Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire van rendben influenzá...

Mennyire van rendben influenzára antibiotikumot felírni?

Figyelt kérdés

Tegnap lett lázas az egy éves gyerekem, ma nem volt láza.


Orvos szerint influenzás. Erre felír neki augmentint, mikor a csapból is az folyik, hogy influenzára nem jó az antibiotikum.


Nektek is felírják? Ez ma az általános háziorvosi hozzáállás?


2019. jan. 28. 21:51
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
36%
Majd a homeo és az ima segít!!:))
2019. jan. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
58%

21!


Virusfertőzésnél a homeopatia, az ima és az antibiotikum pont ugyanannyit használ: SEMMIT. Az első kettővel ellentétben az antibiotikum viszont árt. Tönkre vágja az immunrendszert.

2019. jan. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
77%

Kötelezővé tenném antibiotikumos kezelés előtt a crp szint mérését egy csepp vérből. Egyébként egy erősebb gyerek/felnőtt még egy bakteriális fertőzést is legyűrHET ab nélkül megfelelő termeszetes terápiaval (folyadék, pihenés, nyugalom), de persze elismerem, hogy nem gyógyuló, súlyos betegségben (tüdőgyulladás, húgyúti fertőzés...stb) muszáj.

De sajnos igaz, hogy gyakori, hogy a gyerekorvos egy hallgatás, "piros a torka", 38 fokos laza van = antibiotikum. Többször is. Pedig lehet, 3 nap múlva jobban lenne a gyerek. Sok szülő vakon bízik az orvosokban és nem meri megkérdőjelezni a diagnózist. Pedig a legtöbb hurutos, náthás betegség magától gyógyul.

(A pár nap múlva nem gyógyuló, sőt, egyre rosszabbul lévó beteg esetében pedig alapos kivizsgálást, tenyésztést...stb. kéne végezni és úgy kezelni gyógyszerekkel.)

2019. jan. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Őszintén? Én biztos nem az 1 éves gyerekemmel kísérleteznék, hogy lesz-e szövődménye a betegségnek vagy nem. Egy egy évesnek még nem olyan fejlett az immunrendszere, hogy könnyedén megbirkózzon egy vírusos betegség után egy bakteriális szövődménnyel. Ezért írja fel az orvos, főleg ha azt látja, hogy a napi 20 gyerekből aki hasonló tünetekkel nála jár, 15 visszakerül valamilyen bakteriális felülfertőződéssel. Pl. tüdőgyulladás, középfülgyulladás, hogy csak az egyszerűbbeket említsem. Azt meg hogy pontosan mi is a baja egy lázas egyévesnek, csak bakterológiai leoltás után lehetne pontosan megmondani. Addig mindenki csak tippel, hogy vírus vagy baci.
2019. jan. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Leginkább a 23. valaszolóval érték egyet. Nem vagyok ellene, csak ha nem szükséges, akkor szerintem csak terhelem a szervezetét. A korai antibiotikum használat sem éppen egy leányálom, annak is lehetnek komoly következményei. Nyilván más ha tényleg kell, én csak azt mondom nem kell elhamarkodottan adni biztos ami biztos alapon.


Terhesen én is szedtem, kétszer is, szóval tényleg nem ellene vagyok, de ha ki lehet kerülni, akkor meg kell próbálni.

2019. febr. 2. 18:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!