók karácso...

Egy családnak ezek jók karácsonyra? Készüljek még mással is? Nem sértő, ha csak ennyit viszek?

Figyelt kérdés

A barátoméknál is fogok karácsonyozni, ott lesz a nővérének a 2 gyereke is. Ismerem őket, találkoztunk már, de nem túl közeli a kapcsolat. Ezeket kapnák a gyerekek:


-Kisfiú (7 éves): Lego (helikopteres, autós szett, az anyukája azt mondta, az még nincs meg neki), és egy jobb színesceruza készlet (nagyon szeret rajzolni, színezni)

-Kislány (5 éves): éneklős My Little Pony, mesekönyv, szintén ez a lovas téma és egy csillámos fürdőzselé, amit a vízbe kell tenni


Elég ez? Közös ajándékot kéne vennem? Mármint amit együtt tudnak használni... De mit? Nem tudom, van-e olyan társasjáték, amivel tud egy 5 éves is játszani, vagy ami lekötné.



2018. dec. 2. 21:44
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem élünk együtt (a barátom idén érettségizik), ráadásul én külön is érkezem, kicsit később, mert előtte családi ebéden leszek apukámékkal. Ezért nem akartam üres kézzel betoppanni hozzájuk. Meg a barátom fordított esetben is mindig vesz valamit, ezért is gondoltam kisebb ajándékokra, hogy mégse menjek csak úgy oda, semmi nélkül.
2018. dec. 3. 12:31
 12/16 anonim ***** válasza:
62%

Ha nem érkezel üres kézzel, ebben az esetben azt jelenti, hogy viszel egy üveg italt a házigazdának és a 2 rokogyereknek valami apróságot, pl tábla csokit egy kisautóval vagy egy csillámpónival.

Ennyi. Ez az, amit te viszel.

A karácsonyi ajándék pedig a fa alatt van közösen a barátoddal.

2018. dec. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Lehet, hogy szokás kérdése, de azt gondolom, hogy..."


Lepontozhatsz, lehet nem voltam túl világos, de arra gondoltam itt, hogy nem minden csaladban a Jézuska/angyalkák hoznak ajándékot. Sok gyerek pedig megjegyzi, ki mivel lepi meg. Persze a kérdező ajándékozhat közösen is a barátjával, nem is írta, hogy külön szeretne.

2018. dec. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
80%
Ha gyerekek vagytok, akkor bőven elég egy kis apróságot vinned. Pl. az egyiknek a ceruza, a másiknak a fürdőzselé.
2018. dec. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
91%
Ejha, nálunk a saját kisfiam nem kap ennyi mindent tőlünk, vagyis ebben az értékben. Én is valami kis apróságra szavaznék. Vagy Lego egyiknek, másiknak póni. Nem kell mellé még 4fajta ajándék:)
2018. dec. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ez borzasztóan túlzás is. Sok családban a közeli rokonoktól sincs ennyi ajándék, az meg ciki lesz mindenkinek, ha a szüleitől se kapnak ennyit.

Plusz ha a barátod még gimis, gyanítom te se vagy jól kereső felnőtt nő, diákmunkából vagy a szüleid pénzéből meg nem várhatják el, hogy ennyit költs.

Szerintem elég bőven valami apróság, esetleg vigyétek el együtt valahova a gyerekeket, az élmény lenne, ne a tárgyi ajándék legyen az első.

2018. dec. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!