Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sértődésre adhat okot ez az...

Sértődésre adhat okot ez az ajándék?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm 5 éves kislányának adnék ruhát ajándékba karácsonyra(és játékot is persze). Szoktunk együtt nyaralni, olyankor látom, hogy a kislány mindig az anyját figyeli, hogy ő mit szól a hajcsathoz/hajpánthoz, szoknyához, és csak aztán mond nemet a kérdésre, hogy szeretné e ezeket ő is felvenni.


Nagyon rövid haja van, csak nadrágjai, abból is inkább melegítő(utcára is). Az anyja szerint fiús lány volt mindig is, meg ő sem szokott szépítkezni, szóval a lánya szerinte nem lányos(ellenben a körmét festi magának és a gyereknek is).


Szerintem ez marhaság, láttam a gyereken, hogy érdekelné, ha az anyja is megdicsérné, hogy xy dolog jól áll neki és milyen helyes gyerek benne. Szóval gondoltam adnék egy ilyen szoknyás visszafogott zarás sötétkék ruhát, nem tüllszoknyával, meg mi sem vagyunk rózsaszín meg csillivillipártiak, szóval egy szebb darabot, hátha úgy ráébredne az anya, hogy a gyerekének igénye van ilyesmire.


Viszont megint együtt szilveszterezünk és nem szeretnék sértődést emiatt, legközelebb pedig augusztus lesz, mire okom lesz újra ajándékozni.


Amúgy a gyerek sokkal lányosabb, mint az anyja gondolja, csendes, szelíd, babusgatja a játékokat, meséket hallgat, szorongó típus, amíg az én gyerekem birkózik, épít, szerel(szoknyában és nadrágban egyaránt) és irányító típus.


Szerintem azt kell felvennie a gyereknek, amit szeretne, de zavar, hogy elnyomja a lánya ezt az oldalát azzal, hogy negatívan nyilatkozik ezekről a dolgokról. Nálunk sem kell semmit felvenni, csak lehetőség van rá, ha szeretné a gyerek. (én nem hordok szoknyát, ékszereket, évente talán 2x, ha szórakozni megyek.)


Mit gondoltok, "szóljak bele" az ajándékkal a gyerek érdekében?


2018. dec. 20. 10:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem ne szólj bele. A te lányod is biztos szívesen hordana rózsaszín meg csillivilli ruhákat, mégsem azt veszel neki.
2018. dec. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Udvariatlan ajándék. Attól, hogy te valamit másképp gondolsz még nem lesz igazad.
2018. dec. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
13%
Van fiad? Mert akkor Isten óvja a leendő menyedet!
2018. dec. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Van flitteres, tüllös meg neonpink ruhája is gigantikus rózsaszín plüss csillámunikornissal a lányomnak, úgy értettem, hogy nem szélsőséget szeretnék rásózni, mert mi sem egy irányba hajlunk csak, a gyerek választhat mindig nálunk, hanem egy diszkrét, nem túl lányos darabot ajándékoznék.


Lehet, hogy nem is a ruhája zavar a lánynak, hanem hogy nem mondja neki a barátnőm, hogy szép, hogy csinos, hogy ez meg az jól áll neki, így a gyerek kimarad az érzésből, mint annak idején én, nem véletlen szorong annyira szegény, hogy nem szól a legtöbb emberhez.


Igazatok van, udvariatlan ajándék, helyette inkább többet dicsérem a gyereket, mikor nyaralunk, önbizalmat és szépséget nem csak csinossággal lehet építeni, bár többen dicsérnék, ha másoknak is elnyerné a szívét a megjelenése.

2018. dec. 20. 11:15
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem ne vegyél ilyet.

Mert ha tudatosan nem engedi az anya, akkor vagy rád sértődik meg, és téged fog utálni emiatt, vagy a gyereknek megtiltja, hogy felvegye, és akkor a gyerek lesz nagyon csalódott.


Inkább beszélgess vele erről, de ennyire direktbe ne avatkozz bele az életükbe.

2018. dec. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk ugyan ez volt. A hugomnak mikor lánya született, már kijelentette születéskor, hogy csak rózsaszínt ne. Ha valaki még is azt mert ajándékozni akkor egyszerüen nem adta a gyerekre vagy elrakta ...


Aztán amikor nagyobb lett, és a gyerek barátnötöl vagy oviban látta, esetleg egy kapott dolgot felakart volna venni, akkor hugom gúnyosan kinevette. Ha pirosat, vagy kéket kapott, aott meg újjongott, hogy milyen szép, milyen jól áll a gyereknek. Szoknya egyébként szóba sem jöhetett.


Èn is rengetegszer próbáltam a gyereknek csinos szoknyát, vagy valami tényleg lányosabb cuccot venni, de igazából kinevetés volt a vége, vagy leszólás, hogy "te nem is vagy lányos, miért vetted fel?"


Amiért azt gondolom, hogy ez abszolút a szülök bemagyarázása volt, az az volt, hogy nekem is ennyi idös lányaim vannak, és nyaranta az unokahugom nálunk nyaralt 1-3 hetet is , és a végére mindig a legcsajosabb cuccokat húzta fel, a végén mert barbizni, vagy mßas csajos cuccot felvenni.


Szerintem hagyad, majd ha tini lesz a gyerek akkor esetleg kérdezz a gyereknél rá, de most teljesen felesleges.

2018. dec. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 piroska és a farkas ***** válasza:
96%
Azért ezt annyira nem értem...komolyan, mégis mi baja lehet egy kislànynak attól, ha fodros, tüllös, csillogós ruhàkat IS hord? Mitől félnek azok az anyàk akik előre eldöntik EGY MÀSIK emberről, hogy ő milyen? Sosem értettem ezeket a görcsöket. Egy ruha legyen hordható, ízléses, jó minőségű, időjàràsnak megfelelő, de hogy ezeken túl zebra csíkos vagy csillàmpónis, azt hadd döntse màr el a gyerek, igen, a kisgyerek is, a vàlasztàs ilyen mértékű szabadsàgàt megadni szerintem nagyon fontos. Mert amit vàlaszt, azzal önmagàt fejezi ki. Ő önmagàt. És nem az anyja.
2018. dec. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem beszélj erről a barátnőddel, de úgy hogy a kislány ne hallja. De csak nagyon finoman, nehogy a barátnőd azt gondolja h ki akarod oktatni.

Én a helyedben megemlíteném neki, hogy úgy látod hogy a kislányának tetszenének a szoknyás ruhák, és szeretnél neki venni mert az egyik üzletben láttál egy szépet.

Aztán erre meglátjuk mit reagál. Ha azt mondja hogy ne mert úgyse állna jól a lányának, akkor még megpróbálhatod kicsit meggyőzni de nagyon erőltetni nem érdemes.

Az a baj hogy aki így neveli a gyerekét annak nem lesz önbizalma felnőtt korára, és még visszíhúzódóbb lesz.

2018. dec. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%
Érdekes sztori. Ha nekem ilyen véleményem lenne valakiről (nem ismeri a saját gyerekét, nem foglalkozik az igényeivel, szándékosan rombolja az önbizalmát), akkor nem lenne a barátom. Nem véletlenül mondják, hogy madarat tolláról...
2018. dec. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
22%
Semmiben nem látom másnak azt, ahogy te nyomod rá a véleményed a gyerekre, mint ahogy az anyja teszi. Csak más az ízlésed. Ennyi a különbség. A gyereknek egyik esetben sincs valasztása. Csak elvárásaitok vannak.
2018. dec. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!