Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sértődésre adhat okot ez az...

Sértődésre adhat okot ez az ajándék?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm 5 éves kislányának adnék ruhát ajándékba karácsonyra(és játékot is persze). Szoktunk együtt nyaralni, olyankor látom, hogy a kislány mindig az anyját figyeli, hogy ő mit szól a hajcsathoz/hajpánthoz, szoknyához, és csak aztán mond nemet a kérdésre, hogy szeretné e ezeket ő is felvenni.


Nagyon rövid haja van, csak nadrágjai, abból is inkább melegítő(utcára is). Az anyja szerint fiús lány volt mindig is, meg ő sem szokott szépítkezni, szóval a lánya szerinte nem lányos(ellenben a körmét festi magának és a gyereknek is).


Szerintem ez marhaság, láttam a gyereken, hogy érdekelné, ha az anyja is megdicsérné, hogy xy dolog jól áll neki és milyen helyes gyerek benne. Szóval gondoltam adnék egy ilyen szoknyás visszafogott zarás sötétkék ruhát, nem tüllszoknyával, meg mi sem vagyunk rózsaszín meg csillivillipártiak, szóval egy szebb darabot, hátha úgy ráébredne az anya, hogy a gyerekének igénye van ilyesmire.


Viszont megint együtt szilveszterezünk és nem szeretnék sértődést emiatt, legközelebb pedig augusztus lesz, mire okom lesz újra ajándékozni.


Amúgy a gyerek sokkal lányosabb, mint az anyja gondolja, csendes, szelíd, babusgatja a játékokat, meséket hallgat, szorongó típus, amíg az én gyerekem birkózik, épít, szerel(szoknyában és nadrágban egyaránt) és irányító típus.


Szerintem azt kell felvennie a gyereknek, amit szeretne, de zavar, hogy elnyomja a lánya ezt az oldalát azzal, hogy negatívan nyilatkozik ezekről a dolgokról. Nálunk sem kell semmit felvenni, csak lehetőség van rá, ha szeretné a gyerek. (én nem hordok szoknyát, ékszereket, évente talán 2x, ha szórakozni megyek.)


Mit gondoltok, "szóljak bele" az ajándékkal a gyerek érdekében?


2018. dec. 20. 10:40
1 2
 11/14 piroska és a farkas ***** válasza:
92%
De, lenne vàlasztàsa a kislànynak. Ha kapna legalàbb 1 db szoknyàt, rögtön eldönthetné, hogy ő lànyosan vagy fiúsan szeretne - e öltözni. Most nem dönthet, mert az anyukàja eldöntötte, hogy fiús, és nincs EGYETLEN ruhadarabja sem, amivel A KISLÁNY kifejezhetné,hogy nem az.
2018. dec. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
20%
Egy lány soha nem a szoknyától lány. Persze, aki olyan felszínes, ahogy az a kérdező esetében is látszik, nyilvánvalóan fontos, hogy mit vesz fel, mert a személyisége része, hogy úgy legyen öltözve, különben kevesebbnek érzi magát. Lehet, hogy furcsa belegondolni, de nem biztos, hogy mindenkinek annyira fontosak a külsőségek, mint nektek.
2018. dec. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 piroska és a farkas ***** válasza:
78%
Ha a kislàny anyjànak nem lennének fontosak a külsőségek, akkor nem félnek a rózsaszíntől. Annyit mondana, hogy " Hàt Kiscsillagom, a ciklàmen tetszik? Felőlem, vegyük azt, hisz ez csak egy ruha". De nem.
2018. dec. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 piroska és a farkas ***** válasza:
74%
Nem félne
2018. dec. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!