Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsikérdés. Ha otthonról...

Bölcsikérdés. Ha otthonról dolgoznátok, lenne segítségetek, vinnétek bölcsibe a gyereketeket? Jót tesz neki a közösség?

Figyelt kérdés

A lányunk májusban lesz 1 éves, szeptembertől szeretnénk bölcsiba adni, heti 2-3 nap. Viszont bizonytalan vagyok, hiszen még olyan picike... Közben ott van az, hogy szerencsére több kisgyereket ismerne onnan, a bölcsi szervez programokat is (pl balett, úszás, lovaglás, stb) és őszinte leszek, nem az a típusú anyuka vagyok, aki a játszótéren boldogan csacsog a többi szülővel, vagy ringatóra járnánk hetente. Félreértés ne essék, foglalkozom a lányommal, és sokat vagyunk társaságban is, de attól kivagyok, amikor elmegyünk egy olyan társaságba, ahol ismeretlen anyukák vannak, és azonnal megrohamoznak a kéretlen tanácsokkal, rosszabb esetben beszólásokkal...

Van segítségem (családon belüli és fizetett is), de mégis azt érzem, hogy jót tenne neki, ha nem csak az itthoni környezetben lenne, nem mindig velünk.


Vagy még ne gondolkozzunk ennyire előre, és térjünk vissza erre május-június környékén?


2019. jan. 18. 21:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
Én nem vittem. Itthonról dolgozom kötetlen munkaidővel, a férjemmel meg tudtuk oldani, hogy felváltva dolgozzunk és legyünk a gyerekkel, illetve sokat melóztam alvásidőben, meg néha volt egy kis segítség a családtól is. Én a bölcsit szükséges rossznak tartom a legtöbb esetben, bár láttam már olyan gyereket, akinek tényleg igénye volt rá, és jót tett neki. Az enyém nem ilyen volt, úgyhogy semmiképp nem akartam.
2019. jan. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

13 hónapos korától dolgozom,de csak 2 évesen adtam bölcsibe. A nagyobb gyerekeimet is csak két év pár hónap után.

Szerintem vízválasztó hogy tudjon beszélni.

Gondolom magán bölcsi lenne, a heti 2-3 nap szerintem pont kizökkenti őket. Mármint hogy egyik nap igen másik nap nem...

De gyerek függő is ez az egész.

Te látod,mik a lehetőségek, és ki hogy viseli a változást.

2019. jan. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerek mellett nem tudtam hatékony munkát végezni, de ha valahogy meg tudod oldani, akkor még nem vinném. Mondjuk nem tudom elképzelni, hogy egy 1 éves gyereket balettozni, úszni, lovagolni visznek a szülő nélkül.
2019. jan. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Coffelia ***** válasza:

Ez a munkatevékenység jellegétől is függ. Az én munkámat például nem lehet a gyerek jelenlétében végezni, mert a nullával egyenlő a hatásfoka, ha nem tudok minimum másfél órára megszakítás nélkül belemélyedni. Ilyen meg egy otthon lévő gyerek mellett nincs. Az is igaz, hogy nem is kellett egyik napról a másikra több órás munkákat vállalnom.

Mi 15 hónapos korában fogadtunk a családin kívül fizetett segítséget, a hivatásos bébiszitter, akkoriban pedig még csak dúlának készülő barátnőmet. Fantasztikus volt, de ehhez kellett a fiam természete, akinek a kapcsolatteremtés és a nyíltság a születése óta a lételeme. 19 hónaposan kezdtük egy minibölcsi beszoktatós játszócsoportjába vinni, másfél hónapig jártunk heti egy közös játszásra, és csak utána kezdtünk kijönni 10 percre, majd 1-2 órára. 2 éves 2 hónapos koráig heti egy fix napot töltött benn, utána heti 2 fix napot, mindig 9-3-ig.

Kevés ilyen lehetőség van, de érdemes keresni, akár egy jó családi napközi is beválhat. Nekünk nagyon bejött, egészségesebbnek is tartom a fokozatos nyitást a közösség felé, mint azt, hogy a szimbiózisból egyszer csak 5 nap külön... ez még egy óvodásnál is riasztó szeparáció. Az én gyerekem elképesztő módon élvezi, szerintem ez egy ragyogó középutas alternatíva a megszokottakhoz képest. A gondozónénivel gyakran beszélünk is róla, hogy sokkal több kellene ilyenből, mert sokkal jobban figyelembe lehet vele venni a gyerekek szeparációra alkalmas érettségi szakaszait.

2019. jan. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nyilván ezek a programok később játszanának, nem azonnal szeptembertől. :)


Igen amúgy, magánbölcsi lenne, és amiért szimpatikus, hogy van ovi része is, tehát reményeim szerint oda is könnyebben szokna majd be.

2019. jan. 18. 22:01
 6/18 anonim ***** válasza:
69%

Ha úgy érzed, hogy jót tenne ha beadnád 2-3 napra, akkor tedd. A rossz indulatúakkal meg ne foglalkozz. Én hiszek az anyai megérzésekben, tehát ha úgy érzed, hogy jó lenne, akkor érdemes lehet kipróbálni. Semmi visszafordíthatatlan kár nem keletkezik, ha megpróbálod beszoktatni és nem sikerül. 2Simán megérheti ha el tudod végezni a munkád nyugiban azán cserébe a többi időben 100%-ban rá figyelsz. 20 óra munka simán másfélszer annyi lesz, ha fél óránként kizökkent valami.


Amit nem tudok értelmezni az a balett meg a lovaglás. 1 éves gyerekről beszélünk, mégis milyen célból vinnék balett órára? Komolyan érdekel, hogy ott mi történik. Ha valaki tudja, írja már le :D

2019. jan. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Beadtam. Imádta.
2019. jan. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt majd nyáron gondold át, mert rengeteget változnak, az én lányom 1 évesen nem volt kész a bölcsire, 15 hónaposan már igen, de ez teljesen gyerekfüggö.
2019. jan. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%

Nagyon fontos egy 1 éves gyereknek a balett :D

Nem, nem vinném, nem is vittem.

2019. jan. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Na, pont az ilyen kis beszólások miatt kerülöm az idegen anyukákat... :D Nyilván nem a 12-15 hónaposokat viszik lovagolni, vagy úszni, az a nagyobbaknak van. De ha beiratjuk, akkor később, idővel ezeken a programokon is részt vehet majd.
2019. jan. 18. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!