Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezt hogy oldanátok meg? Fiam...

Ezt hogy oldanátok meg? Fiam azt hiszi rossz volt ezért nem hozott neki játékot a Mikulás.

Figyelt kérdés
Fiam 4 éves kiscsoportos idén volt az első közösségi mikulásunk. Csak édességet és nasit kapott. Úgy gondoltuk ez így jó lesz, annyi mindent kért a mikulastól és a jézuskától majd karácsonykor megkapja. Reméltük ez nem lesz téma az oviban de a nevelő mindenki előtt mindenkit végig kérdezett mit hozott a mikulás. Szinte mindenhol legot, tabletet játékokat. Fiam azóta bánatos, játszani sem mer, nehogy rossz legyen és karácsonykor se kapjon semmit. Úgy fogta fel az egészet, hogy rossz volt és ő rossz gyerek. Férjem venni akar játékot legot és dínókat. Elrejtve egy ablakban hogy ott meg de nézte. De így elvárja a játékot máskor is. Mit csinálnátok ebben a helyzetben?
2018. dec. 7. 22:27
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk mikulásra sosincs ajándék. Édesség, gyümölcs, könyv/színező.

Megmondanám neki, hogy a Jézuska és a Mikulás úgy beszélték meg, hogy a Mikulás ezt hozza, a Jézuska meg a neki írt levélből kiválasztja mit hoz (ha sok mindent kért.) És nem érdekel, hogy ki kap tabletet meg ki nem. Az ovónőt meg nem minősítem..

2018. dec. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
37%

Nálunk Anyu sose tolta ezt a hazudozást. Oviban egyszer összeveszett velem egy kislány, mert azt mondtam, hogy a karácsonyi ajándékot a szülők veszik.


Amúgy is fura Mikulásra tárgyakat venni, nálunk apróság volt csak édesség kategóriában is.


Szent Miklós püspökről kapta a nevet az ünnep, aki szegény gyerekeknek adott ajándékot. Az egész mostani interpretációja szörnyű szerintem.


Ez a jó-rossz gyerek része meg érzelmi bántalmazás.


Ha nem akarod kiábrandítani még, én vmi olyasmit mondanék, hogy a Mikulás tudja, hogy egyrészt mindene megvan, másrészt belenézett már a karácsonyi ajándékai közé, és úgY látta, nagyon szépek. Ha kell, elvinném boltba, hogy válasszon vmi apróságot.

2018. dec. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
83%
Vagy! Írj neki egy levelet a Mikulás nevében azzal, hogy hallotta, hogy szomorú, hogy nincs semmi baj a viselkedésevel, csak a Jézuska már összeszedett neki mindent karira, de most elkért tőle egY kis előleget, hogy ne legyen szomorú és így megkaphatná a dinót vagy mit.
2018. dec. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
44%

Pont ezért ellenzem ezt a baromságot, hogy higgyen a mikulásban, jézuskában, húsvéti nyúlban, stb.

Most ez így jó?

Nálunk sose volt titok, hogy mi vesszük, és azt mikulásra kapja. Ugyanúgy titokban tesszük be a cipőbe este, reggel izgatottan keresik, tehát a hagyomány számomra értékes részét tovább adjuk.

De nem vetítünk mikulásrol. Se.

Úgyhogy mi ezt úgy rendeztük le, hogy náluk úgy szokás, nálunk meg így. Mi csokit szoktunk adni meg egy kis apróságot, pl. színes ceruza.

2018. dec. 8. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
84%
sehogy ,nálatok,ez van másnál más nálunk soha az évek alatt nem volt csokin kivül más cipőben.senki nem panaszkodott ezért örültek neki.
2018. dec. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem a legnagyobb baj, hogy a gyerek azt hiszi, hogy rossz! Ez azért van mert ti ezt hitettetétek el vele, hogy ö rossz. Vagy is nem a tetteit bíráljátok, hanem a gyereket.

Gondold végig mi a külömbség: munkahelyeden elrontasz valamit erre a fönököd: De nagy hülye maga Julika VAGY De nagy hülyeséget csinált maga Julika.

Azért mert a gyerek valami rosszaságot csinál még nem rossz. Azért mert elront valamit még nem rossz.

Ès honnan gondolja, hogy a télapó rossz gyerekeknek nem hoz semmit? Nálunk minden gyereknek hoz valamit, akár hogy is viselkedtek.


Nekünk a jövedelmünk igen magas, a gyerekek karácsonyra nagyon nagy értékü ajándékokat kapnak, de télapóra soha nem akpnak játékot, a legnagyobb ajándék egy kifestö volt régebben, de most még az sem.

2018. dec. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
23%
Mar az elozo kerdesednel szoltunk, hogy vegyel neki jatekot is. De remelem legalabb a nagyszulok vettek neki.
2018. dec. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
54%
Én elmagyaráznám neki, hogy miért hülyeség ennyi idősen tabletet adni. És hogy nem szabad másokra irigykedni mert csak a saját életét keseríti meg. Örüljön annak amilye van. Semmiképp sem kompenzálnám.
2018. dec. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
78%

Egy mesében látta a gyerekem, hogy a karácsonyfa alá teszi a Télapó az ajándékokat. Azóta oda várja. Szóval nálunk külön nincs télapó csak karácsonykor.

Vannak kis adventi naptárak és ott minden nap van 1 csoki vagy meglepi.

Én is láttam az ismerős anyukák posztját, ahol annyi ajándék volt a csizmákban, amennyit én karácsonyra sem vettem.

Nálunk ez az időszak a készülődésről, kirándulásról, adventi vásárról, sütögetésről szól. Úgyis minden játékjuk megvan, a karácsony csak ráadás. 😊 Egyszer sem panaszkodott vagy jött haza sírva.

2018. dec. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk az a szokás, hogy együtt pucoljuk ki a csizmát előző este. És kitesszuk az ablakba. Mèg kicsi, de úgy gondolom,hogy a nasi bőven elég Mikulasra.

Nálunk is a Jézuska hozza az ajándékot,amit előtte a Mikulassal megbeszélt.

Ez a gyereknek egy várakozás. Szerintem kell a hit nekik. Nem vallási értelemben,hanem a csodakban és a szeretetben kell hinnie (a Mikulás minden gyerekhez elmegy és kapnak vmi aprosagot ).

Viszont azt azért túlzásnak tartom,hogy tabletet meg okosórát meg nem tudom mit kapnak.

Felesleges.

Így sosem lesz behatarolva a gyereknek, hogy mit mikor kap.

Az lesz benne,vagy bennük, hogy mindig megkap mindent.

Rendszeresen ezt látom a szuloknel, hogy megvesznek mindent és csodák csodájára kezelhetetlenne válik a gyerek 'akarása'.

Akinek nem inge nem veszi magára.

2018. dec. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!