Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem jól csinàljuk?

Nem jól csinàljuk?

Figyelt kérdés
Kislányom 15 hónapos kb 2 hónapja ha valami nem tetszik neki vagy nem engedünk meg bizonyos dolgokat földhözvàgja magát sír vergődik ilyenkor ott hagyjuk tegye kimegyünk a szobából majd kb 20 MP múlva jön utánunk mintha mi se történt volna.Az elöbb olvastam hogy nem szabad ott hagyni hanem vigasztalni kell segíteni neki feldolgozni a dühöt de mikor ezt csinàltuk rosszabb lett azt írják ha ott hagyjuk akkor ő abbahagyja a Husztót de a stresszt megmarad már nem tudom mikor csinàlok jót
2018. dec. 10. 14:21
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsànat hisztit
2018. dec. 10. 14:22
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Valakinél beválik ha hiszti közbe vigasztalják, fiam konkrétan ellök, még jobban belelovallja magát, hidd el később még nagyobb hisztik jönnek dackorszakba.

Neki is az segít ha hagyom lenyugodni, se a nyugtatás,beszélgetés,kiabálás nem használ, nem tud ilyenkor racionálisan gondolkozni.

Ha lenyugodott mindig megbeszéljük mi miért volt, már kéri is hogy anya meséld el a vitánkat.

2018. dec. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%

"Racionalisan gondolkodni" nem tud egy 15 hos (de meg egy ovis se).

Nevelni kell, nem vigasztalni. Ha valamit nem szabad akkor nem szabad es kesz.

De 15 hosan maximum tereld el a figyelmet, mert ilyenkor meg ugyse ert semmit.

2018. dec. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A figyelem elterelés nem segített ha szólsz hozzá akkor jobban razendit egyedül eddig csak az segített hogy ott hagyjuk és pár mp alatt rendeződik a dolog csak most azt olvastam hogy ez nem jó mert a stresszt ott marad nem akarom hogy valami pszichés próbálja legyen később csak ezért kérdeztem köszönöm az eddigi válaszokat
2018. dec. 10. 14:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell különböztetni a hisztit a hisztitől. Van, hogy azért csinálja, mert akar valamit amit nem szabad, erre jó módszer amit csináltok, hogy figyelmen kívül hagyjátok. Ha nincs közönség, nincs műsor, ettől nem sérül. Van a másik hiszti, ami szerintem nem is igazán hiszti, amikor például már fáradt, és nem jó semmi. Akkor ki kell elégíteni a szükségletét- leteszed aludni. Jól csináljátok! Egyébként ez gyerek függő is, van aki igényli a vígasztalást. Az én fiam is szokta néha, akkor sírva jön és bújik. Akkor megvígasztalom, megbeszéljük, hogy nagyon szeretem, de attól függetlenül a nem az nem. De van amikor nem igényli, és magától megnyugszik, ha nem figyelek rá, és megy játszani.
2018. dec. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen csak mert már elveszek a sok pszicho tanács közt egyik ezt írja a másik azt én meg már azt sem tudom hogy csináljam hogy ne sérüljön a gyerek a hisziket meg tudom különböztetni a fáradtságtól pl ő is engedi a vigasztalást csak a tilos dolgok miatt borul ki😁
2018. dec. 10. 15:56
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Ami fontos, hogy a gyerekek nem akarnak semmi mást csak megértést. Most ilyen picinek is és 13 évesen is.

A megértés nem egyenlö az egyetértéssel.


Ilyen picinek nincsen még téridö érzéke, ha te elmész akkor azt jelenti, hogy örökre elmentél, azt nem fogja fel, hogy csak a másik szobában vagy.

Ö annyit ért belöle, hogy valamit akart, te azt nem értetted meg, de otthagyod egyedül a bajával.


Pl a gyerek a nagykést akarja, te mondod, hogy nem és ö elkezd ordítani. Ekkor nem az a megoldás, hogy otthagyod és had ordítson, hanem mondani, hogy nem lehet, mert az vág. Tudom fiam az szépen csillog is, de ha oda adom megvágja a kezdet. Ès ha sírsz sem fogom oda adni. PErsze kb 2-3 éves koráig ordít, de ez van, majd egyszer csak értt lesz hozzá, hogy ne ordítson.


Fiam 5 éves és többször jön haza az oviból, hogy nem volt jó neki ott. Aztán ki is deritettem miért. Mert a többi gyerek nem játszik vele, mert ö akarja mindig diktálni az iramot... Vagy is nem az elsz amit ö akar. Ugye milyen röhejes baj? De neki 5 éves fejjel az a legrosszabb ami lehetséges. Ha most kinevetem, vagy arréb megyek, és azt modnom, hogy ez nem baj, akkor ö azt veszi le, hogy a következö baját nem mondja el, mert uygsem lesz megértés. Èn megértettem a baját, és elmondtam neki, hogy a többi gyerek nem akarja azt csinálni amit ö mond, és neki kell alkalmazkodnia, hogy kell velük kijönni, mi az amit rosszul csinál. Pár hét eltelt, de most már jobb neki, örömmel jön, hogy bizony már együtt játszottak, a barátja újra akar vele játszani...

2018. dec. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor nem jól fogalmaztam először mi is elmondjuk miért nem ennek ellenére veri magát sőt már nem is figyel rànk úgy hisztizni azért arra mindig figyelünk és probàljuk elmagyaràzni mit miért nem szabad és akkor már nem tudunk mit tenni ott hagyjuk és rövid időn belül jön utánunk egyébként ha egyedül van a szobájában és megunja kijön megkeres minket pl én főzök ő épp bent van kijön rám itt van velem egy kicsit és megy tovább vagy én nézek rá többször de nem sír utánam ha kijövők tudja hogy hol talàl köszi a valaszt
2018. dec. 10. 18:58
 9/9 anonim ***** válasza:
Amikor tárgyalóképes, akkor lenne jó előszedni röviden a tényeket.
2018. dec. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!