Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire van rendben influenzá...

Mennyire van rendben influenzára antibiotikumot felírni?

Figyelt kérdés

Tegnap lett lázas az egy éves gyerekem, ma nem volt láza.


Orvos szerint influenzás. Erre felír neki augmentint, mikor a csapból is az folyik, hogy influenzára nem jó az antibiotikum.


Nektek is felírják? Ez ma az általános háziorvosi hozzáállás?


2019. jan. 28. 21:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
37%
Mi is kaptuk mert felsőlégúti gyulladása van. Az orvos tudja mi kell
2019. jan. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
39%
Egyáltalàn nincs rendben. Nem tudom hogy lehetnek még mindig olyan dokik akik vìrusra felírják. Baktèriumra is csak akkor kell ha a szervezet magatòl, vagy gyengèdebb gyógymódokkal nem tudja leküzdeni.
2019. jan. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
65%
Nyilván az influenzára nem jó az antibiotikum,mert vírusfertőzés,de mivel a vírus legyengíti az immunrendszert másodlagos fertőzések alakulhatnak ki amiket már baktériumok okoznak. Ilyen pl. a tüdőgyulladás.
2019. jan. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
De akkor azt mondta volna hogy tüdőgyulladása van.
2019. jan. 28. 22:08
 5/25 anonim ***** válasza:
68%
3-as vagyok igen a szövődmény miatt írtam a tüdőgyulladás nem alakul ki olyan hamar. Amúgy meg kismama vagyok és éppen én is antibiotikumot szedek. Nekem normálisan elmagyarázta az orvosom,hogy miért van erre szükség,mert megkérdeztem. Tudják,hogy mit miért csinálnak. Inkább beszedem, minthogy a láz és az egyéb szövődmények miatt elmenjen a babám.
2019. jan. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Értem, de nincs szövődménye. És honnan tudhatjuk előre, hogy lesz vagy sikerül megbírkóznia vele? Nyilván ha van oka, akkor kell az antibiotikum. Nem ellene vagyok, csak szeretném érteni.
2019. jan. 28. 22:13
 7/25 anonim ***** válasza:
31%
Magyarországon ez megy, boldog boldogtalannak antibiotikumot adnak csak ennek nagyon nagy következményei lesznek pár éven belül.
2019. jan. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Például mondhatta volna azt is menjünk vissza hozzá x nap múlva, addig meg y kezelést kapjon.
2019. jan. 28. 22:17
 9/25 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos ezt előre nem lehet tudni,hogy mi lesz. Ha nem akarod beadni neki ne tedd várj pár napot hátha javul magától,ha nem, akkor is ott lesz a recept kiváltod és elkezdheti szedni. Októberben szintén influenzás voltam,de akkor nem szedtem semmit és orvos sem látott kb. 6nap alatt kijöttem belőle,de én éreztem, hogy legyőzi az immunrendszerem. Viszont sajnos az egy éves gyerek nem tudja ezt megállapítani. Minél előbbi gyógyulást kívánok a kicsinek!
2019. jan. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
20%
Semennyire, mivel az influenzát vírus okozza, az antibiotikum meg bakteriális fertőzésre való. Tönkre vágja a gyerek immunrendszerét. Külföldön az orvos ilyennel nem is fogad, azt mondja szedj paracetamolt pár napig, pihenés, sok folyadék és majd rendbe jossz9
2019. jan. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!