Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerekek mamája játékot...

A gyerekek mamája játékot vett Mikulásra, de mi csak csomagot szoktunk készíteni nekik és azt mondjuk hogy a Mikulás játékot nem hoz csak édességet. Nem lesz ez így gáz?

Figyelt kérdés
Ma este mi elrejtjük a kis csizmájukba a csomagokat, hétvégén meg viszem mamáék Őket és ugye odaadják az Ő Mikulásuk csomagját, ami játék. Szerintetek nem gáz? Nem akarom a nagyszülőket megbántani, de én olyan rosszul érzem magam miatta. 6,4 ,1 évesek a gyerekek. Azért a hat èvesem már lehet elgondolkozik rajta , hogy a mama Mikulása játékot hoz, de anya nem ezt mondta.
2018. dec. 5. 17:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
77%
Nem kellett volna ilyet mondani a gyereknek. Oviba, suliba mondani fogja a többi gyerek neki milyen játékot hozott.
2018. dec. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
69%
Le lehet pontozni, nem értem a kérdést? Miért lenne ez baj?az En kislányom 1 éves a mi Mikulásunk babát hozott neki ,mamától pedig sapkát és édességet kapott..A babát el dobta, a sapit ölelgette egész este amióta meg kapta majd azzal a kezében aludt el egy órája ,a mi mikulás ajándékunk a földön alszik éppen 😂😂 és most haragudni kellene anyumra mert jobban örül a gyerek az ő ajándékának??? hülyeség! !! Örülök hogy van egy nagymamája aki mindig gondol rá!!! Mert sok gyermek még 1 cukrot, nem sok de annyit nem kap a nagyszüleitől!Te pedig felnőtt ember létedre 3 gyerekkel ,ha valami nem tetszik nem tudod el mondani a véleményed? Talán előre kellett volna szólni nem utolsó percen,pláne ha a nagyi már jó pár hete meg vette a játékot a gyerekeknek ,biztos nem fogja ott tartani magánál! A nagymamák ilyenek ,az én lányom nem kap itthon csokit max egy pici kockát,de ha el megyünk anyukamhoz ott meg kezdodik az édesség fürdő ,és tudod mit nem zavar ,ez egy nagymama dolga , jól elkényeztetni az unokákat!De mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja. ..
2018. dec. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
79%
miért lenne gáz ?
2018. dec. 6. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
37%
Azért mert nincsenek tekintettel a szülőkre..
2018. dec. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
73%

Én simán összecsapnám a kezem, amikor meglátom, hogy "nahát! ez a Mikulás milyen már! Hát ennyire jók voltatok?"

Az, hogy mamával a háttérben milyen meccsek mennek, nem tartozik a gyerekre.

Én is tudom, hogy anyósom megint túlzásba fog esni. Egy raklap édesség, játék, ruha, mindensz.r. Miközben megmondtuk, hogy a Miki olyan cuccot hoz, ami befér a cipőjébe. Kért ő telefont, robotot, mindent a Mikulástól is, reggel mégis kitörő örömmel fogadta a bakancsába szórt csokit (meg is reggelizett, nyilván örül a tanítónéni a felpörgött gyereknek), és apró ajándékot -mert az is van, de csak ami belefér. Idén pl zseblámpa (régi tönkrement) és Mikádó.

ja, 8 éves, és a hite bár nem töretlen (már nekem szegezte úgy két hete, hogy valljam be, hogy én vagyok a Mikulás, de hogy őszinte legyek, fogalmam sincs, miről beszélt :D), de azért még van :)

2018. dec. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
75%

Pár év múlva már te fogod kérni, hogy ne csomagot vegyenek.

A fiam 9 éves, a lányom 2, úton a 3. baba. Már tavaly is a fiam keresztszüleitől könyvet kaptak, idén pulcsit, de anyósom is beletesz egy zoknit, atlétát, fiúnak boxer gatyót (amiknek nagyon örül). Én örülök, ha nem egy halom édességgel van tele a csomag, mert a fiam kb. a negyedét sem eszi meg, a lányom meg kb. a felét. :D

Nálunk akik ajándékoztak Mikulásra:

- városi Mikulás, a kicsikhez házhoz jön, a nagyok az oviba-suliba kapják meg

- Dédimama

- céges Mikulás 2x (férjem és én is kapunk)

- a férjem szülei

- anyukám

- fiam keresztszülei (mindkét gyereknek vesznek)

- lányom keresztszülei (mindkét gyereknek vesznek)

- tesómék

- és mi is készítünk (de én is teszek bele apró ajándékot, a lányom egy muffin babát kapott, a fiam meg egy dínó tojást)

Ez 9-10 csomag fejenként, én örülök, ha ez nem mind édesség...

A fiam 9 évesen még mindig hisz a Mikulásban (még úgy is, hogy a férjemmel egy csokigyárban dolgozunk, ahol a csokimikulások, csokinyuszik készülnek és ezt tudja). Nem gondolkodik el rajta, hogy pl. déditől miért kapta már meg a múlthét végén, vagy hogy anyukámtól miért csak pénteken fogja. Mindennek örül.

A gyerekek előtt ne mutassátok, hogy neked nem tetszik a játék. Meccseljétek ezt le a gyerekek nélkül, hogy legközelebb tartsák tiszteletben a kéréseteket. De tényleg felesleges ebből vitát generálni, lazíts kicsit. :)

2018. dec. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
69%

Mit kell ezen hisztizni?

Most komolyan... Te vagy a gyerek vagy mi?!

2018. dec. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
18%

Es amugy mit szeret jobban, a jatekot vagy edesseget? Mert az sem mindegy...

Szerintem idealisabb, ha van benne jatek es edesseg is. Most nem azert de egy kisautot, ponit, kiskonyvet meg 1-1 tabla csokit siman meg lehet uszni parezer ftbol.

Mi amugy gyumolcsot is kaptunk annak idejen.

Amugy en mar csak azert sem csak edesseget rakok bele, mert akkor nincs meglepetes. Hisz tudja h edesseget kap minden evben (amit feltetelezem amugyis megkap).

2018. dec. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
80%
Ha meg egy tonna édességet hozna ott is a Mikulás, akkor amiatt nyavalyognál? Nem ők a gázak, hanem te, hogy ilyen miatt kiakadsz. Inkább örülni kéne, hogy vannak nagyszülők, nekik az a dolguk, hogy kényeztessék az unokákat. Gondolom nem több százezer forintos ajándékokat vettek, akkor meg nem mindegy? A gyerekek biztos értékelni fogják, anno én is boldog voltam, ha új játékot kaptam, pedig elhiheted, nem voltam elkényeztetve.
2018. dec. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!