Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezt hogy oldanátok meg? Fiam...

Ezt hogy oldanátok meg? Fiam azt hiszi rossz volt ezért nem hozott neki játékot a Mikulás.

Figyelt kérdés
Fiam 4 éves kiscsoportos idén volt az első közösségi mikulásunk. Csak édességet és nasit kapott. Úgy gondoltuk ez így jó lesz, annyi mindent kért a mikulastól és a jézuskától majd karácsonykor megkapja. Reméltük ez nem lesz téma az oviban de a nevelő mindenki előtt mindenkit végig kérdezett mit hozott a mikulás. Szinte mindenhol legot, tabletet játékokat. Fiam azóta bánatos, játszani sem mer, nehogy rossz legyen és karácsonykor se kapjon semmit. Úgy fogta fel az egészet, hogy rossz volt és ő rossz gyerek. Férjem venni akar játékot legot és dínókat. Elrejtve egy ablakban hogy ott meg de nézte. De így elvárja a játékot máskor is. Mit csinálnátok ebben a helyzetben?
2018. dec. 7. 22:27
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
97%

Az óvónőnek az a dolga, hogy toppítsa, ne pedig kiélezze az ilyen helyzeteket.

Nekem ettől függetlenül kicsit hihetetlen a sztori. Itt nagy értékű dolgokat soroltál fel, de a gyerekeknek még nem az az érték, ami drága. Teljesen más az értékrendjük. A csoportunkban a gyerekek azt a kisfiút irigylik, aki minden héten bevisz egy dínót, kisautót vagy könyvet. Ők még nem látják át, hogy szegénynek otthon nem is nagyon van több. A látható dolgoknak hisznek, ez sokszor nem is baj, mert ennyi idősen olyan fantáziájuk van, hogy ihaj..

Ha ennyire megérintette, akkor szerintem túl volt tolva ez a jó gyerek-rossz gyerek dolog.

Ő vágyik egyébként tabletre? Ha igen, akkor ismeri. Mondhatod, hogy ő így is tud tabletezni, azért nem azt hozott a mikulás. A másik gyerek pedig eddig nem tudott egyáltalán.

Az én fiam is szokott a csomag mellé ajándékot kapni, de nálunk ez a szokás, senki más kedvéért nem változtatnék rajta. Fix hagyományok mint pl este vagy reggel jön a télapó, karácsonyfát együtt vagy titokban díszítjük, ajándék reggel vagy este... ezek mind olyan dolgok, amiért felnőtt emberek is képesek összeveszni feleslegesen. Nem lehet mimdig mindenben a másik után menni.

2018. dec. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
73%

Mért és ki pontoz le mindenkit, bármit mond (ellentétes véleményekef is)? Minden hozzászóló, én is, átéreztük a kisgyerek szomorúságàt, és segítő szàndékkal szóltunk hozzá.

Még ha vmi olyat is, amit a másik masként gondol.

2018. dec. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
64%

Nyilván nem kell tablet meg sok tízezer forintos lego Mikulásra...de csak ez a két megoldás létezik, a két véglet: csak nasi és semmi (még egy jelképes) ajándék sem vagy elhalmozzuk mindennel Mikulás alkalmából???

A szülők egy része miért nem ismeri az aranyközéputat?

Nem kell túltolni, viszont az sem követendő, hogy egyesek mát csak azétt is az árral szemben eveznek.

Ilyen esetekben mérlegelni kell: milyen összetételű közösség. Az én gyerekeim egy rózsadomvi oviba járnak. Nem szoktuk elhalmozni Őket, de amúgy sem csak ünnepnapokon kapnak ajándékot. Az Ő csoportjaikban is van nagyon gazdag Mikulás. Mi sem szűkölködünk, sőt, de nem a legdrágább ajándékot hozta a Mikulás...viszont nem csak nasit hozott, főleg azért, mert a férjemmel ellenezzük az esztelen édességevést.

