Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel bűntethetném a nevelt...

Mivel bűntethetném a nevelt lányom?

Figyelt kérdés

Nevelt lányom nagyon csúnyán viselkedett az óvodába, betörte egy csoporttársa fejét, mert az elvette a ceruzáját.

4 hónapja vannak nálunk, előtte az anyjánál voltak aki végtelenségig elkényeztette, egy kis majom lett.

Itthon is elfogadhatatlanul viselkedett, bántotta a kistestvéreit és mondtam, hogy rendben akkor nincs karácsonyi ajándék. De a képembe röhögött, hogy úgyis kap. Amit az anyja küld neki azt oda adjuk (könyvet) aztán annyi. Egy nagyon drága legot kért tőlünk, amit így nem kap meg. A többiek kapnak tőlünk is nagyiktól stb. De ő nem. Szerintetek?

Mivel lehetne büntetni egy ilyen gyereket? Kértünk pszichológushoz időpontot, kaptunk is februárra. Nem bírjuk már egy 4 éves kis zsarnok. Utálatos nagyon, hiába próbáltunk vele kedvesek és megértőek lenni, de nem vált be. Sem a szigor. Tehetetlenek vagyunk.



2018. dec. 16. 13:57
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
64%
Az a röhej, hogy online mindent megtalál egy szál telefonnal bárki, mégse lehet rákeresni, mit várj egy X korú gyerektől és hogy viszonyulj hozzá...
2018. dec. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
46%
Gusztustalan vagy érzéketlen.Igazi mostoha.
2018. dec. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
83%

4 évesen még nem érti úgy a tettei következményeit, mint egy felnőtt. Ezért azt sem látja át, hogy egy hetekkel korábban elkövetett hibáért nem kap ajándékot. Ezzel pont az ellenkezőjét éritek el annak, amit szeretnétek.


Az anyjához kötődött, de el kellett válnia tőle. Egy felnőtt is nagyon nehezen tud feldolgozni egy ilyen elszakadást, és 4 hónapnál sokkal tovább tart. Mindegy, hogy mennyire volt jó vagy rossz anya. Őt ismerte, szerette és most gyászolja. Egyedül nagyon nehéz ezt feldolgoznia, mivel ennyi idősen fogalma sincs, hogyan vezethetné le az érzéseit helyesen.


Mellette valószínűleg tesztel is titeket. Anya eltűnt, de rátok vajon számíthat? Szeretni fogjátok akkor is, ha rossz? Ezeket nem tudatosan csinálja. Ha fájdalmat is akar okozni, azt nem miattatok teszi, hanem mert a saját fájdalmával nem tud megküzdeni.


Azt kéne mutatnotok felé, hogy biztonságban van és számíthat rátok. Mindegy hogy viselkedik, ti szeretitek. Ez nem azt jelenti, hogy mindent meg kell neki engedni. Kellenek a szabályok és a következetesség, de az ő szintjén. Ha a tett után hetek telnek el a büntetésig, azt úgysem fogja megérteni.

Azt fogja látni, hogy a testvérei szép ajándékokat kapnak, mert ők jók. Ő viszont rossz és kevésbé szeretitek. Ettől még bizonytalanabb lesz, és még több fájdalmat kell majd levezetnie. Nem jogos büntetésnek, hanem elutasításnak fogja fel. Ha azt látja, hogy a terhetekre van és nem szeretitek, csak romlani fog a viselkedése.


Elhiszem, hogy neked is nehéz egy ennyire neveletlen kisgyerekkel, de ne felejtsd el, hogy ő ugyanolyan gyerek, mint a testvérei. Nem tehet arról, amit átélt. Arról sem, hogy az anyja elkényeztette és nem tanította meg neki a szabályokat. Ő is szenved ettől a helyzettől, de ő nem fog tudni magától változtatni.


Pszichológushoz vinni jó ötlet, de addig próbáljátok meg nem rontani tovább a helyzetet. A szabályok legyenek egyértelműek és igazságosak. Ha büntetni kell, egyszerű, belátható büntetést kapjon. Semmiképp ne mutassátok felé, hogy rossz, hogy utáljátok, vagy hogy rá más szabályok vonatkoznak, mint a testvéreire. Kitartást kívánok nektek! Idővel meg fogja hálálni a türelmet.

