Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A legtöbb felnőtt miért nézi...

A legtöbb felnőtt miért nézi ostobának a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Ez csak általánosítás, de én úgy vettem észre, hogy a felnőttek többsége úgy kezeli a 6-7 évesnél fiatalabb gyerekeket, mintha nem lenne eszük.

Mindent százszor a szájukba rágnak a lehető legegyszerűbb szavakkal, mintha le kéne süllyedniük a gyerekek szintjére hogy ahhoz megértessék magukat velük, és gügyögve beszélnek hozzájuk, mint valami háziállathoz. Úgy kezelik a kisgyerekeket, mintha a lélegzést és zajongást leszámítva semmire sem lennének képesek egyedül, gondolkodni sem.

Az én gyerekem most 4 éves, de én sosem kezeltem őt így. Tisztában vagyok vele, hogy attól még, mert kisgyerek, nem lesz automatikusan szellemi fogyatékos, és hogy ő is egy önálló személy, akinek mindenről megvan a saját véleménye, gondolatai. Igen, a gyerekek többsége hajlamos szétszórtnak és szeleburdinak lenni, de ez még nem változtat azon a tényen, hogy pontosan tudják, mi folyik körülöttük, és döbbenetesen jól átlátnak azokon a felnőtteken, akik megjátsszák magukat.


Miért van az, hogy a felnőttek többsége nem hajlandó tudomásul venni, hogy a gyerekek kicsik, de nem ostobák, és kezelik úgy őket, mint önálló gondolkodásra képtelen, semmit sem tudó lényeket?


2018. dec. 13. 12:31
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szoktam többször elismételni a gyereknek a mondanivalómat, amikor előre tudom, hogy nemsokára épp amiatt fog hisztizni, amit most ő maga akar.


Például délutáni bevásárláskor mindig szokott kapni egy kis dobozos almalét, amit hazafelé a babakocsiban iszik meg.

Egyik nap a boltban:


Én: Kérsz almalét? (És rutinból nyúlok érte a polcra).

Ő (majdnem 3 éves): Nem kérek!

Én: Biztos nem kérsz?

Ő: Nem kell!

Én: Jól van, de ha nem veszünk, akkor hazafelé nem lesz, csak otthon íhatsz majd. Jó?

Ő: (bólint)

(Miután mindent a kosárba raktam, még egyszer rákérdezek.)

Én: Almalé nem kell?

Ő: Nem kell!

(Fizetek, kimegyünk a boltból. Alig tolom a babakocsit 5 métert amikor...)

Ő: Almalé? (És nyújtja a kezét)

Én: Nincsen. Nem vettünk, mert azt mondtad, nem kell.

Ő: Almalét akartam inniiiioÁÁÁ VÁÁÁ VÁÁÁ...


Nyilván emiatt nem megyek vissza a boltba, így bömböl hazáig. És ezt eljátszottuk két nap egymás után.

Szóval érti amit mondok, és tud gondolkodni, mint egy felnőtt. Elhiszem majd, ha úgy is tapasztalom. Nyilván ha csak egyszer mondom el is ugyanez lett volna az eredmény. De megismétlem többször, hogy hátha, elkerülhetek egy előre borítékolható hisztit vele (de sajnos nem).

2018. dec. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!