Meg tudtuk oldani a kérdést úgy, hogy a két gyereknek együtt összesen 5 ezerért vettünk játékot. A pici kislányom plüssmániás, Ő kapott egy 2500 forintos nagy plüsst, a fiam pedig szintén kábé ennyiért egy transformert.

Szerintem nem szaladt el velünk a ló, főleg úgy, hogy a nagyszülők Mikulása pedig csak (limitált mennyiségben) nasit hozott.

És így ez is volt, az is volt, nem haltunk bele az 5 ezer forintba, de (ha bárki megkérdezte, bár nem volt ilyen) Ők is tudtak mesélni.

Nem értem a szülőket. Nem azért vállal gyereket, hogy boldoggá tegye? Ehhez nem kell Mikulás alkalmából lehozni neki a csillagokat, de ha a gyerek annyira vágyik ajándékra, hogy lehet megtenni, hogy a szülő elengedi a füle mellett.

Kérdező, a gyereked nagyon örült volna egy ezer forintos kisautóbak vagy egy pepcos 1500 forintos transformernek is szerintem.

Hibáztál, hogy tojtál a fejedre. Én a helyedben hátralépnék, és engedném, hogy a férjem helyrehozza a dolgot főleg úgy, hogy látod a gyerekemen a zavart, a csalódottságot.

Persze, nem kell most egyszerre legot, dinót meg még 3 másik féle ajándékot venni, de a férjed jól érzi.

Sajnálatos, hogy számodra ez anyaként nem volt világos.

2018. dec. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
65%

Előző, van igazságod.

De nagyon nehéz, mert az egyik oldalról ott vannak az ember elvei és elképzelései, a másik oldalról meg a közösségi nyomás.

Ha valaminek a helytelenségéről meg vagyok győződve, azt nem fogom tenni, akármit mondanak mások.

Én a karácsonyi ajándéklistával és a drága ajándékhalmokkal sem értek egyet, nálunk ez sosem volt divat, meg az ajándékok megrendelese sem. És azt meg végképp károsnak tartom, hogy mindenféle rokonok, nagyszülők még további, totál felesleges tárgyakkal látják el a gyereket és a hiúságát, élvhajhászást, a birtoklásban és az önzése kiszolgálásában való örömetlelést tanítják egy ennyire szent és mélyrétegű ünnepen (mondom ezt nem vallasos emberként). Arról nem is beszélve, hogy a játékok egy része milyen környezetszennyező anyagokból készül és rabszolgamunkások gyártják őket.

A gyereket boldoggá tevése meg nem egyenlő a pillanatnyi igényeinek kiszolgálásától. Hosszú távon akkor lesz boldog, ha bizonyos mértékben le tud ezekről mondani.

Ettől függetlenül a kérdező szerintem nem szándékosan csinálta így és legközelebbre tanul belőle.

2018. dec. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Ui.: még annyi, hogy amit írtál a plüss meg a nemtudommiaz, ebben az árban, az teljesen jó, én is veszek csomószor meglepi a kutyusunknak, szóval nem ellened szóltam.

Csak maga a problémafelvetés meg az egész történet releváns, fontos, elgondolkoztató, hogy hol van a határ.

Én pl. a most születő gyerekünknek nem voltam hajlandó új bolti ruhát venni (egy dolgot kivéve, amit nem tudtunk használtan megvenni vagy megkapni), mert luxusnak tartom az bukó, naponta ötször kakiló újszülöttre a dràga új ruhát. Nem a pénzemet sajnálom, van, és értelmes dolgokra sose bánom kiadni.

Más meg a fele kirakatot felvásárolja. Ő meg biztos máson spórol. Különbözőek vagyunk (pl valaki drága kocsit vesz és olcsón nyaral, mást nem érdekli csak guruljon, viszont külföldre akar utazni, és sajnos van, akinek egyik sem megy), de a gyereknek ezt azért majd meg kell tanulni.

2018. dec. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!