Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mennyi az ideális...

Szerintetek mennyi az ideális korkülönbség tesók között?

Figyelt kérdés
2 éves a kisfiam, gondolkozunk a kistesón, de még mindig ébred éjjel, igy félek kicsit. Jövő szeptemberbe megy oviba. Úgy szeretném ha mire jön a kistesó addigra ő már beszokjon oviba, ne pont az elején legyen szeptemberbe.

2018. szept. 23. 13:47
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bátyáméknál 2 és fél év van a gyerekeik között és hát nagyon kivan az anyuka, a nagyobbat amikor csak tudják lepasszolják.. 2 hónapos a kicsi, nagy pedig 2 év 7 hónapos. Mióta megvan a kistesó nagyon hisztis, alig bírnak vele, aludni se alszik már rendesen, unatkozik sokszor. Nálunk van néha, de azért nekem is van dolgom
2018. szept. 23. 13:53
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
Ha úgy szeretnéd, ahogy írtad, akkor csináljátok úgy. Mindenkinek más és más az ideális, szerintem 2-3 év pont jó.
2018. szept. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%
Nekem sok lenne a 3 év. 14 hónap van a magyok között és ez így tökéletes nekünk. 😊
2018. szept. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%

Hehe, mi pont így akartuk, erre... Várom a kistesót, márciusban érkezik, szeptembertől kezdett volna a "nagy" az oviban, márciura ugye simán beszokott volna...

De el se kezdtük, mert sehogy se lett szobatiszta (augusztusban lett 3).

2018. szept. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Most sokan lepontoznak majd, de szerintem 5-6-7 év. Amikor a nagyobb már önállóbb, és nem veszi személyes sértésnek a testvér érkezését. Másreszről a kicsinek is sokkal jobb, mert egy 2-3 éves gyerek mellett aki pont a dacos korszakban van, nem kapja meg azt a figyelmet mint amit az első kapott, ami logikus, mert az anyukának a nagyobbal is törődnie kell, nem csak a csecsemővel. Van aki azt mondja, hogy nem lesz a testvérek között szoros a kapcsolat, mert nem játszanak annyit együtt. Szerintem ez sem állja meg a helyèt, mert ilyenkor nagyon sokat számít 1 èv is, egy 3 évest más érdekli mint egy kétévest. Ott csak veszekedés, verekedés lesz.
2018. szept. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk 5 és fél év van a gyerekek között, biztos nem bírtam volna, ha hamarabb jön a tesó.
2018. szept. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

Én se bírnék két kicsit.

Gyerekeim 19, 12 és 1 évesek.Nekem ez az ideális.

2018. szept. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
Majdnem 6 év lesz a 2 fiam közt. Nem bírtam volna 2 kicsivel, így jobb. Örömmel várja a tesót es jobban felfogja mint egy kétéves...
2018. szept. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

3 èv lesz a gyerekek közt.

Előbb nem mertem volna.

2018. szept. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Mi is úgy akartuk, hogy mire jön a kicsi, a nagy szokjon be az oviba. Véletlenül se kösse össze a két dolgot egymással, de nekem se legyen itthon egyszerre a két gyerek. Szerintem bírtam volna úgy is, de én úgy érzem, ha a nagynak járt kizárólagos figyelem, amíg egyedül volt, akkor a kicsinek is jár legalább az a napi pár óra, míg a nagy oviban van.

Nekünk így 3,5 év lesz a két gyerek között, a lányom júliusban múlt 3 éves, már jár oviba 3 hete, imádja, simán beszokott, a fiam januárban érkezik. Őt is nagyon várja, plusz pozitívum, hogy meg is érti, hogy tesója születik, meg lehet vele beszélni.

Hozzátenném mondjuk, hogy nekem nem kellett a munkahelyre tekintettel lenni, kötetlen munkaidős home office melóm van, úgyhogy alakíthattuk kizárólag a saját szempontjaink alapján. Másoknál azért a munka is beleszól.

2018. szept. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!