2018. dec. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
70%
Mi történt az édesanyjával? Miért került hirtelen hozzátok?
2018. dec. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem, ezzel csak rontasz a helyzeten. Ha nem fake a történeted, akkor nagyon kegyetlen vagy. A büntetés kijárna a helytelen viselkedés miatt, de nem az ajándék megvonása. Szabályokra és törődésre van szüksége, nem ilyen minősíthetetlen húzásokra.
2018. dec. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
74%
Azokkal értek egyet, akik azt mondják, hogy egy négyéves egy távolabbi jövőben bekövetkező büntetést nem fog fel, csak úgy fogja értelmezni, hogy őt kevésbé szeretitek. Az agresszív tetteinek legyenek azonnali következményei. KÖVETKEZMÉNYEI és ne büntetés. A következmény mindig legyen összefüggésben azzal, amit tett. Az ő szintjén el kell magyarázni neki, hogy miért történik úgy minden, ahogy. Pl. nem rámolja el a játékait, akkor a játékok bekerülnek egy nagy fekete zsákba és egy időre eltűnnek. Folyton a közelében kell lenni, és a fizikai agressziót lehetőleg megelőzni. Elkapni a kezét, ha ütésre emeli. De visszaütni nem szabad, nem agresszióval kell válaszolni. Egyébként pedig csak az segíthet, ha ebben a nehéz helyzetében, amiben most van, nagyon sokat beszélgettek vele, meséltek neki. Legyenek esetleg célzatos mesék is, pl. az agresszív szereplő végül nem játszhat a többiekkel, kimarad a jó programokból, de amikor változtat a viselkedésén, akkor elhívják játszani, jól érzi magát, stb. A karácsonnyal kapcsolatos kérdésetekre pedig: kapjon ajándékot tőletek is, mondjátok meg neki, hogy azért kap, mert szeretitek és bíztok benne, hogy a jövőben ő is kedvesebb lesz másokkal, viszont azt sürgősen le kell állítani, hogy úgymond karácsonyra ajándékot rendeljen, hogy neki ez kell meg az kell. Karácsonyra mindenki meglepetést kap, pont.
2018. dec. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Meg átgondoljuk...

Az anyja külföldre ment.

2018. dec. 16. 21:36
 18/33 anonim ***** válasza:
93%
Nekem van egy nevelt fiam. Már 18 éves. Tudom, hogy nagyon nehéz. Mellette van 4 kisebb, vér szerinti gyerekem. A legkisebb 2 éves. Sok problémával került hozzánk a nagy. De ha gond volt vele, először mindig átgondoltam, hogy milyen lenne, ha valamiért én nem lehetnék a gyerekeim mellett. Vajon az én gyerekeim mennyire tudnák elfogadni a másik anyukát? Lázadnának-e ellene? Mondanák-e neki, hogy hagyj békén, nem vagy az anyám, ne szólj bele... Tudom, hogy nehéz sajátodként szeretni másnak a gyerekét, de a gyereknek sokkal nehezebb. Ő még nem úgy gondolkozik, nem érti, hogy mi miért történik körülötte. Nem tudja, hogy a tetteinek milyen következménye van. A legfontosabb szerintem, hogy nagyon szeressétek. Ha rosszul viselkedik, akkor is.
2018. dec. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
44%

Kérlek mondd, hogy te úgy vagy a nevelő anyja, hogy az apjával lefekszel éppen, nem pedig intézmény által került hozzád... Mert akkor nagyobb bajok vannak a magyar rendszerben, mint gondoltam.



Az anyja elcseszte a nevelést, oké. De ne a gyereket szivasd már emiatt! Így is elég nehéz lehet neki, hogy hirtelen nálatok van, új környezetben, más (és jóval szigorúbb) szabályok között. Ez mindenkit megviselne, nemhogy egy négyévest. Neked egy fabábu kéne, nem gyerek.

2018. dec. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
61%
Komolyan azzal büntetnél egy négy évest, hogy nem kap ajándékot? Te tényleg gonosz mostoha vagy.. gondolom a saját gyerekeid tökéletesek. Apuka is szégyellheti magát!
2018. dec. 17. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!